Inspiracje i porady Narzędzia i artykuły

Filtruj:
 1. Inspiracje
 2. Porady
 1. Konserwacja pilarki łańcuchowej

  Kategoria: Narzędzia i artykuły

  Dzięki spalinowym pilarkom łańcuchowym samodzielne przygotowanie drewna na opał przestało być ciężką pracą. Maszyna będzie niezawodna pod warunkiem odpowiedniej konserwacji.
 2. Szlifowanie

  Kategoria: Narzędzia i artykuły, Elektronarzędzia przenośne i akcesoria

  Przy pracach stolarskich szlifowanie jest czynnością wykończeniową mającą na celu uzyskanie powierzchni gładkiej i gotowej do barwienia, malowania, lakierowania lub woskowania.
 3. Jak prawidłowo ciąć płytki?

  Kategoria: Narzędzia i artykuły, Narzędzia ręczne

  Układając płytki ceramiczne, nie unikniemy ich cięcia. Na szczęście nie wymaga to kosztownych zakupów ani wielu lat doświadczenia.
 4. Czyszczenie kabiny prysznicowej

  Kategoria: Narzędzia i artykuły

  Po każdej kąpieli na ściankach kabiny prysznicowej pozostaje nalot z mydła i wody, który po wyschnięciu prezentuje się w postaci nieestetycznych, białych zacieków....
 5. Układanie płytek ceramicznych

  Kategoria: Inspiracje i porady, Budowa

  Dokładność ułożenia płytek ceramicznych na ścianie i podłodze w dużej mierze zależy od dokładności ich wykonania. Jednak dobry glazurnik zanim zacznie je układać sprawdzi...
 6. Czyszczenie elewacji klinkierowych

  Kategoria: Wykończenie, Narzędzia i artykuły

  Często na elewacjach wykonanych z cegieł i płytek klinkierowych pojawia się biały nalot zwany wykwitami. Jak sobie poradzić z jego usunięciem?
 7. Łopaty, szufle, szczotki i zgarniacze śniegu

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Suchy śnieg jest znacznie lżejszy od mokrego, dlatego warto usuwać go jak najszybciej, zanim przerzucanie go będzie  wymagało znacznie większej siły.
 8. Odśnieżarki

  Kategoria: Narzędzia i artykuły, Narzędzia ręczne

  Ułatwiają odśnieżanie bez dużego wysiłku. Zgarniają warstwę śniegu, a następnie wyrzucają ją w formie rozdrobnionego puchu na bok.
 9. Zdrowe zabiegi po zimie - przycinanie drzew i krzewów

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Wczesną wiosną należy poprzycinać część gałęzi drzew i krzewów w przydomowym ogrodzie. Jeśli nie przerzedzamy gałęzi, wiele roślin rozrasta się ponad miarę.
 10. Stawką jest życie - czujniki dymu i sygnalizatory czadu

  Kategoria: Instalacja, Narzędzia i artykuły

  Zimą często palimy w kominkach. Niektórzy pamiętają, że korzystając z dobrodziejstw domowego paleniska, należy przewidzieć ryzyko pożaru w domu i zamontować czujnik dymu.
 11. Dom czysty jak łza - odkurzacze piorące i przemysłowe

  Kategoria: Narzędzia i artykuły, Porządki i chemia

  Nikt z nas nie wyobraża sobie domu bez odkurzacza, ale usuwanie kurzu na sucho nie likwiduje brudu i plam na dywanie, potrzebny jest wtedy odkurzacz z dodatkową funkcją piorącą.
 12. Zielony dywan po zimie - zadbajmy o nasz trawnik

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Zadbany trawnik jest efektem naszej troski i wysiłku połączonego z odpowiednią wiedzą. Na wiosnę nie zapominajmy o aeracji, wertykulacji, piaskowaniu i nawożeniu trawy.
 13. Zielone postrzyżyny: Jaka kosiarka do naszego ogrodu

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Jest niezbędna do tego, aby nasz naturalny zielony dywan nie stał się bujną łąką z trawą po pachy. Kiedy zdecydujemy się dokonać zakupu tej maszyny trzeba wiedzieć jaka kosiarka...
 14. Jak usunąć ścianę i postawić nową

  Kategoria: Budowa, Narzędzia i artykuły

  Dom zbudowany kilkadziesiąt lat temu nie odpowiada często naszym współczesnym potrzebom. Czasami trzeba przesunąć ścianę czyli – usunąć ją i postawić nową w innym...
 1. Poprzednie
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5