Płytki i podłogi

Podłoga to podstawa! Jest bazą dla całej aranżacji, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy estetyka wnętrza. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Płytki ścienne, podłogowe i elewacyjne – jakie wybrać?

Jeśli szukasz materiałów do wykończenia swojej kuchni, łazienki, tarasu czy balkonu, to trafiłeś w dobre miejsce. Płytki będą odpowiednią okładziną ścienną, w szczególności w miejscach narażonych na wilgoć – sprawdź naszą ofertę i wybierz produkty najlepsze dla siebie!

Kafelkowane posadzki, czyli płytki podłogowe

Do wykonywania posadzek z okładzin ceramicznych najlepiej wybierać materiały o podwyższonej twardości i trwałości. Właściwe będą więc wszelkiego rodzaju gresy i terakoty. Istotna jest również odporność na ścieranie, a także szkodliwe działanie wilgoci – w korytarzach i przedpokojach niejednokrotnie posadzka będzie miała kontakt z wodą i błotem przyniesionymi z podwórza. W kuchniach i łazienkach nieodzownym elementem kąpania się i gotowania jest wytwarzanie się pary wodnej. Aby więc zapewnić posadzkom odpowiednią ochronę przed tymi czynnikami, warto wykorzystać płytki podłogowe w pomieszczeniach. Przygotowaliśmy też listwy i cokoły, dzięki którym estetycznie wykończysz posadzkę w swoich wnętrzach.

Płytki ścienne – wiele możliwości

Płytki ścienne, podobnie jak podłogowe, pełnią w pomieszczeniach funkcję ochronną. Dzięki nim możesz w znacznym sposób wpływać też na aranżację Twojego otoczenia. W tym dziale znajdziesz bowiem kafelki w różnych kolorach, rozmiarach i wzorach, a to, jak je skomponujesz, będzie determinowało wystrój Twojej kuchni lub łazienki. Z tego względu przygotowaliśmy dla Ciebie zarówno glazurę w stonowanych odcieniach, jak i w nieco bardziej intensywnych. Ciekawym urozmaiceniem takiej okładziny będą różnego rodzaju mozaiki i dekory, które wprowadzą nieco nowoczesności oraz koloru do eleganckich przestrzeni. Wybieraj, łącz i komponuj – z naszymi płytkami ściennymi stworzysz taką dekorację, jakiej potrzebujesz!

Uniwersalne kafelki – płytki ścienne i podłogowe

Przygotowaliśmy dla Ciebie także uniwersalne modele płytek ceramicznych, które dobrze zaprezentują się zarówno na ścianach, jak i na podłogach. Są to okładziny w modnych wzorach i kolorach – gresy imitujące inne materiały, na przykład beton czy drewno, idealnie nadają się do wnętrz aranżowanych tradycyjnie czy industrialnie.

Wizytówka domu – płytki elewacyjne

Płytki elewacyjne muszą wyróżniać się niezwykłą trwałością, ponieważ będą nieustannie narażone na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Takie modele zgromadziliśmy w tym dziale – będą dobrze znosiły opady, wysokie i niskie temperatury, a także nie utracą swoich właściwości pod wpływem działania promieniowania słonecznego. Oprócz płytek znajdziesz tu też narożniki do wykończenia całej elewacji.

Akcesoria do płytek, czyli czego jeszcze potrzebujesz?

Podczas kafelkowania płaszczyzn niezbędne będą również odpowiednie narzędzia i preparaty. W tej kategorii zestawiliśmy je w jednym miejscu, abyś wygodnie odnalazł potrzebne Ci produkty. Kleje i zaprawy klejowe, fugi i silikony, krzyżaki i materiały izolacyjne zagwarantują prawidłowy montaż i wykończenie płytek. Dostępne są tu również preparaty do czyszczenia i pielęgnacji płytek, drzwiczki rewizyjne, zaprawy specjalistyczne oraz listwy i profile.