Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Porządek i magazynowanie

Strzałka w prawo

Pasy narzędziowe

Strzałka w prawo

Pasy narzędziowe

Pasy narzędziowe to wytrzymałe i elastyczne paski, które znakomicie sprawdzają się jako narzędzie do przenoszenia różnego rodzaju narzędzi i innych akcesoriów. Dzięki swojej konstrukcji, pasy narzędziowe pozwalają na bezpieczne przemieszczanie narzędzi, zapobiegając ich przypadkowemu upadkowi lub uszkodzeniu.

Filtry

Pasy narzędziowe

Pasy narzędziowe to wytrzymałe i elastyczne paski, które znakomicie sprawdzają się jako narzędzie do przenoszenia różnego rodzaju narzędzi i innych akcesoriów. Dzięki swojej konstrukcji, pasy narzędziowe pozwalają na bezpieczne przemieszczanie narzędzi, zapobiegając ich przypadkowemu upadkowi lub uszkodzeniu.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Porządek i magazynowanie

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Pasy narzędziowe pozwolą Ci mieć najpotrzebniejsze narzędzia zawsze pod ręką

Każdy specjalista, który podczas pracy musi przemieszczać się z miejsca na miejsce, szybko docenia skrzynki i pasy narzędziowe. Te praktyczne elementy pozwalają na wygodny transport narzędzi różnego typu. Dotyczy to zarówno drobnych akcesoriów montażowych, jak i elektronarzędzi niezbędnych do wykonania montażu lub określonej konstrukcji. Skrzynki narzędziowe jednak muszą zostać na ziemi lub w innych stabilnym oraz bezpiecznym miejscu. To ograniczenie skuteczne rozwiązują pasy narzędziowe.

Pasy narzędziowe są dostępne w wielu rodzajach. Ich głównym elementem jest pas, przeważnie regulowany, który zapina się wokół talii. Na tym pasie natomiast zawieszone są kieszenie i uchwyty, które zapewniają wygodny dostęp do narzędzi oraz akcesoriów.

Pasy narzędziowe mogą mieć różne rozmiary. Dotyczy to zarówno rozmiaru pojedynczej kieszeni, jak i ich ogólnej ilości. Co więcej, na takich pasach montuje się kieszenie, a także specjalne uchwyty i kabury na większe narzędzia, dzięki czemu można dobrać pas idealnie dopasowany do własnych potrzeb lub odpowiednio go modyfikować.

Pasy narzędziowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Dzięki temu sprawdzają się podczas wielu warunków panujących w otoczeniu. Monterzy i dekarze na pewno docenią pasy z tkanin odpornych na przemoczenie. Z kolei pracownicy na budowach będą cenili sobie zwiększoną wytrzymałość każdego uchwytu i kieszeni na akcesoria.

Pasy narzędziowe – praktyczne rozwiązanie dla montera, cieśli, dekarza i innych specjalistów

Monter, cieśla, dekarz – każdy z nich podczas swojej pracy korzysta z nieco innych narzędzi i akcesoriów. Dlatego też pasy dla tych specjalistów wymagają innego układu czy też sposobów mocowania. W ramach tej kategorii znajdziesz pasy dostępne w wielu różnych rozmiarach. Niektóre z nich są wyposażone w zaledwie jedną lub dwie bardzo pojemne kieszenie. Inne natomiast charakteryzują się wieloma małymi kieszonkami.

Niektóre pasy narzędziowe są dodatkowo wyposażone w praktyczne uchwyty na narzędzia, np. pas monterski. Ich zmyślna konstrukcja oraz duża wytrzymałość pozwalają na skuteczne przymocowanie młotka lub innych podobnych narzędzi.

Kategoria obejmuje również funkcjonalne pasy na nadgarstek. Chociaż większość modeli nosi się wokół talii, to magnetyczny pas na nadgarstek jest bardzo funkcjonalnym produktem. Pozwala na przymocowanie drobnych wkrętów, gwoździ lub śrubek.

Praktycznym rozwiązaniem będzie także pokrowiec narzędziowy. Dzięki niemu zaprowadzić ład wśród swoich narzędzi. Znacznie łatwiej odszukasz też potrzebny Ci aktualnie przedmiot. Przy czym pokrowiec narzędziowy jest przeznaczony raczej do mniejszych elementów.

Dzięki dużemu wyborowi dostępnych pasów każdy specjalista zdoła zaopatrzyć się w produkt, którego potrzebuje. Dotyczy to zarówno rozmiaru samego pasa w obwodzie, jak i jego rodzaju, ilości kieszeni czy też materiału, z którego został wykonany. Dzięki temu pas ułatwi każdą pracę, która wymaga używania wielu narzędzi i mniejszych akcesoriów.

Pas monterski – drobne elementy i kieszenie

Monterzy są tymi specjalistami, którzy podczas swojej pracy korzystają z wielu różnorodnych narzędzi i akcesoriów. Niektóre z nich charakteryzują się naprawdę niewielkimi rozmiarami. Utrzymanie wszystkich tych przedmiotów w ręce nie jest możliwe. Co więcej, monterzy mają dodatkowo utrudnioną pracę, ponieważ nierzadko pracują na wysokościach. Wtedy natomiast nie przydadzą im się skrzynki na narzędzia, ponieważ nie będą w stanie zabrać ich ze sobą.

Pas monterski to rozwiązanie podobnych problemów. Przede wszystkim jest on przystosowany do noszenia wielu różnorodnych narzędzi. W takim pasie znajdują się specjalne kieszonki na śrubokręty czy przecinaki do kabli.

Pas monterski zawiera także niejedną małą kieszonkę z zamknięciem, w której możesz schować drobne elementy, np. wkręty lub śrubki wszelkiego rodzaju.

Pas monterski musi ułatwiać wyciąganie nie tylko samych narzędzi, ale też akcesoriów montażowych. Dlatego koszulki muszą zapewniać łatwy dostęp. Powinny także chronić małe akcesoria przed zgubieniem.

W pasie monterskim mogą być też zamontowane uchwyty na narzędzia. Obcinak do kabli z łatwością przytwierdzisz do podobnego mocowania.

Pas dekarski i ciesielski – praktyczne kabury na narzędzia

Dekarze i cieśle pracują na wysokościach. Oznacza to, że mają utrudniony dostęp do narzędzi przechowywanych na co dzień w skrzynkach narzędziowych. Z tego powodu dobre dobrany pas dekarski ma ogromne znaczenie dla komfortu ich pracy.

Pas dekarski składa się z kilku elementów. Przede wszystkim z elastycznego pasa zapinanego w talii dekarza. Na nim są zawieszone praktyczne kieszonki, które pomieszczą wkręty oraz inne drobne akcesoria. Pas dekarski musi być również wyposażony w uchwyty na narzędzia ręczne. Mowa przede wszystkim o młotkach różnego typu.

Pas dekarski powinien być wyposażony w wytrzymałe uchwyty na narzędzia. Ich waga sprawia, że ewentualne wypadnięcie produktu z uchwytu mogłoby być brzemienne w skutkach. Z tego samego powodu pas ciesielski jest wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia i uchwyty. Możesz do nich przymocować młotki, kombinerki i szczypce, a także wiele innych elementów. Pas ciesielski pomieści je wszystkie.

Pas ciesielski powinien także mieć miejsce na drobne wkręty lub gwoździe. Alternatywą będzie pas magnetyczny na nadgarstek, który doskonale sprawdza się jako uchwyt dla niewielkich metalowych akcesoriów montażowych.

Kabury na elektronarzędzia – kiedy warto je mieć?

Korzystanie z elektronarzędzi nierzadko przyspiesza pracę. Jednak noszenie ich ze sobą nie zawsze jest łatwe. Szczególnie ciężkie skrzynie narzędziowe są mało praktycznym dodatkiem w czasie pracy. Dlatego lepszym wyborem są pasy narzędziowe, a dokładniej kabury na elektronarzędzia.

Zarówno pas ciesielki, jak i dekarski mogą być wyposażone w takie kabury, w których bez problemu umieścisz odpowiednie elektronarzędzie. Kabury są dość sztywne, a do tego posiadają od góry zabezpieczenie przed przypadkowym wypięciem narzędzia. Dzięki temu kabura ułatwi Ci zabranie wkrętarki, wiertarki lub innego elektronarzędzia na szczyt budowy.