Produkty

Węgiel orzech 24 MJ/kg 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Węgiel orzech 24 MJ/kg 20 kg

Kod: 514825

|
Węgiel typu orzech przeznaczony jest do obsługi w sezonie grzewczym tradycyjnych i zasypowych urządzeń grzewczych zasilanych paliwem tego typu. To skuteczny opał, ponieważ jest wolny od zanieczyszczeń, ma minimalną zawartość popiołu i siarki, a także wysoką wartość opałową. W naszej ofercie znajdziesz też węgiel typu ekogroszek.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

20 cm

Wysokość opakowania

80 cm

Szerokość opakowania

50 cm

Waga brutto

20 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

kotły zasypowe, tradycyjne

Granulacja

25 - 80 mm

Wilgotność

1,2%

Wartość opałowa

24 MJ/kg

Ciepło spalania

26 MJ/kg

Siarka całkowita

1%

Popiół

10%

Parametry indywidualne

Gwarancja

obowiązuje rękojmia

Typ/rodzaj

orzech
Pojedyncze opakowanie węgla orzech wystarczy na długotrwałą, efektywną pracę urządzeń grzewczych, którym opał tego typu jest dedykowany, czyli kotłów tradycyjnych i zasypowych. Charakteryzuje go minimalna wilgotność, a także wysoka wartość opałowa, co pozwala na wytworzenie wymaganej ilości ciepła przy zminimalizowanej ilości potrzebnego do tego celu opału. Ponieważ węgiel orzech jest niemal całkowicie wolny od szkodliwych dodatków, takich jak popiół i siarka, palenie węglem typu orzech jest bezpieczne dla urządzeń grzewczych i stanu kanałów odprowadzających spaliny. Zgromadzony z wymaganej ilości dużych worków węgiel orzech wystarczy na cały sezon grzewczy, po zakończeniu którego nie zmniejszy się sprawność kotła i jakość kanałów, którymi uchodzą spaliny z kotła zasypowego lub tradycyjnego.
Ocena
22 komentarze
30.12.2019
Węgiel tragedia, jaki orzech? Szybciej eko-groszek, tak drobny że przelatuje przez ruszt pieca, połowa worka to sam miał. Nie polecam!!
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami tą opinią. Przykro nam, jeśli zakupiony węgiel okazał się mieć inny kaliber niż opisany na opakowaniu. Prosimy uprzejmie o udanie się do dowolnego sklepu Castorama w celu złożenia reklamacji. Jednocześnie zapewniamy, że zweryfikujemy opisaną przez Pana kwestię wraz z osobami odpowiedzialnymi za jakość oferowanych w sklepie produktów.

10.11.2019
Ten węgiel to kpina, przypomina rozmiarami ekogroszek pomieszany z miałem plus woda i trochę kamieni nigdy więcej. Daje słabą temperaturę.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. Przykro nam, jeśli produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Przypominamy, że w przypadku produktów niespełniających wytycznych określonych na opakowaniu, naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama.

29.09.2019
Węgiel masakryczny ,nie dość że mokry jest w nim pełno kamieni.NIBY orzech a bardziej przypomina ekogroszek pomieszany z miałem. Popiół 10% ? bardziej bym stawiał na 30% z worka wyszło około 3/4 wiaderka , pali się bardzo szybko.Jak ktoś by chciał tym palić to lepiej już kupić ruski węgiel przynajmniej jest lepszej jakości i się jakoś przyzwoiciej pali od tego produktu węglopodobnego .
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za podzielenie się z nami opinią. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja i produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Kwestia ta zostanie przekazana osobom odpowiedzialnym za jakość produktów dostępnych w naszych sklepach. Jednocześnie przypominamy o możliwości złożenia reklamacji w dowolnej Castoramie.

15.04.2019
Zawartość popiołu to nie max 10% tylko co najmniej 10%, węgiel mokry, nie chce się palić, gaśnie w piecu. Mniejszy od orzecha z kopalni o połowę. Żadnej informacji o pochodzeniu poza "dostawcą". Kupiłem, żeby dotrwać do wiosny, nigdy więcej...
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy uprzejmie za komentarz. Przykro nam, jeśli produkt nie spełnił Pana oczekiwań. Uprzejmie informujemy, że produkty niezgodne z opisem podlegają reklamacji, można tego dokonać w dowolnym sklepie Castorama. Jednocześnie zachęcamy do kontaktu ze specjalistą w sklepie, który z chęcią odpowie na wszelkie pytania związane z produktem z naszej oferty.

09.01.2019
Ten węgiel to jakaś kpina mokry jak by cały czas na deszczu leżał albo jaj by ktoś wiadro wody dołał a do orzecha to mu daleko, miał jak by ktoś po workach skakał albo grubo nimi rzucał badziew jak ni powiem co
03.04.2018
Kupiłem jeden worek 3 kwietnia 2018 roku. Węgiel który znajduje się w worku wygląda jakby pływał w wodzie i został z niej wyłowiony. To jakiś żart! Pierwszy i ostatni raz kupiłem u Was ten badziew. Nikomu nie polecam.
30.03.2018
Głównie miał i drobny groszek z wodą. Gdzie ten orzech za który zapłaciłem? Dwa dni wcześniej kupiłem dwa worki na próbę i w środku był prawdziwy orzech - dokupiłem więcej a tam granulacja 2-30mm z przewagą tego 2mm plus woda. To są jakieś żarty. Stanowczo odradzam.
21.03.2018
spala się szybko więc może pójść więcej worków ale pali dobrze i ciepło w mieszkaniu jest, więc funkcję spełnia dobrze
07.03.2018
Daremny sam antracyt
03.03.2018
Kupilem tego 8 worków. Te 20 kg to dzieki dużej ilości wody w węglu i kamieni. Poza tym jest tez w środku nawet sporo miału. Dziekuje, ale wypale to co kupilem i wiecej nie kupie. Spala się 3 razy szybciej niż zwykły węgiel.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 • Porady
  i wskazówki

 • Instalacja

  Ogrzewanie domu po 2020 - co jeśli nie węgiel?

 • Instalacja

  Ekogroszek – wady i zalety

 • Instalacja

  Czy warto palić koksem?

Ocena i komentarz dla:

Węgiel orzech 24 MJ/kg 20 kg