Obrazy i ramiarstwo

Kategoria "Obrazy i ramiarstwo" to miejsce, w którym znajdziesz duży wybór obrazów, ramek oraz innych produktów związanych z dekoracją ścian. Oferujemy różnorodne rozmiary i motywy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Wyraź siebie za pomocą ściennych dekoracji!

Elementy dekoracyjne wszelkiego rodzaju mogą nadawać wnętrzu indywidualnego charakteru i potęgować uczucie przytulności. Często jednak zastosowanie ozdób wiąże się z rezygnacją z niezbędnej do życia przestrzeni lub koniecznością znacznie częstszego sprzątania, gdyż nawet niewielkie figurki zajmują miejsce i szybko pokrywają się kurzem. Rozwiązaniem, które będzie nie tylko atrakcyjnym, ale także funkcjonalnym uzupełnieniem wystroju, mogą okazać się obrazy na ścianę i fotografie w dopasowanych stylistycznie ramach. Za ich pomocą w oryginalny sposób udekorujesz Twój dom i sprawisz, że będzie w pełni oddawał Twoją osobowość. Wśród naszych propozycji znajdziesz również obraz na płótnie, które poza oczywistą rolą estetyczną spełnia też dodatkowe funkcje praktyczne.

Obrazy na ścianę - klasyczne rozwiązanie

W ofercie sklepu Castorama znajdziesz szeroki wybór obrazów gotowych do powieszenia na ścianie od obrazów z w stylu street art po obrazy na płutnie gdzie króluje martwa natura. Tego rodzaju dekoracja uzupełnia wystrój wnętrza, a nawet samodzielnie może go wytworzyć. Powieszenie wybranego przez siebie obrazu sprawia, że pokój nabiera bardziej indywidualnego charakteru, a Ty masz możliwość ujawnienia swojej wrażliwości na sztukę. Wśród zgromadzonego asortymentu znajdziesz zarówno kojące pejzaże, czarno-białe portrety, jak i nastrojowe malunki w pastelowej kolorystyce. Wszystko to po to, by jak najlepiej dopasować je do Twoich upodobań. Wybrane obrazy na ścianę uzupełnione są w estetyczne ramy, które z pewnością będą pasować do eleganckiego, minimalistycznego wnętrza.

Nowoczesna klasyka w perfekcyjnym wykonaniu - obrazy na płótnie

Nowoczesne obrazy na ścianę drukowane na płótnie to coraz popularniejsza forma dekoracji wnętrza. Wysoka jakość koloru i możliwość ogromnego wyboru stylu i barwy sprawi, że tego typu obraz na płótnie pięknie uzupełni Twoją ścianę. Wśród zgromadzonych w naszym sklepie wzorów znajdziesz zarówno bohaterów animacji, których możesz umieścić w pokojach najmłodszych członków rodziny, jak i uspokajające górskie pejzaże, estetyczne zdjęcia miast oraz grafiki, inspirujące motta i martwa natura. Obraz na płótnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach prywatnych, ale bez wątpienia nadają się także do dekoracji wnętrza kawiarni, biur oraz innych miejsc spotkań. W poniższej kategorii znajdziesz również produkty o bardziej praktycznym wymiarze. Nadrukowane na płótnie estetyczne obrazy uzupełnione o działający zegar umieścisz w kuchni albo w przedpokoju, czyli w pomieszczeniach, w których czas nabiera innego znaczenia.

Przywołaj radosne chwile zawsze, kiedy chcesz

Ramki na zdjęcia w przeróżnych rozmiarach ustawione na gzymsie kominka stanowią widok, który możesz znać z amerykańskich filmów. W warunkach mieszkaniowych ciężko jest o tak dogodną przestrzeń do ekspozycji zdjęć, jednak nie oznacza to, że jedyną opcją przechowywania fotografii są albumy. Fotoramy, dostępne w naszym sklepie w wielu rozmiarach i kształtach, posiadają zazwyczaj składane nóżki oraz miejsce na haczyk. Dzięki temu można je nie tylko postawić na półce, ale także zawiesić na ścianie, gdzie nie będą zabierały miejsca, a w ciekawy sposób ozdobią wnętrze.

Jedna rama, mnóstwo emocji

Innym, ale niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem są fotoramy, które umożliwiają jednoczesne wyeksponowanie kilku ulubionych zdjęć. Za ich pomocą możesz stworzyć własny kolaż, który stanie się centralnym punktem wybranego pomieszczenia. Kolaż taki może być zbiorem powiązanych ze sobą tematycznie fotografii, przedstawiających Ciebie i Twoją rodzinę. Obrazy na ścianę w formie kilku zebranych zdjęć, przedstawiających wspólne chwile, są doskonałymi prezentami po zakończeniu kolejnego etapu edukacji lub pracy. Zebrane w estetyczną ramę wspólne zdjęcia świetnie sprawdzą się również jako prezent dla pary.

Francuska szkoła subtelnej dekoracji

Oryginalnym sposobem na ciekawą ekspozycję mniejszych fotografii o szczególnym znaczeniu jest szeroka papierowa ramka o francuskich korzeniach. Prosta ozdoba nada kompozycji wyjątkowy charakter i łatwo dopasuje się do wielu różnych rodzajów aranżacji przestrzeni. W asortymencie sklepu Castorama znajdziesz eleganckie, białe ramy, które mogą zawierać także własnoręcznie wykonane dekoracje, takie jak wycinanki, hafty czy kompozycje wykonane z suszonych kwiatów i ziół. Zróżnicowany wybór rozmiarów umożliwi Ci idealne dopasowanie ramki do Twoich potrzeb.

Dłuższe życie ulubionych plakatów

Interesującym i bardzo zindywidualizowanym sposobem przeobrażenia wnętrza tak, by pasowało do Twojej osobowości, jest udekorowanie jego ścian plakatami ukochanych filmów lub zespołów. Bez względu na rozmiar, plakaty zyskają na elegancji, jeśli zostaną wyeksponowane za pomocą odpowiedniego obramowania. Najlepszym rozwiązaniem jest antyrama, która również osłania Twoją kolekcję przed uszkodzeniami czy zabrudzeniem oraz zapobiega odkształcaniu się papieru. Większe formy przyciągną uwagę, jeśli umieścisz je na środku ściany w salonie, natomiast mniejszymi, zawierającymi popularne cytaty lub złote myśli, z powodzeniem możesz nadać przytulny i wyjątkowy charakter wnętrzu kuchni czy jadalni.