Produkty

Zalety zasobników wielokomorowych

Zalety zasobników wielokomorowych

Wielokomorowe zasobniki pojemnościowe to skuteczny sposób na ogrzewanie dużej ilości wody. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w miejscach o przeznaczeniu publicznym – hotelach, pensjonatach czy szpitalach. Urządzenie grzewcze może zapewnić 18 000 litrów ciepłej wody w ciągu godziny. Jakie jeszcze zalety posiada zasobnik wielokomorowy?

Podgrzewanie wody w dużych obiektach

Urządzeń do podgrzewania wody jest wiele – znajdziemy zasobniki pojemnościowe oraz przepływowe. Do tego możemy wybrać rodzaj paliwa zasilającego urządzenie: gaz lub energię elektryczną. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, które przyniesie oszczędności, będzie instalacja podgrzewacza gazowego. O ile w domach jednorodzinnych Zasobnik wodysprawdzą się małe i kompaktowe urządzenia przepływowe, w których woda nie będzie stygła, tak w budynkach użyteczności publicznej, gdzie pobór wody jest bardzo wysoki, idealne będą zasobniki pojemnościowe.

Podgrzewacze tego typu dostarczają dużą ilość wody o jednakowej temperaturze i stałym ciśnieniu, stąd też są odpowiednie do miejsc, gdzie ciepła woda jest pobierana jednocześnie w wielu pomieszczeniach – łazienkach, gabinetach zabiegowych czy pokojach hotelowych.

Zalety zasobników wielokomorowych

Zbiornik hydroforowyZasobniki wielokomorowe to urządzenia grzewcze, które w zależności od zapotrzebowania na wodę można ze sobą zestawić, tworząc kilkuelementową baterię grzewczą złożoną z od 2 do maksymalnie 9 zbiorników. Wytwarzają maksymalne ciśnienie robocze na poziomie 10 bar i nagrzewają wodę do temperatury 100 stopni Celsjusza. Pracujące wspólnie baterie są w stanie zasilić w ciepłą wodę domy wielorodzinne, a także obiekty użyteczności publicznej – hotele, szpitale czy domy wczasowe.

Pojedynczy zasobnik waży 83 kg, a jego pojemność to 200 l. Dzięki kompaktowym wymiarom zmieści się nawet w ciasnych pomieszczeniach. Można go także zintegrować z innymi elementami, ogrzewając jednocześnie 18 000 l wody. Zasobnik posiada niewielki opór przepływu, który jest niezależny od złożoności systemu. Łącząc zasobniki w całość warto pamiętać o tym, by maksymalnie ustawić 3 zbiorniki na sobie. Instalacja jest łatwa, ale ze względu na wagę zbiornika do ustawienia pojedynczego urządzenia warto mieć do pomocy drugą osobę. Konserwację urządzenia ułatwi otwór rewizyjny, który jest umieszczony w przedniej części urządzenia.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Jak zapobiegać suszy? Podpowiadamy, co możesz zrobić, by pomóc naturze

Jak zapobiegać suszy? Podpowiadamy, co możesz zrobić, by pomóc naturze
Zasoby wodne naszego kraju i świata nie są nieograniczone, o czym jako społeczeństwo boleśnie przekonujemy się w ostatnich latach. Niestety dalsze pro...
Czytaj więcej

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida
Monika i Dawid są zwolennikami ekologicznych i recyklingowych rozwiązań. Ich dom jest energooszczędny, starają się żyć w duchu zero waste i produkować...
Czytaj więcej

Czerwiec w ogrodzie

Czerwiec w ogrodzie
Wszędzie jest już słoneczna pogoda, a Twój ogród w pełni rozkwitnie przed zwolnieniem tempa w lipcu i sierpniu. W czerwcu możesz mieć mn...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zalety zasobników wielokomorowych