Karnisze

idealne karnisze będą same w sobie stanowiły dekorację, ale również spełniały ważną funkcję elementów, dzięki którym możesz odpowiednio powiesić zasłony czy firany.

KARNISZE - SPOSÓB NA ESTETYCZNE ZAWIESZENIE DEKORACJI OKNA

Karnisze metalowe i drewniane, podwójne i pojedyncze, a także elementy montażowe oraz części dopełniające wyglądu – to wszystko znajdziesz w niniejszej kategorii. Dzięki bogatej ofercie, którą skompletował sklep Castorama, zdobędziesz model idealnie dopasowany do stylu wnętrza, które urządzasz. Dzięki doskonale dobranemu karniszowi pomieszczenie zyska unikalny wygląd. To na tym elemencie powiesisz firanę lub zasłonę – wciąż najpopularniejsze dekoracje okien, które znacząco wpływają na aranżację całego pomieszczenia. Nowoczesne kształty i rozwiązania sprawiają, że masz szansę wybrać modele rewelacyjnie dopasowane do stylu panującego w mieszkaniu czy wnętrzu danego lokalu, a także do swoich preferencji. W zależności od tego, jaki wolisz rodzaj upięcia, zastosuj karnisze z żabkami i kółkami czy agrafkami. Żabki mogą być także osadzone na rolkach, które umieszcza się w karniszach szynowych. Dostępne u nas produkty wyróżniają się funkcjonalnością, estetyką, ale także doskonałą jakością wykonania, dlatego posłużą Ci przez wiele lat jako piękna dekoracja okna, a jednocześnie całego wnętrza.

STWÓRZ WŁASNY KARNISZ Z KILKU ELEMENTÓW

Idealne karnisze będą same w sobie stanowiły dekorację, ale również spełniały ważną funkcję elementów, dzięki którym możesz odpowiednio powiesić zasłony czy firany. Tak więc za ich pomocą nie tylko stworzysz ozdobę okna, ale zapewnisz wnętrzu odpowiednie warunki oświetleniowe, a także odizolujesz je od wzroku sąsiadów czy przechodniów. Klasyczna forma dekoracji okiennej nie oznacza, że nie możesz zastosować jej również we współczesnych aranżacjach.

W ofercie znajdziesz karnisze zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu. Oferta sklepów Castorama jest idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. Możesz wybrać gotowy komplet karniszy, a także stworzyć własny zestaw, odpowiednio dostosowany do okna. Znajdziesz tu wszelkie elementy, których potrzebujesz, czyli żabki do karniszy, łączniki kątowe, końcówki, profile, wsporniki, drążki i wszystkie części montażowe. Stworzysz z nich karnisz podwójny, na którym zawiesisz zasłony i firany lub pojedynczy. W naszej ofercie są także niezbędne akcesoria do karniszy szynowych, na przykład osłony – dzięki nim dopasujesz ten element do aranżacji wnętrza.

KARNISZ SZYNOWY DOPASOWANY DO TWOICH POTRZEB

Jednym z dostępnych w naszym asortymencie elementów są przedłużki. Ich ogromną zaletą jest możliwość stworzenia nawet bardzo długiego karnisza szynowego. To doskonałe rozwiązanie do przestronnych salonów, w których chcesz zawiesić ozdobne zasłony. Oferujemy Ci również łączniki kątowe – dzięki nim połączysz ze sobą dwa drążki karnisza w rogach pomieszczenia. To dobre rozwiązanie na duże okna tarasowe, które są na dwóch ścianach. Dzięki długiemu karniszowi zyskasz możliwość dokładnego osłonięcia się przed spojrzeniami osób z zewnątrz oraz intensywnymi promieniami słonecznymi, które mogą utrudniać pracę przy komputerze lub odpoczynek przed telewizorem.

GOTOWE ZESTAWY – CZY WARTO SIĘ NA NIE ZDECYDOWAĆ?

W ofercie naszego sklepu odnajdziesz gotowe zestawy, z których zamontujesz karnisz. To praktyczne rozwiązanie pozwoli Ci oszczędzić czas na wybieraniu poszczególnych elementów potrzebnych do zamocowania szyn przy suficie. W naszych zestawach znajdziesz zarówno karnisz pojedynczy, jak i podwójny. Oprócz drążków dostaniesz wsporniki, kółka z żabkami, zakończenia, zaślepki oraz kołki montażowe. Taki zestaw sprawi, że z montażem karnisza poradzisz sobie wyjątkowo szybko, a konstrukcja będzie niezwykle stabilna, więc bez trudu powiesisz na niej nawet grube, ciężkie, zaciemniające zasłony. Zaletą kupienia dobranych już do siebie elementów są także względy estetyczne. Wszystko, co znajdziesz w zestawie, doskonale do siebie pasuje – jest wykonane z tych samych materiałów i ma taki sam odcień, co pozytywnie wpłynie na spójność aranżacji wnętrza. Z dostępnych w naszym asortymencie elementów stworzysz karnisze apartamentowe – cechują je elegancki wygląd oraz niezawodność.

ZAKOŃCZENIA KARNISZA – OZDOBA I FUNKCJONALNY ELEMENT

Karnisz ma pełnić nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną funkcję. Żeby tak się stało, warto wybrać do niego odpowiednie zaślepki. W naszym asortymencie odnajdziesz produkty, które uzupełnią karnisze nowoczesne. Jeśli masz właśnie taki model, zdecyduj się na zaślepki minimalistyczne. Wybierz spośród elementów o stonowanej kolorystyce oraz geometrycznych kształtach. Twój karnisz sufitowy wyróżnia się eleganckim wzornictwem? Dopasuj do niego zakończenia w złotym kolorze – podkreślą jego charakter i ozdobią wnętrze blaskiem. Jeśli w Twoim domu znajdują się karnisze drewniane, to do nich również bez trudu odnajdziesz odpowiednie elementy. Zaślepki są też świetnym sposobem na szybką zmianę wystroju – wymień dotychczasowe modele na takie, które połyskują i mają interesujący kształt, żeby cieszyć się odnowioną aranżacją. Produkty umieszczane na końcach karniszy pełnią także funkcję praktyczną – dzięki nim zawieszony materiał się nie zsunie.