Produkty

Zalety zasobników wielokomorowych

Zalety zasobników wielokomorowych

Wielokomorowe zasobniki pojemnościowe to skuteczny sposób na ogrzewanie dużej ilości wody. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w miejscach o przeznaczeniu publicznym – hotelach, pensjonatach czy szpitalach. Urządzenie grzewcze może zapewnić 18 000 litrów ciepłej wody w ciągu godziny. Jakie jeszcze zalety posiada zasobnik wielokomorowy?

Podgrzewanie wody w dużych obiektach

Urządzeń do podgrzewania wody jest wiele – znajdziemy zasobniki pojemnościowe oraz przepływowe. Do tego możemy wybrać rodzaj paliwa zasilającego urządzenie: gaz lub energię elektryczną. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, które przyniesie oszczędności, będzie instalacja podgrzewacza gazowego. O ile w domach jednorodzinnych Zasobnik wodysprawdzą się małe i kompaktowe urządzenia przepływowe, w których woda nie będzie stygła, tak w budynkach użyteczności publicznej, gdzie pobór wody jest bardzo wysoki, idealne będą zasobniki pojemnościowe.

Podgrzewacze tego typu dostarczają dużą ilość wody o jednakowej temperaturze i stałym ciśnieniu, stąd też są odpowiednie do miejsc, gdzie ciepła woda jest pobierana jednocześnie w wielu pomieszczeniach – łazienkach, gabinetach zabiegowych czy pokojach hotelowych.

Zalety zasobników wielokomorowych

Zbiornik hydroforowyZasobniki wielokomorowe to urządzenia grzewcze, które w zależności od zapotrzebowania na wodę można ze sobą zestawić, tworząc kilkuelementową baterię grzewczą złożoną z od 2 do maksymalnie 9 zbiorników. Wytwarzają maksymalne ciśnienie robocze na poziomie 10 bar i nagrzewają wodę do temperatury 100 stopni Celsjusza. Pracujące wspólnie baterie są w stanie zasilić w ciepłą wodę domy wielorodzinne, a także obiekty użyteczności publicznej – hotele, szpitale czy domy wczasowe.

Pojedynczy zasobnik waży 83 kg, a jego pojemność to 200 l. Dzięki kompaktowym wymiarom zmieści się nawet w ciasnych pomieszczeniach. Można go także zintegrować z innymi elementami, ogrzewając jednocześnie 18 000 l wody. Zasobnik posiada niewielki opór przepływu, który jest niezależny od złożoności systemu. Łącząc zasobniki w całość warto pamiętać o tym, by maksymalnie ustawić 3 zbiorniki na sobie. Instalacja jest łatwa, ale ze względu na wagę zbiornika do ustawienia pojedynczego urządzenia warto mieć do pomocy drugą osobę. Konserwację urządzenia ułatwi otwór rewizyjny, który jest umieszczony w przedniej części urządzenia.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida

W zgodzie z naturą – historia Moniki i Dawida
Monika i Dawid są zwolennikami ekologicznych i recyklingowych rozwiązań. Ich dom jest energooszczędny, starają się żyć w duchu zero waste i produkować...
Czytaj więcej

Czerwiec w ogrodzie

Czerwiec w ogrodzie
Wszędzie jest już słoneczna pogoda, a Twój ogród w pełni rozkwitnie przed zwolnieniem tempa w lipcu i sierpniu. W czerwcu możesz mieć mn...
Czytaj więcej

Oszczędne podlewanie ogrodu – jak to robić?

Oszczędne podlewanie ogrodu – jak to robić?
Głównym zadaniem osoby dbającej o ogród jest zapewnienie roślinom odpowiedniej dawki wody do wzrostu. Można to zadanie wykonywać na r&oa...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zalety zasobników wielokomorowych