Produkty

Urządzamy wnętrza w stylu country

Urządzamy wnętrza w stylu country

Jeśli uwielbiamy naturę, klimat rancza, konie, wieś i drewno, z pewnością podobają nam się wnętrza w stylu country. Są rustykalne, ale nawiązują także do prowincji amerykańskiej. O czym należy pamiętać, urządzając wnętrza w stylu country?

Proste drewniane meble pasują do stylu CountryStyl country – drewno, drewno i jeszcze raz drewno

Materiałem, który będzie królował we wnętrzach w stylu country, jest bez wątpienia drewno. Jeśli chcemy, aby nasze pomieszczenia nabrały takiego klimatu, postawmy na nie już na etapie wykańczania. Począwszy od drewnianych podłóg, przez drewniane parapety i skończywszy na meblach – stołach, szafach i blatach. Możemy zostawić naturalny wygląd i kolor, jednak w stylu country dopuszczalne będzie także malowanie drewna – ograniczmy się jednak raczej do kolorów naturalnych i pastelowych. Dopuszczalne są: biel, błękity, szarości, zielenie i brązy.

We wnętrzach country drewniane mogą być również ściany. Szczególnie dobrze będą prezentować się belki na suficie. W stylu country możemy wykorzystać zarówno drewniane meble, obecne w domach naszych przodków i kupione ma targach staroci, jak i te, które budujemy sami. Proste, zbite z drewna stoły i regały będą doskonale pasować do niezobowiązującego stylu country.

Dodatki i detale do stylu country

Kuchnia z jadalnią w stylu countryStyl nawiązujący do amerykańskiej wsi i rancza czerpie wiele z natury. Z tego względu wszystko to, co sprawdza się również we wnętrzach eko czy rustykalnych, będzie się nadawało i do pomieszczeń stylizowanych na country. Oto materiały, które powinniśmy wykorzystać:

- bawełna,
- len,
- skóra.

Wszelkie tworzywa sztuczne nie będą dobrze widziane. Z powyższych materiałów powinniśmy korzystać, wybierając zasłony, obrusy, obicia mebli czy narzuty i poduszki. Wybierajmy stonowane kolory, ale nie uciekajmy od wzorów kwiatowych lub kratek. W stylu country świetnie sprawdzi się również naturalna skóra, nawet jeśli tylko w ramach dodatków – kapeluszy z rondami czy butów z ostrogami, które doskonale ozdobią nasze wnętrze.

We wnętrzach w stylu country możemy wykorzystać wszystkie dodatki w stylu retro, lecz stawiajmy na to, aby raczej kojarzyły się z prowincją. Drewniane koło od wozu, podkowy wiszące na ścianach, stolik z kołowrotkiem czy bawola lub barania skóra na podłodze to świetne dodatki do naszego pomieszczenia.

Porada eksperta

Elementy, którymi wzbogacimy nasze mieszkanie czy restaurację urządzane w stylu country, znajdziemy nie tylko na targach staroci czy w antykwariatach. Wiele nowych przedmiotów i ozdób do wnętrz również nawiązuje do stylów retro i rustykalnego.

Drewniany parapet CastoramaCo jeszcze lubi styl country?

Oprócz uniwersalnego drewna mile widziane w stylu country są również inne naturalne materiały. Sprawdzi się tu kamień – zarówno do wykańczania ścian, a nawet podłóg, jak i w ramach dekoracji czy elementów użytkowych. Warto zastosować cegły czy klinkier. Doskonałym materiałem do wnętrz country będzie także wiklina, z której mogą być zarówno meble – fotele czy krzesła, jak i kosze czy skrzynie. Oprócz tego w stylu tym możemy korzystać szeroko z dodatków i wykończeń miedzianych. Nie zapomnijmy o metalowych latarenkach czy lampach – ciepłe światło podkreśli swojskie pomieszczenia w stylu country.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Drewno we wnętrzach – co powinniśmy wiedzieć

Drewno we wnętrzach – co powinniśmy wiedzieć
Zarówno meble, jak i elementy wykończenia wykonane z drewna mają duży urok i cechuj się funkcjonalnością. Z jakich innych powodów zależy...
Czytaj więcej

Drewniany parapet – gdzie się sprawdzi

Drewniany parapet – gdzie się sprawdzi
Przestrzeń pod oknem może spełniać kilka funkcji – zazwyczaj wykańczamy ją parapetem, który służy do postawienia dekoracji czy przechowyw...
Czytaj więcej

Drewniane parapety – wady i zalety

Drewniane parapety – wady i zalety
Drewniany parapet to element, który z pewnością doda uroku wnętrzom celującym w rustykalny, klasyczny styl aranżacyjny. Sprawdzi się on szczeg&...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Urządzamy wnętrza w stylu country