Produkty

Trendy w aranżacji kuchni na rok 2015

Trendy w aranżacji kuchni na rok 2015

Aranżacja kuchni jest jednym z najważniejszych etapów wykańczania domu. Wraz ze zmieniającymi się sezonami można zaobserwować pewne trendy w stylu urządzania kuchni. Poszukując ciekawych rozwiązań i inspiracji, warto zapoznać się z tym, co będzie najmodniejsze w aranżacji kuchni w 2015 roku.

nowe trendy w aranżacji kuchniUrządzenie kuchni jest inwestycją na wiele lat – raz wybrane meble i rozwiązania będą nam służyć bardzo długo. Nie oznacza to wcale, że będziemy musieli przez lata patrzeć na niemodne już meble. Współczesne trendy wnętrzarskie odpowiadają na zapotrzebowanie klientów – meble kuchenne są projektowane i tworzone tak, aby to, co było modne w jednym sezonie, pozostało aktualne przez kolejne lata.

Prostota i nowoczesność

W 2015 roku, podobnie jak w poprzednich sezonach, jednym z najważniejszych trendów w aranżacji kuchni jest prostota. Projektanci dążą do maksymalnego uproszczenia mebli, ograniczenia wszelkich dodatków i zdobień. Ograniczana jest zarówno stosowana kolorystyka, która zawęża się do jednego lub dwóch kolorów, a także wprowadzane są bez uchwytowe systemy otwierania szafek. Tak wykonana kuchnia, w oszczędnym i prostym stylu, jest naprawdę ciekawym rozwiązaniem – proste wnętrze można, w zależności od potrzeb, łatwo przearanżować, bawiąc się kolorami i fakturą dodatków, które można zmieniać.

Naturalne piękno

Przyszłoroczne tendencje w aranżacji kuchni to nie tylko proste i nowoczesne meble. Dla zwolenników bardziej klasycznych i cieplejszych pomieszczeń, wartym uwagi będzie nurt skandynawski. To przede wszystkim jasne kolory oraz drewniane lub laminowane blaty w naturalnych barwach. Takie rozwiązania cieszą się coraz większą popularnością, a ich klasyczny charakter sprawi, że kuchnia urządzona w takim stylu będzie pomieszczeniem ponadczasowym i zawsze eleganckim.

Centrum dowodzeniaaranżacja kuchni

W aranżacji kuchni z roku na rok, coraz większą wagę przykłada się do funkcjonalności. Współczesna kuchnia to nie tylko pomieszczenie, w którym przygotowuje się i spożywa posiłki. To również idealne miejsce do podejmowania gości czy nawet pracy. W nadchodzącym roku, podobnie jak w poprzednich sezonach, bardzo istotną kwestią będzie funkcjonalność i maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Kuchnia jest dla wielu z nas jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego bardzo ważne jest, aby była dobrze zaaranżowana, a także ładnie wyglądała. Trendy w świecie kuchennych aranżacji pozwalają na znalezienie ciekawych rozwiązań dla każdego wnętrza. Urządzanie kuchni może być doskonałą zabawą i ucztą dla projektantów i dekoratorów własnych wnętrz. A o tym, jak modnie zaaranżować salon, przeczytacie w tym miejscu!

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?
Kawalerka to niewielka przestrzeń, która pozwala Ci na szybkie zmiany aranżacji i daje możliwość eksperymentowania. Aneks kuchenny zamiast kuch...
Czytaj więcej

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim

Meble do kuchni w mieszkaniu studenckim
Mieszkania studenckie często wynajmowane są na krótki czas. W ciągu kilku lat możemy mieć paru różnych lokatorów. Nierzadko się t...
Czytaj więcej

Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli

Urządzamy kuchnię – gotowe a modułowe zestawy mebli
Stając przed koniecznością wyboru mebli do kuchni, mamy pokaźną paletę możliwości. Między innymi możemy zdecydować się na zestawy – gotowe bądź ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Trendy w aranżacji kuchni na rok 2015