Strona główna

Strzałka w prawo

Utrzymanie porządku

Strzałka w prawo

Odkurzacze i akcesoria

Strzałka w prawo

Odkurzacze i akcesoria

Odkurzacze i akcesoria to kategoria produktów, która jest niezwykle istotna nie tylko w kontekście dbania o czystość, ale także zdrowie mieszkańców. Oferujemy szeroki wybór odkurzaczy, zarówno ręcznych, jak i pionowych, a także akcesoriów do nich.

Filtry

Odkurzacze i akcesoria

Odkurzacze i akcesoria to kategoria produktów, która jest niezwykle istotna nie tylko w kontekście dbania o czystość, ale także zdrowie mieszkańców. Oferujemy szeroki wybór odkurzaczy, zarówno ręcznych, jak i pionowych, a także akcesoriów do nich.

K Karcher WDK Karcher WDK Karcher WDK Karcher WD

Szczegóły promocji w regulaminie w sklepach i na castorama.pl w zakładce Regulaminy.

68 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Urządzenia i narzędzia do czyszczenia

Wyświetlanie 24 z 68 produktów

Załaduj więcej

Odkurzacze i akcesoria, które ułatwiają utrzymanie czystości

Utrzymanie czystości w domu, w warsztacie lub w miejscu pracy nie musi być trudne. Na pewno pomogą Ci w tym odkurzacze i akcesoria do nich. Ta grupa produktów to bardzo skuteczne urządzenia, których zasada działania opiera się na tym samym. W wyniku działania zasilania elektrycznego odkurzacze zasysają powietrze do środka. W ten sposób pochłaniają kurz i inne zabrudzenia z wybranej powierzchni. Powietrze to jest następnie filtrowane przez worek na śmieci. Dzięki temu odkurzacz wydmuchuje do otoczenia czyste powietrze.

Odkurzacze mogą działać na bazie worków, filtrów wodnych, a także filtrów innego typu. Każdorazowo jednak zadaniem tego akcesorium jest zatrzymanie zabrudzeń wewnątrz urządzenia. Dzięki temu odkurzanie jest efektywne.

Odkurzacze są łatwe w działaniu. Mogą się różnić rozmiarami, a tym samym i metodą odkurzania. Mowa szczególnie o niewielkich odkurzaczach ręcznych, które doskonale sprawdzają się podczas szybkich porządków rozsypanych rzeczy. Nadają się także do czyszczenia samochodu.

Akcesoria do odkurzacza obejmują przede wszystkim ogromny wybór końcówek. To one pozwalają na skuteczne czyszczenie różnego typu powierzchni, a także usuwanie różnych zabrudzeń. Końcówki mogą być dedykowane do podłogi drewnianej lub dywanów. Znajdziesz wśród nich także modele przeznaczone do płytek albo ułatwiające usuwanie sierści zwierząt.

Akcesoria to również odpowiednie worki do odkurzaczy i filtry. Zatrzymują zabrudzenia w urządzeniu i pozwalają na efektywną pracę niezależnie od skali zanieczyszczenia danego pomieszczenia.

Odkurzacze odpowiednie do każdego zadania

Wyczyszczenie domu, biura lub warsztatu wymaga skorzystania z wielu urządzeń i przyrządów czyszczących. Jeśli jednak zależy Ci na dużej skuteczności i szybkości działania, odkurzacze są bez wątpienia najlepszym wyborem.

Kategoria ta zawiera modele, które sprawdzą się w wielu miejscach. Uniwersalne odkurzacze wykorzystasz w domu i w biurze. Odkurzacze warsztatowe są idealne do szczególnie trudnych zadań, czyli posprzątania warsztatu lub obiektu po remoncie. Z kolei niewielkie odkurzacze ręczne idealnie nadają się do drobnych porządków i odkurzenia samochodu.

Oprócz dużego wyboru odkurzaczy kategoria ta obejmuje również szeroki wybór akcesoriów do nich. Szczotki i inne końcówki to tylko niektóre z nich. Dostępne worki oraz filtry zapewnią Ci jeszcze lepsze efekty sprzątania.

Odkurzacze uniwersalne do domu, biura i nie tylko

Odkurzacze uniwersalne to modele, które sprawdzą się do wielu zastosowań. Przydadzą się w prywatnych domach, w biurach czy innych zakładach pracy. Takie odkurzacze pozwalają zarazem na czyszczenie różnego typu powierzchni. Mogą być wykorzystane do odkurzania dywanu lub płytek. Nadają się również do posprzątania tapicerki mebli bądź samochodowej.

Odkurzacze uniwersalne mogą zatrzymywać zabrudzenia dzięki workom lub filtrom. Te drugie to przede wszystkim odkurzacze wodne. Są polecane szczególnie w domach alergików. Takie odkurzacze i akcesoria zapewniają bardzo dobre zatrzymywanie nawet małych drobin brudu wewnątrz urządzenia.

Odkurzacze warsztatowe przeznaczone do zadań specjalnych

Odkurzacze warsztatowe to urządzenia o dużej mocy i bardzo dobrej sile ssania. Dzięki temu mogą zbierać większe zabrudzenia. Dotyczy to nawet metalowych drobin, wiór lub innych większych cząstek. Co bardzo ważne, takie odkurzacze są wyposażone w skuteczne filtry. Dzięki nim zabrudzenia zostają w środku urządzenia. Co więcej, nie powodują jego uszkodzenia w wyniku przedostawania się do mechanizmu odkurzacza. Dlatego do usuwania pyłu i wiórów najlepiej wybierać warsztatowe odkurzacze i akcesoria do nich.

Odkurzacze warsztatowe mają większe rozmiary. Pozwala to na dłuższe sprzątanie – również dzięki pojemnemu zbiornikowi na zabrudzenia. Aby ułatwić korzystanie z nich, producenci wyposażają te modele w większe koła. Mogą zatem bez problemu przemieszczać się również po nierównych powierzchniach. Równocześnie są bardzo stabilne.

Odkurzacz ręczny – praktyczny i niewielki

Odkurzacz ręczny to niewielkie urządzenie. Jego małe rozmiary sprawiają, że nadaje się do czyszczenia trudno dostępnych miejsc. Może także posłużyć do odkurzenia samochodu lub tego, co się rozsypało.

Takie ręczne odkurzacze są wyposażone w akumulator. Dzięki temu działają bezprzewodowo. Zastosowano w nich także blokadę, która zatrzymuje większe zabrudzenia. Gromadzą się w pojemniku, którego regularne opróżnianie wymagane jest do sprawnego działania urządzenia.

Ręczne odkurzacze nie mają dużej mocy. Nie zajdziesz także do nich dużego zestawu akcesoriów. Jednak warto mieć je w domu, gdy potrzebujesz szybko przywrócić porządek w swoim otoczeniu.

Końcówki do odkurzaczy zwiększają ich funkcjonalność

Nawet najlepszy odkurzacz nie działałaby skutecznie gdyby nie końcówki do niego. Dzięki nim możesz sprawnie odkurzacz różne powierzchnie. Równocześnie nie spowoduje ich uszkodzenia. Klasyczna końcówka odkurzacza mogłaby doprowadzić do porysowania paneli lub parkietu. Jednak dedykowane akcesorium lub dobry zestaw szczotek pozwala na uniknięcie podobnego problemu.

Końcówki do odkurzaczy to również bardzo precyzyjne zakończenia. Nadają się do czyszczenia szczelin i innych trudno dostępnych miejsc. Szczególnie ssawki zapewniają skoncentrowaną siłę ssąca, która doskonale radzi sobie z wydobywaniem zabrudzeń ze szpar.

Wśród końcówek do odkurzaczy warto wspomnieć także o zakończeniach do dywanów i tapicerek. Obie te powierzchnie wymagają specjalnego podejścia. Jedynie odpowiednia końcówka zapewnia utrzymanie ich w czystości.

Worki i filtry dla zachowania czystości podczas sprzątania

Odkurzacze uniwersalne oraz warsztatowe muszą zatrzymywać w sobie zabrudzenia zebrane podczas odkurzania. Jedynie wtedy mogą działać skutecznie. Dlatego też worki i filtry są niezbędnymi akcesoriami do tych urządzeń.

O ile worki zatrzymują wyłącznie większe zabrudzenia, o tyle niektóre filtry radzą sobie również z roztoczami i małymi drobinkami nieczystości. Z tego powodu odkurzacze z filtrami są przeważnie lepszym wyborem do miejsc, w których przebywają alergicy.

Filtry mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym z gąbki, szkła lub tworzywa sztucznego. Ich układ także różni się w zależności od określonego modelu filtra. Powszechne w użyciu są filtry harmonijkowe, które charakteryzują się zwiększoną odpornością mechaniczną.