Produkty

W jaki sposób zagospodarować kąty pomieszczeń (narożniki)?

W jaki sposób zagospodarować kąty pomieszczeń (narożniki)?

Dlaczego warto zabudowywać kąty i narożniki? Bo dzięki temu w pełni wykorzystujemy każdy metr kwadratowy naszego domu. Szafki narożne, meble, armatura sanitarna – to najczęstsze pomysły na sprytną zabudowę nieco niepraktycznych kątów. Poniżej podpowiemy, jak je dobrać do konkretnych pomieszczeń.

kanapa narożnikowaZ wizytą w kuchennych narożnikach

Najwięcej szafek narożnych możemy spotkać w kuchniach. Takie rozwiązanie pozwala maksymalnie wykorzystać trudną, użytkową przestrzeń. Z pewnością spodoba się każdemu, kto ceni sobie ergonomię użytkowania pomieszczenia, funkcjonalność oraz łatwy dostęp do każdej szafki. Obecnie montowane w kuchniach szafki narożne już nie przypominają tych sprzed lat, które otwierało i zamykało się niezwykle trudno. Dzisiaj wyposażone są one w mechanizmy, które umożliwiają dopasowanie wysokości szafek zarówno do wielkości garnków, jak i robotów kuchennych o różnych gabarytach.

Jak działa tego typu mechanizm? Po otwarciu drzwiczek na zawiasie chwytamy za uchwyt ramy i płynnym ruchem wyciągamy przednie kosze, odchylając je w bok do kąta prostego. W tym momencie tylnie kosze przesuwają się w miejsce tych zamontowanych z przodu. Zamykanie i otwieranie jest tym samym bardzo ciche i idealne do różnego rodzaju sprzętów. Niestety, szafki, które idealnie wkomponowują się w każdy zakamarek, są nieco droższe od tradycyjnych.

Narożniki możemy zabudować nie tylko szafką

Dobrym sposobem na wykorzystanie kuchennego narożnika będzie także umieszczenie w nim zlewu. Korzystanie z tak umiejscowionego zlewozmywaka jest wyjątkowo wygodne, pozwala także zaoszczędzić sporo miejsca w linii prostej, na której zwykle mocowany jest rząd szafek tradycyjnych.

A może kuchenka i okap?

Niektórzy z projektantów kuchni proponują rozwiązanie, gdzie kuchenka wraz z okapem jest umieszczona w samym narożniku. W takim wypadku pozostaje nam do wykorzystania sporo miejsca za kuchenką. Można je przeznaczyć np. na pojemniki z przyprawami oraz inne produkty często używane podczas przygotowywania potraw.

Narożniki w łazience?

Dzięki nowoczesnej wannie można w niestandardowy sposób zagospodarować narożnik każdej łazienki – zarówno dużej, jak i niewielkiej. Wanny narożnikowe dobrze prezentują się w łazience i jednocześnie zaskakują obszernym i wyjątkowo wygodnym wnętrzem. Nadają fascynującego charakteru temu pomieszczeniu.

Wanny narożnikowe zwykle wyposażone są w siedziska oraz uchwyty, które znacznie ułatwiają wstawanie.

Narożnik w salonie?

Takim rozwiązaniem jest kanapa, która dzieli nam przestronny salon. O wyborze rodzaju i kształtu narożnika powinno decydować przede wszystkim to, w jaki sposób chcemy rozmieścić meble w salonie.

Narożniki mogą być prawo-lub lewostronne. Do małych salonów lepiej wybrać niewielkie meble tego typu, a do większych – rozkładane. Jeżeli mamy do dyspozycji umywalka narożnaprzestronny salon, możemy wybrać bardziej okazały model narożnika. Pomyślmy wówczas o dodatkowych udogodnieniach, takich jak regulowane zagłówki czy możliwość zamówienia do kompletu dodatkowych puf.

 

 

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Plastikowe szafy – gdzie je wykorzystać

Plastikowe szafy – gdzie je wykorzystać
Wśród szerokiej gamy wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znajdziemy produkty w postaci szaf wykonanych z tworzywa sztucznego. W jakic...
Czytaj więcej

Jak urządzić mieszkanie

Jak urządzić mieszkanie
Kwestia aranżacji mieszkania towarzyszy każdemu nowemu posiadaczowi własnych czterech kątów. Jednym przysparza mniej, innym nieco więcej kłopotu. Aby ...
Czytaj więcej

Jak utrzymać świeżość w garderobie?

Jak utrzymać świeżość w garderobie?
Garderoba jest pomieszczeniem, w którym gromadzimy nie tylko ubrania noszone na co dzień, ale również te sezonowe oraz różnego rodzaju dodatki. Odpowi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
05.07.2016
Fajna to jest jednak sofa narożnikowa, taka duża, ale jakoś nie moge namówić dziewczyny, coś jej w aranżacji nie odpowiada, może zen?
29.11.2015
U mnie biurko narożnikowe się sprawdza, no i zawsze stawiam jakiś duży egzotyczny kwiat w narożnik. o, w jendym też mam fotel, także polecam

Ocena i komentarz dla:

W jaki sposób zagospodarować kąty pomieszczeń (narożniki)?