Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Rozdzielnice

Strzałka w prawo

Rozdzielnice podtynkowe

Strzałka w prawo

Rozdzielnice podtynkowe

Rozdzielnice podtynkowe to elementy instalacji elektrycznych, które umożliwiają bezpieczne przeprowadzanie prądu wewnątrz budynków. Ich główną zaletą jest to, że są wbudowane w ścianę, dzięki czemu nie zajmują dodatkowej przestrzeni w pomieszczeniu. Są one również estetyczne, ponieważ stanowią integralną część ściany.

Filtry

Rozdzielnice podtynkowe

Rozdzielnice podtynkowe to elementy instalacji elektrycznych, które umożliwiają bezpieczne przeprowadzanie prądu wewnątrz budynków. Ich główną zaletą jest to, że są wbudowane w ścianę, dzięki czemu nie zajmują dodatkowej przestrzeni w pomieszczeniu. Są one również estetyczne, ponieważ stanowią integralną część ściany.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rozdzielnice

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

ROZDZIELNICA ELEKTRYCZNA PODTYNKOWA – ZASTOSOWANIE

Dobrze zaplanowana instalacja elektryczna umożliwia zasilanie urządzeń w całym budynku. Aby jej obwody dotarły do wszystkich pomieszczeń, konieczne jest ich odpowiednie rozdzielenie i rozprowadzenie. Co za tym idzie, niezbędnym urządzeniem okazuje się rozdzielnica podtynkowa. Dzięki niej będziesz mógł doprowadzić energię elektryczną do wszystkich części budynku, a w rezultacie bezpiecznie korzystać z ich funkcjonalności.

Zarówno rozdzielnica, jak i dodatki do niej umożliwią Ci nie tylko praktyczne, ale również estetyczne wykonanie instalacji. Wśród szerokiego wyboru produktów znajdziesz rozdzielnice, które umożliwią Ci instalację różnej ilości modułów, takie jak rozdzielnica podtynkowa 2x12. W związku z tym z pewnością dobierzesz rozwiązanie, które będzie spełniało Twoje potrzeby oraz pasowało do specyfiki budynku i instalacji.

ROZDZIELNICA PODTYNKOWA – KORZYŚCI

Dla stworzenia bezpiecznego układu elektryki w domu czy zakładzie pracy niezbędna jest rozdzielnica elektryczna. Podtynkowa jej wersja pozwala zaoszczędzić sporo miejsca z uwagi na montaż wewnątrz ściany, w specjalnie wykonanym do tego celu otworze. W ten sposób nawet małe pomieszczenia nie stają się dodatkowo zagracone przez niekiedy sporych rozmiarów systemy, które mieszczą nawet po kilkadziesiąt modułów.

Zaletą, która płynie bezpośrednio z montażu pod tynkiem, a nie na nim, jest zachowanie estetyki wnętrza. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań i niewielkich domów, w których każda powierzchnia jest użytkowa i liczy się jej wygląd. Rozdzielnica podtynkowa jest estetycznie ukryta, ale również jej zewnętrzna część może być bardzo elegancka. Dostępne są zarówno produkty z przyciemnioną szybką, jak i całe skrzynki z otwieranymi, nowoczesnymi drzwiczkami.

Co istotne, rozdzielnica podtynkowa 12 modułowa albo dostosowana do innej, odpowiadającej Twoim potrzebom liczby modułów, świetnie zabezpiecza całe okablowanie. W ten sposób zapobiegasz przypadkowemu uszkodzeniu instalacji, co mogłoby w efekcie spowodować zwarcie i konieczność przeprowadzenia kosztownych napraw. Praktyczna strona rozdzielnicy pozwoli Ci zapomnieć o takich problemach.

Rozdzielnice mogą być stosowane zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i w biurach, zakładach pracy albo w innych miejscach, w których sieć elektryczna jest istotna. Z tego powodu każdy produkt posiada odpowiednią, dostosowaną do miejsca montażu i zastosowania ochronę przed ewentualnymi bodźcami zewnętrznymi. Zazwyczaj mowa o ochronie przed kurzem, ale niekiedy klasy szczelności pozwalają uzyskać skuteczną barierę przed pyłem i wilgocią.

ROZDZIELNICA PODTYNKOWA – WYBÓR I MONTAŻ

Model produktu powinien być przede wszystkim dobrany do Twoich potrzeb związanych z rozbudowaniem instalacji elektrycznej. Rozdzielnica podtynkowa 2x12 zapewnia dostęp do dwunastu modułów w dwóch rzędach. Z kolei rozdzielnica podtynkowa 42 modułowa to rozwiązanie, które sprawdzi się w większości domów jednorodzinnych. Pamiętaj, aby nie dobierać liczby modułów dokładnie do swoich obecnych potrzeb. Wybierz model, który przewiduje pozostawienie kilku niewykorzystanych modułów na rzecz ewentualnej rozbudowy instalacji w przyszłości.

Rozdzielnice mogą mieć różne wykończenie. Szczególnie popularne są wersje z drzwiczkami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Zazwyczaj wystają one nieco przed tynk, ale jest to często mało widoczne. Wersje z przezroczystymi drzwiczkami dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach gospodarczych, do których tylko Ty masz dostęp. Modele z drzwiczkami przydymionymi pozwalają ocenić stan instalacji, ale jednocześnie nie czynią go widocznym na pierwszy rzut oka. Jeśli do pomieszczeń mają dostęp osoby trzecie, dobrym wyborem będzie rozdzielnica podtynkowa 3x12 z drzwiczkami nieprzezroczystymi.

Alternatywnym rozwiązaniem są modele wyposażone w metalowe drzwiczki. Ich zaletą jest fakt, że nie wystają przed tynk – są zupełnie płaskie. Często jednak mają niższą klasę szczelności. Metal dodatkowo chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, na przykład przypadkowymi uderzeniami. Często na białej ścianie skrzynki tego rodzaju są praktycznie niewidoczne, a można je również ukryć tymczasowo za ozdobą ścienną. Z uwagi na fakt, że drzwi metalowe są nieprzezroczyste, sprawdzą się dobrze w firmach i zakładach produkcyjnych.

Rozdzielnica podtynkowa może być zamontowana podczas prac budowlanych, ale również później. Jej montaż jest bardziej skomplikowany od tego, który przeprowadza się w przypadku produktów natynkowych. Możesz wykonać go samodzielnie albo zlecić fachowcom. Pamiętaj, że podłączenia powinien dokonać elektryk, zaś plombowania – osoba wyznaczona przez dostawcę energii elektrycznej.

Do montażu rozdzielnicy pod tynkiem należy wykonać otwór w ścianie, którego wszystkie rozmiary będą nieco większe niż wymiar samej rozdzielnicy. Następnie za pomocą gładzi szpachlowej albo pianki montażowej rozdzielnica powinna być wypoziomowana w taki sposób, aby znajdować się równolegle do podłogi oraz nie wystawać przed tynk. Po umiejscowieniu skrzynki i jej podłączeniu wystarczy poczekać do całkowitego zastygnięcia materiałów montażowych – jest ona wówczas gotowa do użytku.