Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Gniazdka i łączniki

Strzałka w prawo

Gniazdka internetowe

Strzałka w prawo

Gniazdka internetowe

Gniazdka internetowe to niezbędne elementy każdej instalacji sieciowej. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów, które pozwolą Ci na wygodne korzystanie z Internetu w każdym pomieszczeniu.

Filtry

Gniazdka internetowe

Gniazdka internetowe to niezbędne elementy każdej instalacji sieciowej. W Castoramie znajdziesz szeroki wybór tego typu produktów, które pozwolą Ci na wygodne korzystanie z Internetu w każdym pomieszczeniu.

35 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Gniazdka i łączniki

Wyświetlanie 24 z 35 produktów

Załaduj więcej

Gniazda i łączniki dla bezpiecznego dostępu do prądu

Gniazdka elektryczne są niezbędną częścią wyposażenia każdego budynku. To specjalnie zaprojektowane akcesoria instalacyjne, które umożliwiają podłączenie odbiorników do zasilania. Obecnie gniazdka elektryczne to nie tylko użyteczna część każdego pomieszczenia, ale także delikatna dekoracja, za pomocą której urozmaicisz aranżację.

Obecnie gniazdka elektryczne oraz włączniki światła pełnią funkcję nie tylko użytkową. Ich wygląd stanowi także uzupełnienie wystroju, stąd coraz częściej spotykane są kolorowe łączniki oraz ramki, a gniazdka podtynkowe zyskują na popularności. Żadne w pełni funkcjonalne gospodarstwo domowe nie obędzie się bez dostępu do instalacji elektrycznej. Właśnie dlatego w asortymencie sklepów Castorama znajdziesz szeroki wybór gniazd, włączników i akcesoriów.

Każde gniazdo elektryczne, które znajdziesz w tej ofercie, wyróżnia się świetną jakością wykonania. Spełnia wszystkie najważniejsze wymagania i norm, które dopuszczają je do obrotu i użytkowania. Gniazdka elektryczne montowane są przez fachowców, a odbiór instalacji elektrycznej wymaga sprawdzenia jej przez osobę z uprawnieniami.

Kontakty elektryczne projektowane obecnie zapewniają dostęp do prądu z wielu różnych pozycji mieszkania lub biura. Nie musisz martwić, że jest tylko jedno gniazdo i zachodzi konieczność zastosowania rozgałęziaczy. Dzisiaj stosuje rozbudowane systemy, dzięki którym korzystanie z zasilania jest o wiele prostsze, bezpieczniejsze i przede wszystkim wygodniejsze.

Elementy podtynkowe – subtelne i uniwersalne

Kontakty elektryczne pełnią przede wszystkim funkcję użytkową. Dzięki nim możesz zasilić wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu urządzenia AGD, sprzęty RTV i elektronarzędzia. Gniazdko elektryczne jest więc miejscem, z którego możesz czerpać prąd. Nowoczesne gniazdka elektryczne mają nowoczesną konstrukcję, czyli są wyposażone w dodatkową przesłonę. Ten dodatkowy chroni tory prądowe przed przedostaniem się do nich zanieczyszczeń i innych rzeczy.

Przesłona to ogromna korzyść, jeśli w domu są małe dzieci. Dzięki niej Twoja pociecha nie będzie mogła wsadzić do środka kredki lub innego niebezpiecznego przedmiotu. Do gniazdek są oferowane również osłonki zabezpieczające tory prądowe.

Podtynkowe łączniki i gniazdka elektryczne cechują się subtelnym wyglądem, który po właściwym montażu nie rzuca się w oczy i nie ingeruje w wystrój pomieszczenia. Możesz wybierać spośród wersji o niewielkich rozmiarach, które pełnią jedynie funkcję użytkową, jak i posiadających ozdobne nakładki, które dobierzesz do wyjątkowej aranżacji wnętrz.

Dostępne są również samodzielne ramki, które możesz dobrać do podtynkowych łączników, aby nadać im upragnione wygląd oraz charakter. Wśród tego typu elementów znajdziesz pojedyncze włączniki światła, gniazdka elektryczne z uziemieniem, gniazda komputerowe i telewizyjne, łączniki krzyżowe oraz wiele innych przydatnych akcesoriów. Warto również wspomnieć, że nowoczesne włączniki to również takie, które działają poprzez dotyk. Wystarczy delikatny ruch palcem, by uruchomić oświetlenie, a także dopasować jego parametry.

Kontakty elektryczne cechują się świetną jakością wykonania. Są wyprodukowane zgodnie z najwyższymi wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa i wydajnego użytkowania. Wybierając nowoczesne rozwiązania, możesz cieszyć się jeszcze większą wygodą użytkowania. Obecnie możesz korzystać z nieograniczonych możliwości, które dają Ci dobrze rozplanowane kontakty elektryczne.

Łączniki natynkowe – bezpieczne i funkcjonalne

Jak wybrać odpowiednie gniazdko elektryczne? Również w przypadku tego typu elementów liczą się wygląd oraz parametry techniczne. Istotną częścią, która już została wspomniana, jest przesłona. To odpowiednie zabezpieczenie przed dziećmi. W celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania gniazdko elektryczne powinno mieć również bolec ochronny.

Jeśli wybierasz produkty do łazienki, polecamy Ci zakup gniazdka z dodatkową klapką. W obrębie umywalki lub wanny nie powinno znajdować się źródło zasilania, ale jeśli takowe jest obecne lub niezbędne, to dodatkowa klapka będzie chroniła wnętrze przed zachlapaniem.

Gniazdka projektowane są zgodnie z najnowszymi trendami, więc możesz przebierać w różnorodnych kolorach i strukturach. Tak niewielki element będzie spójną częścią aranżacji. Kontakty różnią się także konstrukcją. W tej kategorii znajdziesz gniazdko elektryczne podwójne oraz gniazdo natynkowe potrójne.

Na klatkach schodowych, w warsztatach i składzikach miejsca potencjalnie niebezpieczne powinny być szczególnie wyróżnione i widoczne. Zapewnią Ci to gniazdka elektryczne oraz gniazdo natynkowe. Ich wypukła powierzchnia pozwala na szybką identyfikację i umożliwia łatwy dostęp do znajdujących się w puszce włączników. W sklepach Castorama znajdziesz różnorodne akcesoria tego typu. Wykorzystasz je także na zewnątrz, gdzie deszcz, wiatr i kurz mogą zaszkodzić elektronice.

Przyciski, dzwonki, gniazda antenowe i łączniki schodowe są dodatkowo zabezpieczone za pomocą specjalnych nakładek niwelujących możliwość porażenia prądem nawet w przypadku pojawienia się wilgoci. W asortymencie dostępne są także wieloczłonowe ramki oraz puszki na gniazda elektryczne do samodzielnego montażu. Sprawdź naszą ofertę już teraz!