icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową
icon
Najbliższa niedziela 4.06 jest niedzielą niehandlową

Instalacje elektryczne

Instalacje elektryczne to jedna z najważniejszych części urządzeń elektrycznych, bez których nie moglibyśmy korzystać z różnorodnych urządzeń elektrycznych na co dzień. Instalacje elektryczne składają się z kompleksowych systemów połączeń, włączników, osprzętu i kabli, które umożliwiają przesyłanie energii elektrycznej z jednego miejsca do drugiego.

ELEMENTY INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH

Nieważne, czy znajduje się w domu jednorodzinnym, kamienicy czy bloku – instalacja elektryczna musi być sprawna. Dlatego zanim podejmiesz decyzję o modernizacji instalacji elektrycznej i wgłębisz się w jej schemat, zwróć uwagę, jaki osprzęt jest niezbędny, by instalacja służyła z powodzeniem przez długie lata.

W dziale instalacje elektryczne znajdziesz wszystkie niezbędne elementy, które będą dbały o jej bezpieczeństwo. Dzięki temu będziesz mógł korzystać nawet z wielu urządzeń jednocześnie bez obciążenia. Znajdziesz tutaj także aparaty rozdzielcze, które odetną przypływ energii elektrycznej w trakcie awarii. Uzupełnieniem oferty są elementy idealne do prawidłowego montażu instalacji elektrycznej.

SKRZYNKA Z BEZPIECZNIKAMI

Prawidłowo poprowadzona instalacja elektryczna w mieszkaniu czy domu uchroni system przed awarią i zapewni bezproblemową pracę różnych odbiorników elektrycznych. O jej bezpieczeństwo zadba założenie bezpieczników. Ich zadaniem jest przerwanie obwodu elektrycznego w sytuacji przeciążenia sieci.

W naszym asortymencie mamy różne akcesoria. Zgromadziliśmy m.in. produkty zwane topikowymi – w wyniku rozgrzania elementu topikowego obwód elektryczny traci ciągłość. Dostępne są także inne rodzaje, w tym przepięciowe – zwane potocznie korkami. Chronią instalację przed pożarem, który może zostać wywołany przez podłączenie do sieci zbyt wielu urządzeń elektrycznych. Znajdziesz także wyłączniki różnicowoprądowe, które ochronią Cię przed porażeniem prądem.

APARATY ROZDZIELCZE

Co jeszcze kryje w sobie elektryka w domu? Tablica rozdzielcza to swoiste centrum całej instalacji. Znajdują się w niej podzespoły, które pozwalają na stałą kontrolę sieci elektrycznej. Typ aparatu rozdzielczego modułowego możesz dopasować do charakteru budynku. W tym dziale sklepów Castorama znajdują się aparaty rozdzielcze podtynkowe, które mają postać skrzynki wbudowanej w ścianę. Do Twojej dyspozycji są także aparaty rozdzielcze natynkowe.

Jeśli prowadzisz firmę, zakład czy warsztat, zainteresują Cię moduły przeznaczone do zastosowań przemysłowych. Możesz wybrać tablice licznikowe i łatwo odczytać parametry. Do Twojej dyspozycji są także aparaty rozdzielcze przemysłowe oraz podliczniki przemysłowe. Jeśli chcesz ukryć całą aparaturę, wybierz estetyczną obudowę natynkową.

GNIAZDKA I WŁĄCZNIKI ELEKTRYCZNE

Zanim zaczniesz zastanawiać się, jak podłączyć gniazdko elektryczne, wybierz odpowiedni model. W tej sekcji znajdują się gniazdka podtynkowe oraz elementy natynkowe. Pierwsze z nich są estetyczne i w łatwiejszy sposób można je zamontować za szafą czy w miejscach trudno dostępnych.

Z kolei gniazdka natynkowe są bardziej widoczne. Podczas montażu potrzebujesz także więcej miejsca do zagospodarowania okablowania. Ich cechą charakterystyczną jest łatwość w zakładaniu. Można je zastosować zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w magazynie, na strychu czy na terenie działki. Dzięki pojedynczym i podwójnym łącznikom oraz gniazdkom będziesz mógł w pełni korzystać z dobrodziejstw energii elektrycznej.

Jeśli planujesz rozbudowę lub wymianę instalacji elektrycznej, wybierz odpowiednie okablowanie. U nas znajdziesz przewody, zarówno przenośne, jak i instalacyjne. Bez problemu znajdziesz odpowiednią długość, a także produkty wytrzymałe. Przewody elektryczne będą dostarczać energię elektryczną do urządzeń w Twoim domu. Dzięki temu, że mają wysoką odporność na wilgoć, sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach suchych, jak i bardziej wilgotnych.

W ofercie sieci sklepów Castorama znajdziesz także przewody elektryczne do urządzeń przenośnych. Pamiętaj, by podczas zakupów sprawdzić oznaczenie przewodów elektrycznych.

ARTYKUŁY ELEKTRYCZNE DO MONTAŻU

Do wykonania każdej instalacji jest niezbędny osprzęt elektryczny. U nas nabędziesz kanały, które chronią przewody elektryczne przed uszkodzeniem. W łatwy sposób można do nich dotrzeć, np. podczas niespodziewanej awarii. Przydadzą Ci się także listwy do instalacji, zarówno półokrągłe, jak i prostokątne. Dzięki nim przeprowadzisz instalacje elektryczne w łatwiejszy i bardziej komfortowy sposób. To zasługa specjalnych przegród, które znajdują się wewnątrz. Tego typu artykuły elektryczne pozwolą Ci także zamaskować zbędne okablowanie. W ten sposób stworzysz estetyczne wnętrze.

Aby instalacja elektryczna w domu była zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie produkty. Przydadzą Ci się specjalne trzymaki kablowe, które pomogą Ci w montażu przewodów elektrycznych YDY. Z kolei jeśli chcesz zamocować podłączenia elektryczne podtynkowo, świetnie sprawdzą się do tego płaskie uchwyty. Ułatwią one prace wykończeniowe, takie jak wylewki czy tynkowanie.

W ofercie znajdziesz także specjalne spirale maskujące, które poprawią estetykę instalacji elektrycznej oraz taśma aluminiowa, które ochroni delikatne podłączenia elektryczne. Mocowanie kabli ułatwią opaski. Przewody instalacyjne schowasz w odpowiednich puszkach. Nie zapominaj także o izolacji przewodów elektrycznych.