Produkty

Zrywanie podłogi – przydatne wyposażenie

Zrywanie podłogi – przydatne wyposażenie

Czasami renowacja starej podłogi nie wchodzi w grę. Może być zbyt skomplikowana, całkowicie niemożliwa lub po prostu nieopłacalna. Może być też niezgodna z naszymi planami. Wszystko to determinuje konieczność zerwania starej warstwy wykończeniowej. Wykonanie tego zadanie nie należy do łatwych, ale może być znacznie bardziej efektywne przy udziale specjalistycznych narzędzi. Oto one.

Nóż do wykładzin

Wykładzina podłogowa to jedna z warstw dekoracyjnych, których można pozbyć się stosunkowo łatwo. Szczególnie przy pomocy specjalistycznego noża do wykładzin – niewielkiego, acz bardzo skutecznie je przecinającego. Jego ostrze może być podzielone nawet na kilkanaście sekatorów tnących, dzięki czemu w krótkim czasie potniemy starą wykładzinę na mniejsze fragmenty, a następnie oderwiemy je od posadzki jeden po drugim.

zrywanie podłogiZrywak

Akcesorium pomocniczym, które doskonale współpracuje z nożem do wykładzin, jest właśnie zrywak. To narzędzie pomoże nam efektywnie pozbyć się przylegających do posadzki fragmentów wykładziny, które wcześniej pocięliśmy przy użyciu noża. Zrywak oderwie je od podłoża i – co bardzo ważne – zrobi to na tyle bezpiecznie, że nie spowoduje większych ubytków, które należałoby na późniejszym etapie wypełniać.

Przecinak do zrywania podłóg

Swoją konstrukcją przypomina tradycyjny przecinak, który we współpracy z młotkiem służy do kucia twardych materiałów. Różni się przede wszystkim końcówką roboczą, która jest w porównaniu do klasycznego narzędzia znacznie szersza. Przecinak jest wyjątkowo pomocny, kiedy konieczne jest zerwanie płytek. Jego ostrą część roboczą przykładamy do bocznych krawędzi kafli, a następnie uderzamy w niego młotkiem. W niektórych sytuacjach przy użyciu przecinaka możliwe jest także podważanie terakoty.

Usuwacz do fugusuwacz do fug

Usuwanie płytek zamocowanych na naszej posadzce może być łatwiejsze także przy wykorzystaniu specjalistycznego usuwacza do fug. Pozbywając się spoin spomiędzy płytek, będzie nam bowiem łatwiej je podważyć i zerwać. Dobrze, jeśli narzędzie to wykonane jest ze stali pokrytej węglikiem wolframu – taki materiał gwarantuje wyjątkowo skutecznie wycieranie fug z połączeń.

Skrobak budowlany

Skrobak z kolei posłuży nam zarówno do pozbycia się resztek fug, jak i wielu innych pozostałości po zerwaniu warstwy wykończeniowej podłogi, a co za tym idzie – ponownego przygotowania podłoża po położenia nowych płytek, wykładziny czy paneli. W tym przypadku warto postawić na specjalistyczny skrobak budowlany, który jest wyposażony w wygodny i funkcjonalny kij, pozwalający jednocześnie odciążyć kręgosłup i usuwać niepożądane pozostałości z dużą wydajnością.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Skrobaki – do jakich prac je wykorzystamy?

Skrobaki – do jakich prac je wykorzystamy?
Wśród narzędzi, które służą nam do cięcia i obróbki, znajdą się także i skrobaki. Przydadzą się do rozmaitych prac – zar&oa...
Czytaj więcej

Jak usunąć pozostałości po starej farbie i tapecie?

Jak usunąć pozostałości po starej farbie i tapecie?
Prace remontowe rządzą się swoimi prawami – nie można zacząć malowania czy tapetowania, jeśli powierzchnia ścian nie została odpowiednio przygot...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zrywanie podłogi – przydatne wyposażenie