Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Ogrzewanie przenośne

Strzałka w prawo

Nagrzewnice gazowe

Strzałka w prawo

Nagrzewnice gazowe

Ogrzewanie dużych pomieszczeń nie jest łatwym zadaniem. Często instalacje elektryczne nie wytwarzają odpowiedniej ilości ciepła, przez co w halach i warsztatach panuje nieprzyjemny ziąb obniżający skuteczność pracy. Doskonałym rozwiązaniem takiego problemu jest zastosowanie nagrzewnic gazowych, które są niezawodne w swoim działaniu. I

Filtry

Nagrzewnice gazowe

Ogrzewanie dużych pomieszczeń nie jest łatwym zadaniem. Często instalacje elektryczne nie wytwarzają odpowiedniej ilości ciepła, przez co w halach i warsztatach panuje nieprzyjemny ziąb obniżający skuteczność pracy. Doskonałym rozwiązaniem takiego problemu jest zastosowanie nagrzewnic gazowych, które są niezawodne w swoim działaniu. I

2 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogrzewanie przenośne

Wyświetlanie 2 z 2 produktów

Nagrzewnice gazowe – ekonomiczne rozwiązania na działki i do warsztatu

Nagrzewnice są dostępne w kilku różnych rodzajach. Różnice polegają na sposobie ich działania, a tym samym rodzaju paliwa lub zasilania. Do ekonomicznych i zarazem funkcjonalnych urządzeń należą nagrzewnice gazowe.

Wszędzie tam, gdzie system centralnego ogrzewania nie istnieje lub też nie spełnia dobrze swojego zadania, nagrzewnice gazowe będą dobrym rozwiązaniem. Te przenośne urządzenia zapewniają dobre dogrzanie każdego wnętrza. Dzięki temu nagrzewnice gazowe mogą posłużyć w wielu miejscach, m.in. na działkach, w warsztatach, w domkach letniskowych, a także innych obiektach tego typu.

Nagrzewnice gazowe działają dzięki spalaniu gazu. Montuje się w nich butle z jego określonym rodzajem. Zależy on od typu urządzenia. Niektóre nagrzewnice spalają propan butan, a inne propan lub LPG. Sam rodzaj gazu nie ma większego wpływu na skuteczność działania danego urządzenia. Determinuje to raczej jego moc, czyli prędkość wentylatora oraz moc samego palnika spalającego gaz.

Nagrzewnice gazowe wymagają jednak pewnej kontroli. Przede wszystkim w ich wnętrzu spala się płomień. Co więcej, gaz jest łatwopalny. Dlatego też podczas używania nagrzewnicy należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa i trzymać ją z dala od źródeł ciepła.

Dodatkowo takie dmuchawy gazowe wymagają dobrego systemu odprowadzania spalin oraz częstego wietrzenia pomieszczenia. To drugie jest potrzebne, ponieważ nagrzewnice generują parę wodną, która może osadzać się na ścianach. Może to powodować znaczny wzrost wilgotności w pomieszczeniu. Aby uniknąć negatywnych skutków tego zjawiska, nagrzewnice powinny być stosowane zgodnie ze wskazaniami producenta.

Nagrzewnice gazowe, które wykorzystasz w każdym miejscu

Nagrzewnice powietrza gazowe są urządzeniami o wszechstronnym zastosowaniu. Nadają się do użytku w dużych halach produkcyjnych, a także w domkach letniskowych. Możesz je wykorzystać nawet na tarasie, dla zapewniania sobie dodatkowej porcji ciepła.

W tej kategorii znajdują się dmuchawy gazowe o różnej mocy, a także przeznaczone do wielu lokalizacji. Ponadto możesz wybierać spośród modeli zasilanych różnymi typami gazu. Dzięki temu z łatwością wybierzesz najbardziej ekonomiczne dla siebie urządzenie.

Na uwagę zasługują również parasole grzewcze. Są oryginalnym rodzajem nagrzewnicy grzewczej, która różni się kształtem od klasycznych urządzeń. Takie parasole znajdują zastosowanie np. na tarasach.

Nagrzewnice gazowe do zastosowań przemysłowych

Nagrzewnica na gaz do zastosowań w halach przemysłowych i magazynowych wymaga odpowiedniej mocy. Dobrze jeśli oscyluje ona w granicach 15–25kW. Taka moc jest w zupełności wystarczająca do ogrzania nawet dużych powierzchni. Dodatkowo nagrzewnica na gaz pozwala na szybkie zwiększenie temperatury nawet w wysokich wnętrzach. Dobrze spełnia swoje zadanie nawet w chłodniejsze dni.

Nagrzewnice powietrza gazowe do zastosowań przemysłowych powinny charakteryzować się również szybkim przepływem powietrza. Prędkość jego zasysania oraz wydzielania określa to, jak duże kubaturowo pomieszczenie dane urządzenie jest w stanie ogrzać. Im większy przepływ powietrza, tym lepiej.

Nagrzewnice na propan

Podczas wyboru nagrzewnicy gazowej możesz zastanawiać się nad gazem, jaki jest w niej spalany. Niektóre z urządzeń działają na propan. Jest on nieznacznie droższy od mieszaniny propan-butan, a różni je temperatura wrzenia. Propan zmienia postać z ciekłej na gazową przy naprawdę niskich, minusowych temperaturach. Dlatego też nawet w czasie mroźnych zim nie traci swoich właściwości. Nadaje się do stosowania w miejscach, we wnętrzu których panują niskie temperatury. Możesz zatem stosować tam spalające propan nagrzewnicegazowe. Dmuchawy te posłużą Ci np. w domkach letniskowych.

Nagrzewnice na propan-butan

Nagrzewnice na propan butan również są bardzo praktyczne. Wartość opałowa tego gazu jest większa. Ważne jest jednak, aby takich nagrzewnic nie umieszczać w pomieszczeniach z minusowymi temperaturami. Powoduje to zmianę stanu propanu. W butli pozostaje tylko butan, który sam w sobie nie jest ekonomicznym sposobem ogrzewania wnętrz.

Parasol grzewczy – komfort cieplny na tarasie

Taras to wyjątkowa przestrzeń wokół domu. Pozwala się zrelaksować, przebywać na łonie natury, a jednak nadal blisko domu. Jednak korzystanie z tarasu często jest ograniczone temperaturą panującą na zewnątrz. Musisz czekać cały rok, aż nadejdą cieplejsze dni, aby siedzenie na tarasie nie wymagało otulania się dziesiątkami kocy.

Parasol grzewczy to rozwiązanie tego problemu. To również wyjątkowo skuteczny sposób na zwiększenie częstotliwości korzystania z tarasu. Jest to oryginalny rodzaj nagrzewnicy o kształcie przypominającym parasol. Ciepło jest wypuszczane górą i rozprowadzane wokół niego. Dzięki temu umieszczony centralnie parasol jest w stanie ogrzać każdy, nawet większy taras.

Parasol, grzewczy jest mobilny dzięki zamontowanym w nim rolkom. Dodatkowo pozwala na regulację mocy, co ułatwia dostosowanie jego działania do aktualnej temperatury na zewnątrz. Taki parasol nie spala też dużych ilości gazu. Jest zatem bardzo uniwersalnym urządzeniem, które nadaje się do użytku w zimniejsze dni.