Bohaterką tego odcinka jest 34-letnia Karolina, którą do programu zgłosiła jej o 4 lata starsza siostra Klaudia. Ostatnio życie ich nie rozpieszczało. Klaudia zachorowała na raka jajnika. To właśnie starsza siostra była przy niej, kiedy najbardziej tego potrzebowała. Teraz Klaudia chce podziękować jej za pomoc, oddanie i wsparcie podczas choroby. Ten odcinek to nie tylko spektakularny remont, ale przede wszystkim opowieść o siostrzanej miłości, oddaniu i sile rodziny.

Główna bohaterka programu, Karolina jest z zawodu logopedą. Przygodę z zawodem zaczynała na SOR-ze zajmując się głównie ludźmi, którzy przeszli udar. Po jakimś czasie zdecydowała się całkowicie poświęcić pracy z dziećmi. Obecnie jest logopedą i neurologopedą w Fundacji „Kolorowy Świat”, gdzie opiekuje się przede wszystkim małymi pacjentami z niepełnosprawnością intelektualną. To nie wszystko! Od dwóch lat współpracuje także z Ośrodkiem Preadopcyjnym „Tuli Luli”. To miejsce, gdzie trafiają dzieci porzucone z rodzin patologicznych i niemowlaki z okien życia.
Karolina zajmuje się nimi głównie pod kątem logopedycznym, ale w ośrodku pełni też dodatkową rolę opiekuna. Tamtejsi podopieczni jak nikt inny potrzebują przytulenia, rozmowy, zabawy, a przede wszystkim poczucia bliskości. Bohaterka programu oddaje im całe swoje serce. Praca z najmłodszymi to jej wielka pasja.


Karolina mieszka w niewielkim mieszkaniu w Łodzi ze swoim partnerem Łukaszem. Udało im się kupić mieszkanie na kredyt. Niestety oszczędności nie starczyło na remont.  Ich wymarzone lokum znajduje się w bloku na czwartym piętrze bez windy. Jej brak stanowił nie lada wyzwanie dla ekipy Doroty. Czy projektantce uda się spełnić marzenie Karoliny i Łukasza o idealnym mieszkaniu?

Poznaj pomysły Doroty oraz zobacz użyte produkty

Castorama gray icon Castorama blue icon