Produkty

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie

Miejsce do przechowywania ubrań to nie zawsze kwestia do szybkiego i łatwego rozpracowania. Szczególnie trudne jest zaprojektowanie takiego wygodnego kącika w małej sypialni, która pełni również funkcję małej garderoby. Trudne nie oznacza niemożliwe. Przejrzyjmy zatem nasze inspiracje.

wisząca garderobaWisząca garderoba to najnowszy pomysł tych z projektantów, którzy borykają się z aranżacją małych pomieszczeń sypialnianych. Mebel w takiej postaci jest tanim i pomysłowym rozwiązaniem, które można umieścić w dowolnym miejscu pomieszczenia. Z czego wykonać wiszącą garderobę i dlaczego warto?

Zalety wiszącej garderoby

Rozwiązanie, które opisujemy w naszym artykule, sprawdzi się przede wszystkim we wnętrzach urządzonych nowocześnie. Wkomponuje się w pomieszczenia surowe – wiszący drążek z ubraniami będzie dobrze wyglądał na tle ściany wykończonej ozdobnym betonem lub dekoracyjną cegiełką.

Wisząca garderoba, szczególnie ta wykonana z połączonych ze sobą rurek (miedzianych lub drewnianych), nie zaburzy oszczędnej kolorystycznie kompozycji wnętrza.

Taki pomysł na otwartą „szafę” to artystyczne połączenie mebla nowoczesnego i pomysłowego DIY. Garderobę możemy umiejscowić na dowolnej wysokości i w każdym miejscu pomieszczenia. Podłogę pod drążkiem wykorzystamy natomiast jako przestrzeń do składowania obuwia oraz innych akcesoriów.

Wisząca garderoba to świetny pomysł na aranżację wnętrza, szczególnie dla tych osób, które lubią i interesują się modą. Ubrania, uporządkowane kolorystycznie lub sezonowo, będą miały zawsze pod ręką.

Garderoba Form Basic 140 x 200 x 35 cm dąbZ czego wykonać wiszącą garderobę

Wisząca garderoba to bardzo proste połączenie drążka z wiszącym mocowaniem. Funkcję miejsca na ubrania może pełnić miedziana rurka lub drewniany pałąk. Nasz wieszak trzeba jeszcze na czymś zamocować – mogą to być łańcuchy lub sznur, w zależności od tego, co lepiej wkomponuje się w aranżację naszego wnętrza.

Wiszącą garderobę możemy również wykonać z pojedynczego, ozdobionego po obu końcach karnisza. Taka konstrukcja będzie solidna, a także efektowna.

I wreszcie, jeśli potrzebujemy sporo miejsca do przechowywania ubrań, nasz drążek możemy poprowadzić od jednej ściany do drugiej. Zyskamy wówczas miejsce także na drobne akcesoria.

Uwaga! Wisząca garderoba może mieć dwie kondygnacje. Jeden z drążków zawieśmy wyżej, drugi niżej, by wykorzystać całą dostępną w danym miejscu przestrzeń. W ten sposób możemy podzielić garderobę i posegregować ubrania – na jednym poziomie zawiesić sukienki, a na drugim bluzki.

Data publikacji: 02.02.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Szafa przesuwna – wybieramy okucia do systemów garderoby

Szafa przesuwna – wybieramy okucia do systemów garderoby
Aby skrzydło szafy przesuwnej przesuwało się gładko i płynnie, potrzebne są wytrzymałe okucia do zabudowy. Opisujemy akcesoria montażowe, które...
Czytaj więcej

Pomysł na garderobę. Jak urządzić ją praktycznie?

Pomysł na garderobę. Jak urządzić ją praktycznie?
Urządzenie domowej garderoby to niewątpliwie wyzwanie. Chcemy, żeby była funkcjonalna, a zarazem przyjemna. Dużo kłopotów może sprawiać też mał...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wisząca garderoba – pomysły na wykonanie