Produkty

TOP 3 narzędzia do obróbki metalu marki Erbauer

TOP 3 narzędzia do obróbki metalu marki Erbauer

Profesjonalna obróbka metalu to poważne zadanie, do którego potrzebujesz niezawodnego sprzętu. Właśnie dlatego oferujemy Ci narzędzia marki Erbauer – marki, której możesz zaufać. Zebraliśmy dla Ciebie garść informacji o najlepszych modelach przeznaczonych do różnego rodzaju czynności.

Przejdź do następnych akapitów:

Wiercenie w metalu – zaopatrz się w niezbędne wiertła

Wiertarka to elektronarzędzie o wszechstronnym zastosowaniu. Jej zdolność do pracy z metalem zależy przede wszystkim od tego, czy wybrałeś odpowiednie wiertło. W jaki sposób rozpoznać model przygotowany na wiercenie w metalu?

zestaw wierteł Erbauer TiN HSS 13 szt.

Wiertła do metali miękkich, czyli na przykład aluminium i miedzi, charakteryzują się kątem nachylenia ostrza 118 stopni. Rozpoznasz je przede wszystkim po informacji na opakowaniu. Nieco inaczej wygląda sprawa z wiertłami do twardszych metali, które zostały wykonane z kobaltu, węglików tytanu lub stali chromowo-wanadowej. Ich kąt nachylenia ostrza jest bardziej płaski – wynosi 135 stopni. Podczas pracy należy je chłodzić specjalnym olejem. Wyróżniają się także specjalnym oznaczeniem HSS.

Ponieważ podczas codziennego majsterkowania potrzebujesz wywiercić otwory o różnych średnicach, dobrym pomysłem jest wybór kompletu takiego, jak zestaw wierteł Erbauer TiN HSS 13 szt. Przy hurtowym zakupie wielu elementów zapłacisz znacznie mniej, niż dokupując je pojedynczo, zależnie od bieżących potrzeb.  Jednocześnie zapewnisz sobie łatwy dostęp do wszechstronnych i wyjątkowo trwałych wierteł, które poradzą sobie z każdym materiałem – drewnem, tworzywem sztucznym i oczywiście metalem. W razie potrzeby wystarczy, że sięgniesz do schowka z przyborami warsztatowymi, a znajdziesz tam praktyczne pudełeczko z kompletem wierteł posegregowanych ze względu na rozmiar. Bez trudu wybierzesz model, który w danej chwili sprawdzi się najlepiej.

Szlifowanie metalu – pomoże Ci dobra szlifierka

Może wydawać się, że szlifowanie metalu jest wykonywane głównie w specjalistycznych warsztatach i dużych przedsiębiorstwach – nic bardziej mylnego! To czynność, która często okazuje się potrzebna w każdym gospodarstwie domowym. Do licznych zadań, z którymi zmierzy się zakupiona przez Ciebie szlifierka, należy między innymi czyszczenie bramy lub roweru z rdzy. W ten sam sposób zdejmiesz także warstwę starej farby z barierki, by przygotować ją na odmalowanie.

Choć szlifowanie metalu w warunkach domowych zwykle przydaje się do drobnych prac w charakterze renowacyjnym, wciąż wymaga nie tylko zastosowania specjalnego rodzaju tarczy. Tylko dzięki odpowiedniej mocy elektronarzędzia korundowe ostrze poradzi sobie z twardym materiałem.

narzędzia do obróbki metalu


Choć do szlifowania dużych powierzchni metalowych poleca się szlifierki oscylacyjne i taśmowe, w warunkach domowych potrzebujesz raczej swobody ruchu i precyzji, dzięki którym dokładnie wyczyścisz rdzę lub starą farbę z zakrzywionych powierzchni. W tym celu najlepiej wykorzystać wszechstronną szlifierkę kątową. Komfort użytkowania zapewni Ci sprzęt bezprzewodowy – kabel nie będzie się plątał pod nogami podczas szlifowania trudno dostępnych miejsc.

W ofercie marki Erbauer najciekawszą propozycją, która spełnia te wymagania, jest szlifierka kątowa Erbauer 18 V 125 mm 1 x 4 Ah. Model jest zasilany uniwersalnym akumulatorem, który pasuje jednocześnie do wszystkich sprzętów producenta. Niezawodna konstrukcja i wygoda użytkowania to najważniejsze zalety tego produktu. Ponadto wyróżnia się on technologią Keep Cool, która aktywnie kontroluje temperaturę podczas pracy i zapobiega przegrzewaniu. Ten zakup to opłacalna inwestycja, dzięki której zyskasz solidny, wielozadaniowy sprzęt. Wystarczy dokupić tarcze o różnym zastosowaniu – zależnie od Twoich potrzeb – a wszystkie prace wykonasz jak profesjonalista.

Piłowanie metalu – precyzja i dobry sprzęt to podstawa

Praca w warsztacie powinna przebiegać sprawnie, ale także bezpiecznie – dlatego takie czynności, jak piłowanie metalu, wymagają precyzyjnego sprzętu, na którym możesz polegać. Komfortowy, dopasowany do Twojej dłoni sprzęt pozwoli Ci na wykonanie doskonałego cięcia.

Warto wybrać elektronarzędzie marki cieszącej się zaufaniem. Jeżeli postawisz na tańszą maszynę o niepotwierdzonej jakości, możesz napotkać problemy podczas użytkowania. Nie tylko obniża to skuteczność Twojej pracy, ale również zwiększa ryzyko doznania obrażeń, na przykład na skutek odpryskiwania niebezpiecznych opiłków lub skaleczenia nierówną krawędzią ciętej blachy.

Narzędzia Erbauer, a pośród nich piła szablasta Erbauer 18 V 1 x 4 Ah, dają Ci stuprocentową gwarancję jakości. Niezawodny sprzęt zapewni Ci wysoki komfort podczas pracy oraz jej skuteczność. Elektronarzędzie dopasujesz do swoich potrzeb, regulując stopę, zaś wbudowana dioda LED umożliwi Ci doświetlenie obrabianej powierzchni, dzięki czemu bezpiecznie i sprawnie wykonasz precyzyjne cięcie o gładkich krawędziach.

piła szablasta Erbauer 18 V 1 x 4 Ah

O czym musisz pamiętać, wybierając narzędzia do obróbki metalu?

Narzędzia do obróbki metalu to najczęściej inwestycja na lata, dlatego warto zwrócić uwagę na sprzęt wysokiej jakości, dostępny w ofercie marki Erbauer. Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą czy pasjonatem majsterkowania – zasługujesz na odpowiednie wyposażenie swojego warsztatu.

W naszym markecie cena zawsze idzie w parze z jakością. Choć pozornie zakup droższego modelu jest nieekonomiczny – w praktyce się zwraca. Po długim czasie użytkowania sam zauważysz, jak wydajne i trwałe jest to narzędzie w porównaniu z towarami z niższej półki.

Jeżeli prowadzisz własną działalność lub posiadasz rozbudowany warsztat, koniecznie rozważ zakupienie kilku sprzętów z oferty Erbauer. Co dzięki temu zyskasz?

Jak już wspomnieliśmy, wśród proponowanych modeli znajdują się wyjątkowo komfortowe w użyciu bezprzewodowe wersje. Są one zasilane akumulatorem uniwersalnym dla wszystkich narzędzi tego producenta. Dzięki temu, gdy podczas pracy nagle rozładuje ci się źródło zasilania, możesz przełożyć akumulator z innego narzędzia i sprawnie dokończyć pracę bez frustracji i nerwów.

Aby dobrej jakości sprzęt służył Ci bez zarzutu przez wiele lat, musisz zadbać o jego właściwe przechowywanie. Elektronarzędzia oraz zestawy akcesoriów są sprzedawane w funkcjonalnych walizeczkach lub pudełkach. Dzięki nim łatwiej zachowasz porządek w warsztacie, a także zapewnisz narzędziom optymalne warunki. Jeżeli z kolei kupujesz osprzęt detalicznie, na przykład wiertła, postaraj się o to, by schować je w suchym i bezpiecznym miejscu.

wiertarko-wkrętarka Erbauer 18 V 1 x 4,0 Ah

Jeśli chcesz polegać na swoich narzędziach jak najdłużej, świetnym pomysłem jest regularna pielęgnacja i konserwacja. Zadbaj o to, by nie odkładać brudnych elementów na półkę – zanieczyszczenia i kurz mogą mocno przykleić się do powierzchni, osłabiając działanie lub powodując nieprawidłowości podczas następnego użycia.

Od czasu do czasu możesz dodatkowo zakonserwować sprzęt – pamiętaj jednak, by ściśle przestrzegać zaleceń producenta co do preparatu i sposobu jego nakładania, inaczej możesz przypadkiem nieodwracalnie uszkodzić elementy.

Wysokiej jakości sprzęt jest jak przedłużenie Twojej ręki – praca przy jego pomocy to przyjemność i zabawa, zwłaszcza jeżeli uwielbiasz majsterkowanie. W Castoramie wierzymy, że każdy zasługuje na świetne warunki pracy. Ty także możesz każdego dnia cieszyć się niezawodnymi narzędziami do wszechstronnej obróbki metalu. Nie tylko ułatwi Ci to wykonywanie codziennych czynności i napraw, ale także pozwoli wprowadzić w życie poważniejsze projekty, które wymagają doświadczenia, pewnej ręki oraz doskonałego sprzętu.

Poczuj pewność siebie i satysfakcję, które płyną z perfekcyjnie wykonanego zadania. To wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki – zapraszamy do naszych marketów, gdzie znajdziesz idealne narzędzia dla siebie!

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Jak naostrzyć wiertło?

Jak naostrzyć wiertło?
Podczas wielu prac remontowych, konstrukcyjnych czy hobbystycznych niezbędna do pracy jest wiertarka oraz odpowiednie do wykonywanych zadań wiertł...
Czytaj więcej

Jak można ułatwić sobie pracę podczas wiercenia otworów?

Jak można ułatwić sobie pracę podczas wiercenia otworów?
Wiercenie otworów wydaje się czynnością prostą, jednak zła technika pracy i brak dostosowania odpowiednich narzędzi sprawia często, że efekt naszych w...
Czytaj więcej

Wybieramy wiertła – w zestawie czy pojedynczo?

Wybieramy wiertła – w zestawie czy pojedynczo?
Elektronarzędzia takie jak wiertarki, które wybieramy do naszego domu, rzadko kiedy wyposażone są w wiertła – te dokupujemy sami w zależności od...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

TOP 3 narzędzia do obróbki metalu marki Erbauer