Produkty

Trendy w aranżacji salonu na rok 2015

Trendy w aranżacji salonu na rok 2015

Salon jest szczególnym miejscem w domu. To tu właśnie zazwyczaj odpoczywamy na kanapie przed telewizorem po całym dniu pracy. W salonie również podejmujemy gości i organizujemy imprezy. W tym właśnie pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu wspólnie z rodziną – dlatego aranżacja salonu jest niezwykle ważna.

nowoczesna aranżacja salonuProjektanci specjalizujący się w aranżacji salonów w każdym kolejnym sezonie proponują nam nowe rozwiązania, które możemy zastosować w swoich domach. Co roku modne są inne zestawienia kolorystyczne czy preferowane faktury materiałów, jednak w stylizacji salonów możemy dopatrywać się kilku niesłabnących trendów, które na stałe zadomowiły się w salonowej modzie.

Cegła na salonach

W stylizacji wnętrz od kilku lat niezwykle popularne są nawiązania do loftów. Industrialny styl w aranżacji wnętrz nie musi znajdować zastosowania w całym mieszkaniu. Bardzo modne jest wykorzystanie pewnych elementów loftowego wystroju w salonie. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie cegły na ścianach salonu – może ona być wykorzystana tylko na jednej ścianie, np. na której w przyszłości powiesimy telewizor. Bardzo ciekawy efekt można osiągnąć stosując dodatkowe oświetlenie na takiej ścianie, podkreśli ono fakturę cegły. Zastosowane zamiast cegieł cegłopodobne płytki nie muszą być w naturalnym, rudym kolorze – obecnie producenci oferują szeroką gamę kolorystyczną tego rodzaju materiału, dzięki czemu możemy je odpowiednio dobrać do naszego salonu.

Skandynawski minimalizm

W nadchodzącym roku bardzo modne będą salony stylizowane na skandynawskie wnętrza. Salon urządzony w skandynawskim stylu to przede wszystkim bardzo jasne i lekkie pomieszczenie. Nie znajdziemy tu ciężkich i przytłaczających mebli czy ciemnych kolorów. W skandynawskich stylizacjach dominują biel i szarości oraz lekko postarzane meble. Biel ścian urozmaicamy dodatkami w stonowanych barwach oraz drewnem w naturalnych kolorach.

Do wyboru, do koloru! nowoczesny salon

W salonowych stylizacjach niezwykle istotne są kolory ścian. W nadchodzącym roku ściany w salonach będziemy pokrywać stonowanymi barwami lub łączyć biel z mocniejszymi akcentami. Bardzo modne są delikatne beże i stonowane kremowe kolory, które sprzyjać będą komfortowemu wypoczynkowi w salonie. Dla zwolenników odważniejszych rozwiązań projektanci proponują kontrastowe połączenia kolorystyczne, jak np. biel i czerwień czy biel i zieleń. Takie zestawienia zazwyczaj ograniczane są do niewielkich pasków koloru, tak aby aranżowana przestrzeń nie była przytłaczająca.

Trendy w stylizacji salonu pozwalają znaleźć ciekawe rozwiązania aranżacyjne dla naszego domu. Warto jest poznać najmodniejsze triki wnętrzarskie w danym sezonie, aby móc ciekawie zaaranżować przestrzeń w jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Tak samo często mówi się o kuchni, zatem o jej wystrój także należy odpowiednio zadbać. Jak? Praktyczne porady znajdują się w tym artykule.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka
Przygotowując pokój dziecięcy, chcemy, aby nasze pociechy czuły się w nim dobrze i swobodnie. Wybierając farby do malowania ścian, powinniśmy s...
Czytaj więcej

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?
Pomalowanie ścian na czerwono wymaga nie tylko odwagi, ale również wrażliwości aranżacyjnej i wiedzy. W jakich pokojach warto zastosować czerwi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Trendy w aranżacji salonu na rok 2015