Produkty

Wazelina – jak wykorzystać ją w domu

Wazelina – jak wykorzystać ją w domu

Wazelina kojarzy nam się głównie z kosmetologią – jest substancją, którą dla poprawienia swojej urody zwykły wykorzystywać zwłaszcza panie. Tymczasem możemy wskazać jeszcze kilka sytuacji, w których wazelina będzie przydatna. Oto do czego wykorzystamy ją w domu.

Wazelina1. Jeśli posmarujemy wazeliną końcówkę, która służy do aplikowania kleju, możemy być pewni, że zakrętka czy zatyczka łatwo da się usunąć, gdy będziemy chcieli ponownie z niego skorzystać.

2. Wazelina będzie przydatna także podczas malowania. Jeżeli posmarujemy nią dłonie przed przystąpieniem do pracy, wszelkie ślady farby z łatwością z nich zejdą. Wazeliną możemy posmarować także drobne elementy we wnętrzu, np. klamki, futryny – nawet jeśli pochlapiemy je farbą, bez problemu usuniemy wszelkie jej ślady. Wazelina często stosowana jest także podczas farbowania włosów – rozsmarowujemy ją na twarzy wzdłuż linii włosów, dzięki czemu z łatwością usuniemy z twarzy wszelkie kolorowe plamy.

3. Jeżeli nasze ubranie zostało poplamione szminką, przed włożeniem go do pralki posmarujmy zanieczyszczone miejsce wazeliną. Następnie upierzmy jak zwykle.

4. Posmarujmy wazeliną elementy, którym grozi korozja, np. poszczególne części roweru. Dzięki temu ochronimy nasze sprzęty przed pojawieniem się nieestetycznego, niszczycielskiego nalotu.Wazelina techniczna Castorama

5. Skórzane buty, torebki, a nawet ubrania zachowają swój blask, jeśli wypolerujemy ich powierzchnię szmatką z niewielką ilością wazeliny.

6. Wazelina przyniesie także ulgę naszym czworonogom. Aby do poduszek psich łap nie przyklejał się w zimie śnieg i lód, posmarujmy je wazeliną. To także sposób, by ukoić podrażnioną i wysuszoną powierzchnię poduszek.

7. Wazelina sprawdzi się również jako pierwsza pomoc w przypadku oparzeń słonecznych. Wystarczy posmarować nią podrażnione miejsce, by poczuć ulgę i ukoić ból. 

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Rodzaje smarów technicznych

Rodzaje smarów technicznych
Smary techniczne to substancje stosowane wszędzie tam, gdzie konieczne jest złagodzenie tarcia pomiędzy poszczególnymi elementami mechanizmu, któr...
Czytaj więcej

Wazelina techniczna - zastosowanie. Do czego ją wykorzystać?

Wazelina techniczna - zastosowanie. Do czego ją wykorzystać?
Wazelina techniczna jest popularną substancją używaną zarówno przez specjalistów w warsztatach, jak i przez amatorów w domowym za...
Czytaj więcej

Jak odpowiednio wybrać wazelinę techniczną?

Jak odpowiednio wybrać wazelinę techniczną?
Wśród smarów, jakie używane są do zabezpieczania różnego rodzaju mechanizmów i materiałów, warto zwrócić uwagę na wazelinę techniczną. Jej szeroki z...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wazelina – jak wykorzystać ją w domu