Produkty

Masa szpachlowa Megaron Śmig C-50 5 kg

Kliknij aby powiększyć

Masa szpachlowa Megaron Śmig C-50 5 kg

Marka: Megaron

Marka: Megaron

Kod: 920253

|
 • supermocna
 • gotowa do użycia zaraz po otwarciu opakowania
 • niezwykle elastyczna
Zbrojona masa szpachlowa Śmig C-50 marki Megaron to biała masa szpachlowa, którą stosuje się do połączeń płyt gipsowo-kartonowych bez użycia taśmy. Produkt jest gotowy do użytku zaraz po otwarciu i możesz go nakładać prosto z wiadra, co znacznie ułatwi i przyśpieszy Twoją pracę. Dzięki wzmocnionej strukturze masa jest odporna na rozciąganie i zaginanie, dzięki czemu trwale połączysz płyty.

Zamów i odbierz w sklepie za 2 godziny

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Długość opakowania

18.5 cm

Wysokość opakowania

15.5 cm

Szerokość opakowania

18.5 cm

Waga brutto

5 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

wypełnianie połączeń płyt gipsowo-kartonowych

Wydajność

0.5 kg/m2

Metoda aplikacji

zaprawę nakładać prosto z wiadra; po wyschnięciu spoinę zrównać z powierzchnią płyty poprzez szlifowanie siatką lub papierem ściernym nr 80-150

Czas schnięcia

min. 24 godziny, w zależności od grubości warstwy; w niesprzyjających warunkach czas schnięcia może ulec wydłużeniu

Podłoże

płyty powinny być suche i stabilne

Ilość warstw

1-3

Grubość warstwy

1 cm

Parametry indywidualne

Marka

Megaron

Seria

C-50

Informacje dodatkowe

po użyciu i zamknięciu wiadra zaprawa może być używana wielokrotnie

Typ/rodzaj

półpłynna masa

Trwałość

odporność na rozciąganie > 600 kg/m, wytrzymałość na zginanie >120 kg/m

Nr referencyjny

C-50_5

Parametry fizyczne i wizualne

Kolor producenta

biały
Zbrojona masa szpachlowa Śmig C-50 marki Megaron to wysokiej jakości produkt przeznaczony do łączenia płyt gipsowo-kartonowych bez użycia taśmy wzmacniającej. Masa jest gotowa do użytku od razu po otwarciu opakowania, dzięki czemu zaoszczędzisz czas na jej przygotowywanie. Po otwarciu i zamknięciu wiadra produkt nie traci swych właściwości i możesz go używać wielokrotnie podczas innych prac remontowych. Masa jest elastyczna, dzięki czemu łatwo i precyzyjnie nałożysz ją na płyty, a wzmocnienie włóknem sprawia, że jest ona bardzo mocna oraz odporna na rozciąganie i zaginanie, zapewniając długotrwały efekt łączenia. Używając zbrojonej masy szpachlowej śmiało możesz zrezygnować z zakupu dodatkowej taśmy do łączeń i zaoszczędzić pieniądze.
Ocena
7 komentarzy
11.01.2020
Bardzo dobry produkt. Gęsty więc ciężej się nakłada ale - jak się dowiedziałem od ich przedstawiciela jest to wynikiem dużej ilości włókien zbrojących- wytrzymuje naprawdę wiele. Spróbowałem po namowach kolegów fachowców i powiem, że jestem mega zadowolony. Poza tym jak nie wykorzystasz całego wiadra - można je zamknąć i np. używać po kilku dniach- a więc oszczędność kasy.
17.02.2019
Mam jedno pytanie, czemu producent wskazuje, by nie łączyć śmiga z taśmą fizelinową? Co do pękania na łączeniach ślizgowych, kto szpachluje te łączenia, nakładasz tak gładź by nie zniwelować tego łączenia. Warta polecenia, wytrzymała i nie ustępuje, a wręcz wygrywa z wieloma dużo droższymi zaprawami zbrojeniowymi.
18.07.2018
Dobry produkt. Zaprawę zatapiałem z papierem. Zrobiłem sufity i ściany w bloku z wielkiej płyty. Pęka tylko w przewidzianym miejscu - na łączeniu z taśmą ślizgową, mała rysa. Trochę akrylu i nic nie widać... Nie da się szlifować, wszystkie naddatki masy trzeba jak najwcześniej ściągnąć z płyty. Przy cienkich warstwach (1-2mm) bardzo szybko schnie, trzeba nakładać papier jednorazowo 2 metry naraz, bo papier nie chwyci. Za to w szczelinach bardzo długo schnie - nawet kilka dni, zależnie od grubości szczelin. Warstwa na zewnątrz sucha, wewnątrz jeszcze zaprawa miękka, więc zdarza się, że zaciągnie papier kurcząc się. Ale to nie problem. W miejscach nie narażonych na przeciążenia nie dałem papieru, jeszcze nic nie popękało. Polecam produkt.
16.02.2018
Jacek na youtubie jest test z taśmą fizelinową i zwykłą papierową.Z fizeliną wytrzymało największe obciążenie.Z tąśmą papierową i bez żadnej pękło najszybciej.Z fizeliną stworzy pancerne łączenie.
14.07.2017
Używam tej masy od trzech miesięcy i powiem krótko: jest najlepsza do szpachlowania łączeń k/g nie wklejam żadnej taśmy czy fizeliny polecam.
24.02.2017
Nie wiem czy zauważyłeś, ale na dekielku producent deklaruje, że jeżeli zastosujesz fizeline na łączeniach wraz z tą masą to osłabisz wytrzymałość łączeń o 30% , natomiast jeśli użyjesz taśmy papierowej to będzie dużo dużo lepiej niż w przypadku nie zastosowania niczego
a propos, wg mnie bardzo dobra - wytrzymała masa szpachlowa, bardzo trudna w szlifowaniu a więc uważam, że nadaje się doskonale jako wypełnienie szczelin krawędzi ciętych w łączeniach gk - zatapiałem w tej masie taśmy papierowe ale powiem tak - ciężko się ją aplikuje wraz z taśmą - szybko schnie jak wyjedziesz masą na karton w płycie - trzeba mieć dużo praktyki żeby zaaplikować dobrze wraz z taśmą papierową. Natomiast bez aplikacji taśmy jest w porządku,
pozdrawiam
12.07.2016
Odkąd wypróbowałem z ciekawości, nie biorę pod uwagę niczego innego.
Po zatopieniu taśmy fizelinowej, otrzymałem naprawdę mocne połączenia.
Do tej pory (ponad rok) nie widać żadnych pęknięć w miejscach łączenia płyt,
zarówno na ścianach jak i na suficie. Warto użyć jeśli robi się porządnie,
dla siebie. Na sufit podwieszany 4 x 5 m zeszły mi prawie 2 wiaderka (5 kg),
ale jak dotąd żadnych pęknięć.
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Jak oszacować koszty remontu domu?

 • Budowa

  Łazienka połączona z sypialnią - za i przeciw

 • Budowa

  Prawidłowe spoinowanie płyt g-k

Ocena i komentarz dla:

Masa szpachlowa Megaron Śmig C-50 5 kg