Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Elektronarzędzia

Strzałka w prawo

Wiertła i bity

Strzałka w prawo

Wiertła i bity

Wiertła i bity należą do grupy narzędzi wykorzystywanych w pracy z drewnem, metalami oraz innymi materiałami. W ofercie sklepów znajdują się różne rodzaje bitów dostosowanych do różnych typów wkrętów.

Filtry

Wiertła i bity

Wiertła i bity należą do grupy narzędzi wykorzystywanych w pracy z drewnem, metalami oraz innymi materiałami. W ofercie sklepów znajdują się różne rodzaje bitów dostosowanych do różnych typów wkrętów.

584 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Elektronarzędzia

Wyświetlanie 24 z 584 produktów

Załaduj więcej

Wiertła i bity – niezbędne akcesoria do Twoich elektronarzędzi

Praktycznie każde elektronarzędzie do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiednich akcesoriów. Jeśli natomiast mowa o wkrętarce i wiertarce, bez tych niewielkich elementów korzystanie z nich staje się praktycznie niemożliwe. Wiertła i bity, bo o nich mowa, to akcesoria, które zapewniają sprawne oraz prawidłowe korzystanie z tych elektronarzędzi.

Wiertła są niewielkimi elementami, które składają się z dwóch części. Jedną jest część chwytna, którą umieszcza się w mocowaniu wiertarki. Drugą natomiast jest część robocza. Jest to specjalnie wycięty i wygięty fragment, który zapewnia określone właściwości tego akcesorium.

Wiertło może mieć różną długość i nieco inny kształt oraz samo zakończenie. Wszystko zależy od jego przeznaczenia i zastosowania. Wiertła do betonu zazwyczaj są dłuższe. Modele do metalu lub tworzyw mogą być krótsze. Również średnica wierteł będzie inna w zależności od wybranego akcesorium. Przy czym tutaj nie ma już znaczenia, do czego wiertła są przeznaczone. W ramach każdego rodzaju znajdziesz przynajmniej kilka, jeśli nie kilkanaście różnych rozmiarów wierteł.

Wiertła służą do wykonywania otworów w różnych materiałach. W zależności od rodzaju wiertła może to być metal, beton, drewno, tworzywo sztuczne i wiele innych. Sama wielkość otworów jest różna i zależy od konkretnego rozmiaru zastosowanego wiertła. Przy czym jedno elektronarzędzie pozwala na zastosowanie różnych rodzajów i rozmiarów wierteł.

Bity to również przydatne akcesoria. One jednak mogą być zastosowane wraz z wkrętarką. Budowa bitów prezentuje się bardzo podobnie, czyli składa się z części roboczej oraz chwytnej. Tę drugą wkłada się do mocowania wkrętarki.

Bity są przeznaczone do wkręcania śrub różnego typu. Mogą posłużyć również do ich wykręcania. Wystarczy na elektronarzędziu przestawić stronę obrotów. Dodatkowo bity mają różne zakończenia. Dlatego nadają się do pracy z różnymi typami śrub. Warunkiem jest jedynie spiralne zakończenie danego wkręcanego elementu.

Zarówno końcówki do wkrętarki, jak i wiertła pozwolą Ci na sprawną pracę z danym elektronarzędziem. Zwiększą także jego funkcjonalność i pozwolą na poszerzenie zakresu zadań, jakie możesz wykonać.

Wiertła i bity – zestawy odpowiednie do każdej pracy

Wiertarki i wkrętarki to uniwersalne elektronarzędzia. Aby jednak takie w pełni były, musisz wyposażyć się w akcesoria, które pozwalają na wykonywanie szerokiego zakresu prac. Dlatego zestaw bitów lub wierteł jest produktem, który powinien znaleźć się w Twojej skrzynce z narzędziami.

Bardzo duża różnorodność wierteł sprawia, że na pewno dopasujesz model odpowiedni do każdej zaplanowanej pracy. W zależności od obrabianego materiału możesz wybrać wiertła do metalu, drewna, uniwersalne, a także do szkła lub do betonu. Dodatkowo wszystkie wiertła są dostępne w wielu rozmiarach. Dzięki temu wykonywane otwory mają różną średnicę.

Bity do wkrętarki natomiast różnią się rodzajem zakończenia, które odpowiadają wgłębieniom w łbach wkrętów. Dlatego też znajdziesz bity krzyżowe, płaskie, a także do wkrętów z gniazdem różnego typu. Duże urozmaicenie wkrętów sprawia, że producenci muszą na bieżąco aktualizować swoją ofertę bitów. Dzięki temu ich zakończenia są dostosowane do rodzaju śrub.

Dodatkowe końcówki do wkrętarki mogą mieć również inną długość. Pozwala to na wkręcanie śrub w trudno dostępnych miejscach. Mogą być to np. głębokie otwory, w których są umieszczone wkręty.

W zależności od sposobu montażu możesz się także natknąć na bity magnetyczne. Ich montaż odbywa się dzięki magnesowi, który przytrzymuje bity w uchwycie wkrętarki. W innych modelach natomiast należy włożyć bit w uchwyt, a następnie zacisnąć go z wykorzystaniem dostępnych mocowań.

Wiertła uniwersalne – nie do każdego zastosowania

Wbrew nazwie, wiertła uniwersalne nie nadają się do każdego materiału. Warto jednak mieć je w swoim domu. Przede wszystkim doskonale sprawdzają się do codziennych domowych zastosowań. Takie wiertła uniwersalne możesz wykorzystać do wykonywania otworów w metalu, drewnie i tworzywach sztucznych. Nadają się również do wiercenia w miedzi, aluminium, mosiądzu i innych materiałach miękkich. Dlatego też takie wiertła doskonale nadają się do pracy, która nie wymaga dużego wysiłku i ogromnej precyzji.

Wiertła uniwersalne są zazwyczaj wykonane ze stali. Ich końcówka może być natomiast wzmocniona węglikiem wolframu.

Wiertła do metalu – do twardych metali

Wiertła do metalu są przeznaczone do wiercenia w różnego typu metalowych powierzchniach. Z tego względu elementy te muszą być bardzo twarde i wytrzymałe. Takie wiertła do metalu charakteryzują się ostrym zakończeniem, który dobrze wnika w strukturę metalu.

Wiertło HSS to model wykonany ze stali szybkotnącej. Nadaje się ono do szczególnie wymagających materiałów. Dlatego też do najtwardszych metali należy wybrać element oznaczony symbolem HSS-G. Wiertło z oznaczeniem HSS-E jest dodatkowo wzmocnione powłoką z tytanu lub też zawiera domieszkę innych materiałów. Dzięki temu są to najtwardsze wiertła przeznaczone do obrabiania metali. Co więcej, są one chronione przed stępieniem w wyniku działania wysokiej temperatury podczas wiercenia.

Wiertła do drewna – charakterystyczny wygląd, duża skuteczność działania

Wiertła do drewna dzielą się na kilka rodzajów. Mogą być to elementy łopatkowe, spiralne, a także skręcane. Cechą charakterystyczną tych elementów jest zakończenie zwane „żądłem”. Zakończenie jest wyprofilowane w spiczasty i ostry kształt. Dzięki temu osiowe prowadzenie wiertła jest znacznie łatwiejsze.

Do wykonywania długich i głębokich otworów wykorzystuje się świdry, czyli wiertła do drewna w kształcie jednorowkowej spirali. Korzystanie z nich wymaga jednak wprawy. Z kolei wiertła skręcane nadają się do wykonywania niewielkich otworów.

Wiertła do drewna służą do wykonywania większych otworów. Ich budowa jest nieco inna, ponieważ obejmuje dwie zaostrzone krawędzie i prowadzące ostrze.

Wiertła do betonu – twardy materiał wymaga specjalnej wytrzymałości

Beton to materiał, który jest szczególnie trudny w obróbce. Z tego powodu wiertarki do nich przeznaczone powinny mieć udar. Równie ważne jest, aby wybrać odpowiednie wiertła do betonu. Ich końcówka powinna być wykonana z węglika spiekanego. Wiertła do betonu charakteryzują się również trzema rodzajami końcówek mocujących: walcowy, SDS oraz SDS Max. Do dużych otworów stosuje się te ostatnie, dwa pierwsze rodzaje wystarczają do niewielkich otworów oraz precyzyjniejszych prac.

Bity magnetyczne – wygodny i sprawny montaż

Bity do wkrętarki to elementy, które wymagają względnie częstej wymiany. Podczas skręcania mebli lub innych konstrukcji, zazwyczaj będziesz miał do czynienia z dużą liczbą wkrętów różnego typu. Tymczasem bity są przeznaczone do określonych elementów. Oznacza to, że w zależności od rodzaju śrub, inne bity będą Ci niezbędne. Ich sprawna wymiana jest zatem najważniejsza.

Bity do wkrętarki magnetyczne są montowane w bardzo prosty sposób. Wystarczy przyłożyć je do otworu uchwytu. Takie bity doskonale sprawdzają się zawsze wtedy, gdy podczas pracy masz do czynienia z większą liczbą wkrętów o różnych wgłębieniach.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest gotowy zestaw bitów. Dzięki niemu zaopatrzysz się zarówno w różne rodzaje, jak i rozmiary bitów odpowiednich do wielu elementów.