Produkty

Zalety gotowych desek podłogowych

Zalety gotowych desek podłogowych

Szukając materiału odpowiedniego do wykończenia naszych podłóg, z pewnością spotkamy się z gotowymi deskami podłogowymi. Czym się one charakteryzują i dlaczego warto zwrócić na nie uwagę?

deski podłogoweGotowe deski, czyli jakie?

Mówiąc o gotowych deskach podłogowych, mamy na myśli deski, których powierzchnia została wykończona przez producenta. Otrzymujemy je jako elementy od razu gotowe do montażu, które nie wymagają późniejszego zabezpieczania olejem bądź lakierem. Gotowe deski dostępne są w wersji litej lub warstwowej. Co przemawia za ich stosowaniem?

Zalety gotowych desek podłogowych

Pierwszą i najważniejszą zaletą desek tego typu jest możliwość ich szybkiego montażu, a następnie – użytkowania podłogi zaraz po jego zakończeniu (nie musimy jej sezonować). Deski takie nie wymagają szlifowania, więc oszczędzamy sobie wiele pracy bądź kosztów związanych z opłaceniem specjalistów, a także nie jesteśmy zmuszeni do żmudnego sprzątania. Nie musimy również olejować ani lakierować nowej podłogi, ponieważ deski są już pokryte warstwą jednego z tych środków. Jeżeli zależy nam więc na czasie, gotowe deski sprawdzą się lepiej niż drewno surowe.

Wracając do montażu – tak samo, jak łatwo zamontujemy deski gotowe, równie łatwo wymienimy uszkodzone elementy podłogi na nowe bez szkody dla jej ostatecznego wizerunku. Pozostanie ona jednolita, a wymiana desek nie będzie się wiązała z potrzebą szlifowania i ponownego lakierowania jej powierzchni, jak w przypadku renowacji podłogi z surowego drewna. Dodajmy także, że gotowe deski, podobnie jak surowe wykańczane samodzielnie, możemy poddać cyklinowaniu i odnowić za pomocą lakieru lub oleju.

Deska podłogowa lita Dąb OlejowanyKolejna zaleta desek podłogowych wynika z tego, że są one fabrycznie pokrywane olejem bądź lakierem. Ma to wpływ na jakość samej powłoki – np. lakier nakładany jest w optymalnych warunkach i bez ryzyka osiadania na jego powierzchni zanieczyszczeń, o co trudno w warunkach domowych. Ponadto jego powłoka jest już w pełni utwardzona (w przypadku zastosowania lakier UV) i nie emituje szkodliwych substancji.

W końcu należy także wspomnieć o możliwości zaplanowania aranżacji wnętrza dokładnie z naszymi upodobaniami. Kupując gotowe deski podłogowe, mamy pewność, że będą one wyglądały dokładnie tak samo, jak w dniu, w którym oglądaliśmy je w sklepie. Nie musimy z niepewnością oczekiwać na efekt lakierowania bądź olejowania surowego drewna, by przekonać się, że jest taki, jak sobie życzyliśmy.

Powyższe zalety gotowych desek podłogowych sprawiają, że są one idealną propozycją dla osób, którym zależy na naturalnej, drewnianej podłodze i które jednocześnie chcą uniknąć żmudnego procesu jej układania i wykańczania oraz związanych z tym niedogodności.

Data publikacji: 05.10.2012
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Podłoga w jodełkę – układanie parkietu krok po kroku

Podłoga w jodełkę – układanie parkietu krok po kroku
Podłoga w jodełkę to jeden z najpopularniejszych wzorów układania desek drewnianych w mieszkaniach i pomieszczeniach użytkowych. Ten ciekawy i ...
Czytaj więcej

Renowacja drewnianej podłogi – jak odnowić podłogę z litego drewna?

Renowacja drewnianej podłogi – jak odnowić podłogę z litego drewna?
Użytkowanie każdego rodzaju podłogi wiąże się z jej niszczeniem i ścieraniem wierzchniej warstwy. Nawet najbardziej zaawansowane sposoby konserwacji n...
Czytaj więcej

3 sposoby na szybki remont podłogi

3 sposoby na szybki remont podłogi
Podłoga to jedna z najbardziej eksploatowanych powierzchni w domu. Codziennie robisz po niej setki kroków, kursując pomiędzy pomieszczeniami. W...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zalety gotowych desek podłogowych