Produkty

Zasady dobierania akcesoriów łazienkowych

Zasady dobierania akcesoriów łazienkowych

Dobór akcesoriów do naszej łazienki wydaje się być najwdzięczniejszym etapem spośród wszystkich prac składających się na niekiedy nawet kilkutygodniowy remont. Zakupy akcesoriów zwykle przebiegają szybko i bez większych problemów, jednakże i tutaj zdarzają się drobne wpadki.

Przejdź do następnych akapitów:

Najważniejszą cechą akcesoriów łazienkowych jest ich dekoracyjność. Podkreślają styl panujący we wnętrzu i dopełniają cały efekt wykończenia, który został zamierzony we wcześniej przygotowanym projekcie.

Jak je dobierać, by nie spowodować zupełnie odwrotnego efektu i nie wprowadzić chaosu do wnętrza?

Akcesoria i elementy wykończenia łazienki to kompatybilna całość

Wybieramy mydelniczkę, stojak na ręczniki? Zwróćmy najpierw uwagę, czy pasują one do całej koncepcji wnętrza i czy pomagają w tworzeniu w nim takiego klimatu, na jakim nam zależało.

W wyborze najlepszego produktu kierujmy się jedną serią, która wydaje się nam najbardziej odpowiednia, bez kompletowania akcesoriów pochodzących z różnych linii produktów.

akcesoria łazienkowe Diani

Od akcesoriów wymagajmy dobrego stylu

Szukając odpowiednich dodatków, kierujmy się określonym stylem. Ostatnio modne w wykańczaniu łazienek są marmury, ascetyczne kamienie stosowane zarówno na ścianach, jak i w zakresie całej ceramiki ściennej i podłogowej. Zamiast zatem dobierać jarmarczne dodatki, które (powiedzmy sobie szczerze) z dobrym gustem nie mają nic wspólnego, lepiej pokuśmy się o dołożenie kilku złotych do porządnie wykonanych i dobrych jakościowo akcesoriów.

Stawiajmy też na wysokiej jakości stal nierdzewną lub ceramikę, które sprawią, że wnętrze nabierze ekskluzywnego charakteru.

Inspiracje i romantyczna nuta

Akcesoria i dodatki łazienkowe mogą być zaciągnięte z innych, zagranicznych inspiracji. W naszych polskich łazienkach dominują przecież akcesoria skandynawskie utrzymane w kolorystyce bieli oraz błękitu, które mają zwykle bardzo oszczędną formę. Świetnie odzwierciedlają to chociażby szklane pojemniki na szczoteczki czy też metalowe wieszaki na ręczniki.

akcesoria łazienkowe Lismore

Modny jest także styl japoński z ręcznie malowanymi kwiatami oraz zaokrąglonymi krawędziami, które przechodzą w płynnie modelowane formy. Całość utrzymana w kolorystyce pasteli.

Łazienka romantyczna to ta, w której będziemy mogli się relaksować – tak określa jej funkcję wiele osób. Dobieramy elementy dekoracji, które tworzą nastrój wyciszenia i utrzymają pomieszczenie w odpowiedniej tonacji kolorystycznej.

Słowo „dekoracje” nieco umniejsza rolę wszystkich akcesoriów. Przedmioty te mają przecież jeszcze jedno znaczenie. Dzięki nim zachowujemy porządek w pomieszczeniu, zwiększając jednocześnie jego funkcjonalność.

Podsumowanie

  • dekoracje o metalicznych barwach sprawdzą się we wnętrzu urządzonym w stylistyce modernistycznej, akcesoria wykonane natomiast z naturalnego kamienia w klasycznych pomieszczeniach

  • elementy w jaskrawych kolorach ożywią wnętrze (uwaga: akcesoria w zbyt różnorodnej kolorystyce wprowadzą do niego chaos)

  • gotowe zestawy łatwiej będzie „wkleić” do danego wnętrza niż przypadkowo zebrane przedmioty pochodzące z różnych serii

akcesoria łazienkowe cervia

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?
W aranżacji łazienki najwięcej uwagi poświęcamy wykończeniu oraz niezbędnym elementom wyposażenia – armaturze sanitarnej i meblom. O dodatkach myślimy...
Czytaj więcej

Jak oświetlać obrazy i inne dekoracje?

Jak oświetlać obrazy i inne dekoracje?
Dekoracje wnętrz w postaci obrazów oprawionych w ramki zdjęć czy pamiątek z podróży w dużej mierze decydują o aranżacji wybranego pokoju czy nawet cał...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
25.11.2016
haha, ja nie wiedziałem, że akcesoria łazienkowe trzeba dobierać :D nie wiem czy się dostosuję, ale warto wiedzieć na pewno :D
24.06.2016
Lubię mieć starannie dobrane akcesoria do siebie, najlepiej żeby to był komplet i generalnie wymieniam co roku, bo tyle ładnych elementów wyposażenia łazienki jest, że nie mogę za siebie:)

Ocena i komentarz dla:

Zasady dobierania akcesoriów łazienkowych