Produkty

Umywalki wpuszczane – co należy o nich wiedzieć?

Umywalki wpuszczane – co należy o nich wiedzieć?

Jednym z rodzajów łazienkowych umywalek blatowych są te wpuszczane. Co powinniśmy o nich wiedzieć zanim zdecydujemy się właśnie na ten typ? Sprawdźmy, czym się charakteryzują umywalki wpuszczane.

Umywalka wpuszczana – co ją wyróżnia?

umywalki cermiczneJeśli tylko rozważamy właśnie taką umywalkę do naszej łazienki, musimy przede wszystkim wiedzieć jedno – będziemy potrzebowali blatu z odpowiednim otworem. To w nim osadzimy miskę. W tej kwestii umywalki wpuszczane bardzo przypominają inny rodzaj – meblowe. Jednak różnią się od nich tym, że mają z reguły niższy rant i czasami trochę szerszy brzeg. Przede wszystkim umywalki meblowe są najczęściej tak dopasowane do szafki, że w efekcie nie mamy już dostępu do blatu. Ideą wpuszczanej miski jest wolne miejsce wokół niej. Okalający ją blat jest wygodną powierzchnią do postawienia podręcznych kosmetyków i akcesoriów.

Umywalki wpuszczane wystają lekko ponad poziom blatu, jednak taki sposób mocowania znacznie ułatwia zachowanie czystości wokół niej.

Uwaga!

Aby umywalka wpuszczana była maksymalnie funkcjonalna musimy również dokonać dobrego wyboru w kwestii rodzaju blatu, który do niej wykorzystamy. Powinien on być odpowiednio dostosowany do warunków panujących w łazience czy toalecie. Musimy pamiętać, że będzie narażony na ciągły kontakt z wilgocią, wybierzmy więc blat wykonany z materiałów odpornych na wilgoć. Istotne jest również, abyśmy odpowiednio uszczelnili punkty styku ceramiki z brzegami otworu, ponieważ w tym właśnie miejscu może dochodzić do największych zamakań i zabrudzeń.

 Umywalka wpuszczana Faros ceramiczna 60 x 45 cm biała Czy umywalka wpuszczana się opłaca?

Z wszystkich rodzajów umywalek do najtańszych należą te ścienne, jednak również wpuszczane nie przerażają cenowo. Meblowe są droższe średnio droższe o połowę, a w podobnej cenie znajdziemy modele nablatowe. Musimy pamiętać, że nieodzownym elementem umywalki wpuszczanej jest blat, dlatego rozważając taką aranżację, powinniśmy dodawać koszty obu tych elementów wyposażenia.

Co zyskujemy wybierając umywalkę wpuszczaną? Takie rozwiązanie powoduje, że łazienka jest estetyczna, a wręcz minimalistyczna. Nowoczesny wyraz potęguje wtopienie się umywalki w blat. W ten sposób łazienka nabiera również przestrzeni, ponieważ z reguły wyposażenie stojące nieco ją zagraca. Pod blatem możemy umieścić również parę elementów funkcjonalnych, jak szafkę, kosz na śmieci, kosz na bieliznę czy wieszak.

Zalety i wady umywalki wpuszczanej

umywalka okrągłaTego rodzaju miska jest dość uniwersalna i będzie pasować również do toalet i łazienek w lokalach i budynkach usługowo-gatronomiczno-komercyjnych. Jej wadą, jak i jednocześnie zaletą jest wymuszenie obecności blatu. Stanowi on wartość nie tylko aranżacyjną, ale również funkcjonalną, ponieważ mamy gdzie postawić i położyć przedmioty, a woda nie rozchlapuje się na podłogę czy inne elementy wyposażenia. Jednak dobry blat, to również spory koszt. Musimy także pamiętać, że wycięcie w nim odpowiedniego do danej umywalki otworu nie będzie zawsze najprostszą ani najtańszą czynnością. Raz w ten sposób przygotowany blat może już też nie nadawać się do innego modelu umywalki – np. gdy będziemy chcieli ją wymienić podczas remontu.

Poznajmy jeszcze wady i zalety umywalek nablatowych i wpuszczanych.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Umywalki łazienkowe - TOP 4 produkty do twojego domu

Umywalki łazienkowe - TOP 4 produkty do twojego domu
Umywalka jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki. Używasz jej codziennie, powinna być więc funkcjonalna i estetyczn...
Czytaj więcej

Jak wybrać umywalkę wpuszczaną?

Jak wybrać umywalkę wpuszczaną?
Wybór umywalki wpuszczanej zależy nie tylko od naszych preferencji estetycznych, ale jest również ściśle powiązany z blatem, w któ...
Czytaj więcej

Umywalki wpuszczane – rodzaje i zastosowanie

Umywalki wpuszczane – rodzaje i zastosowanie
Wśród rozmaitych rodzajów umywalek znajdziemy również te wpuszczane. Jakie ich wersje możemy wyróżnić i kiedy mają one swo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Umywalki wpuszczane – co należy o nich wiedzieć?