Inspiracje i porady Narzędzia i artykuły

Filtruj:
 1. Inspiracje
 2. Porady
 1. Konserwacja pilarki łańcuchowej

  Kategoria: Narzędzia i artykuły

  Dzięki spalinowym pilarkom łańcuchowym samodzielne przygotowanie drewna na opał przestało być ciężką pracą. Maszyna będzie niezawodna pod warunkiem odpowiedniej konserwacji.
 2. Szlifowanie

  Kategoria: Narzędzia i artykuły, Elektronarzędzia przenośne i akcesoria

  Przy pracach stolarskich szlifowanie jest czynnością wykończeniową mającą na celu uzyskanie powierzchni gładkiej i gotowej do barwienia, malowania, lakierowania lub woskowania.
 3. Jak prawidłowo ciąć płytki?

  Kategoria: Narzędzia i artykuły, Narzędzia ręczne

  Układając płytki ceramiczne, nie unikniemy ich cięcia. Na szczęście nie wymaga to kosztownych zakupów ani wielu lat doświadczenia.
 4. Układanie płytek ceramicznych

  Kategoria: Inspiracje i porady, Budowa

  Dokładność ułożenia płytek ceramicznych na ścianie i podłodze w dużej mierze zależy od dokładności ich wykonania. Jednak dobry glazurnik zanim zacznie je układać sprawdzi...
 5. Czyszczenie elewacji klinkierowych

  Kategoria: Wykończenie, Narzędzia i artykuły

  Często na elewacjach wykonanych z cegieł i płytek klinkierowych pojawia się biały nalot zwany wykwitami. Jak sobie poradzić z jego usunięciem?
 6. Łopaty, szufle, szczotki i zgarniacze śniegu

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Suchy śnieg jest znacznie lżejszy od mokrego, dlatego warto usuwać go jak najszybciej, zanim przerzucanie go będzie  wymagało znacznie większej siły.
 7. Odśnieżarki

  Kategoria: Narzędzia i artykuły, Narzędzia ręczne

  Ułatwiają odśnieżanie bez dużego wysiłku. Zgarniają warstwę śniegu, a następnie wyrzucają ją w formie rozdrobnionego puchu na bok.
 8. Zdrowe zabiegi po zimie - przycinanie drzew i krzewów

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Wczesną wiosną należy poprzycinać część gałęzi drzew i krzewów w przydomowym ogrodzie. Jeśli nie przerzedzamy gałęzi, wiele roślin rozrasta się ponad miarę.
 9. Stawką jest życie - czujniki dymu i sygnalizatory czadu

  Kategoria: Instalacja, Narzędzia i artykuły

  Zimą często palimy w kominkach. Niektórzy pamiętają, że korzystając z dobrodziejstw domowego paleniska, należy przewidzieć ryzyko pożaru w domu i zamontować czujnik dymu.
 10. Dom czysty jak łza - odkurzacze piorące i przemysłowe

  Kategoria: Narzędzia i artykuły, Porządki i chemia

  Nikt z nas nie wyobraża sobie domu bez odkurzacza, ale usuwanie kurzu na sucho nie likwiduje brudu i plam na dywanie, potrzebny jest wtedy odkurzacz z dodatkową funkcją piorącą.
 11. Zielony dywan po zimie - zadbajmy o nasz trawnik

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Zadbany trawnik jest efektem naszej troski i wysiłku połączonego z odpowiednią wiedzą. Na wiosnę nie zapominajmy o aeracji, wertykulacji, piaskowaniu i nawożeniu trawy.
 12. Zielone postrzyżyny: Jaka kosiarka do naszego ogrodu

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Jest niezbędna do tego, aby nasz naturalny zielony dywan nie stał się bujną łąką z trawą po pachy. Kiedy zdecydujemy się dokonać zakupu tej maszyny trzeba wiedzieć jaka kosiarka...
 13. Jak usunąć ścianę i postawić nową

  Kategoria: Budowa, Narzędzia i artykuły

  Dom zbudowany kilkadziesiąt lat temu nie odpowiada często naszym współczesnym potrzebom. Czasami trzeba przesunąć ścianę czyli – usunąć ją i postawić nową w innym...
 14. Rodzaje sekatorów – niezastąpione narzędzia ogrodowe

  Kategoria: Ogród, Narzędzia i artykuły

  Odpowiednio przycinane drzewa i krzewy są zdrowsze, lepiej kwitną i owocują, mają ładniejsze liście i gałęzie. Aby praca była najłatwiejsza należy dobrać odpowiedni sekator.
 1. Poprzednie
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5