Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Deszczówka i oczyszczanie

Strzałka w prawo

Deszczówka i oczyszczanie

W asortymencie naszych sklepów znajdziesz oczyszczalnie ścieków wraz z gotowymi zestawami do montażu.Na przydomowej działce również nie może zabraknąć zbiornika na deszczówkę, dzięki któremu zaoszczędzisz na pobieraniu wody pitnej.

Filtry

Deszczówka i oczyszczanie

W asortymencie naszych sklepów znajdziesz oczyszczalnie ścieków wraz z gotowymi zestawami do montażu.Na przydomowej działce również nie może zabraknąć zbiornika na deszczówkę, dzięki któremu zaoszczędzisz na pobieraniu wody pitnej.

27 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Ogród i otoczenie

Wyświetlanie 24 z 27 produktów

Załaduj więcej

Przydomowa oczyszczalnia ścieków lub bio szambo - ekologia w Twoim ogrodzie

Podłączenie budynku do kanalizacji to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, ale niestety nadal nie jest możliwe w wielu miejscach. Budujesz dom i zastanawiasz się jakie odprowadzenie ścieków wykonać? Jeszcze do niedawna popularne było zwykłe szambo wykonane z pierścieni betonowych. W chwili obecnej liczy się środowisko i Twój wpływ na nie, dlatego dostępne są rozwiązania, które przyczyniają się do wspierania ekologii, a do takich należą szambo ekologiczne lub oczyszczalnia ścieków. Oba systemy zasługują na wybór i montaż na Twojej posesji.

Jak wiadomo, ścieki z gospodarstw domowych zawierają wiele szkodliwych substancji, dlatego tak istotne jest ich przetrzymywanie we właściwych zbiornikach. Tradycyjne szamba wyróżniają się mniejszą szczelnością, niż konstruowane obecnie warianty. W efekcie, znaczna część substancji trafia do gleby, w której jest filtrowana i rozprowadzana po całej posesji. Ma to ogromny wpływ nie tylko na rośliny, które ale i uprawy warzywne lub owocowe. Ważne jest, by właściwe związki trafiały do podłoża, a te szkodliwe były rozdrabniane i neutralizowane. Aby uniknąć tego zjawiska ważne jest, by wybrać właściwy zestaw do wykonania systemu odprowadzania ścieków.

W tej kategorii znajdziesz przeróżne urządzenia, które służą do neutralizacji ścieków odprowadzanych nie tylko z gospodarstwa domowego, ale i mniejszych budynków użytkowych. Wśród nich znajdują się oczyszczalnia ścieków, bio szambo oraz zbiornik na deszczówkę. Są to elementy, które bez problemu możesz zamontować na swojej posesji i cieszyć się rozsądnym i przyjaznym podejściem do środowiska oraz oszczędnością związaną z wywozem nieczystości, która w przypadku tego typu instalacji będzie znacznie rzadsza.

Funkcjonalna oczyszczalnia ścieków - dlaczego warto w nią zainwestować?

Zarówno przydomowa oczyszczalnia ścieków, jak i eko szambo niosą ze sobą wiele korzyści, o których warto wiedzieć przed ostateczną decyzją. Nowoczesne rozwiązania w postaci systemów odprowadzania ścieków mają ogromny wpływ na ekologię i stan środowiska. Co najważniejsze, nie są to też bardzo skomplikowane i niedostępne pod względem kosztów instalacje.

Szambo ekologiczne to standardowe rozwiązanie, które zyskuje coraz większe zainteresowanie. Do głównych zalet tego zbiornika należy solidna konstrukcja, która jest ogromną alternatywą dla nieszczelnych instalacji stale wymagających naprawy. Wykonane z solidnych materiałów eko szambo jest wysoce odporne na uszkodzenia, nacisk, procesy zachodzące w glebie i korozję. Te wszystkie czynniki są naturalnymi zjawiskami, które mogą spowodować uszkodzenie zbiornika. Bio szambo nie wymaga dużo miejsca do montażu. Bez problemu znajdziesz na nie miejsce nawet na niewielkiej działce. Warto wiedzieć, że tego typu system nie oczyszcza ścieków, a jedynie je przechowuje, dlatego należy go regularnie opróżniać.

Drugą możliwością jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jest to system, który składa się z urządzeń służących do neutralizacji nieczystości odprowadzanych z gospodarstw. Własna oczyszczalnia ścieków, to świetne rozwiązanie, jeśli nie masz możliwości przyłączenia budynku do kanalizacji i taka opcja nie będzie możliwa przez długi czas. Wbrew pozorom taki system mimo, że jest droższy w kupnie i montażu, to cechuje się łatwą i bardzo tanią eksploatacją.

Oczyszczanie ścieków odbywa się w dwóch etapach. Pierwszym jest wstępne mechaniczno-biologiczne oczyszczanie z udziałem grawitacji i bakterii beztlenowych. Dzięki temu cięższy osad zbiera się na dnie i zostaje rozłoży na substancje mineralne, rozpuszczalne i nierozpuszczalne. Lżejsze ścieki zostają wyniesiona na powierzchnię zwierciadła wody i ulegają oczyszczeniu po raz drugi metodą biologiczną, dzięki czemu mogą być odprowadzone bezpośrednio do rowu melioracyjnego, gruntu lub stawu. Złożony proces oczyszczania daje gwarancję, że oczyszczalnia ścieków jest praktycznie bezobsługowa. Wystarczy jedynie raz lub dwa razy do roku zamówić wywóz nieczystości, dzięki któremu pozbędziesz się osadu.

Eko szambo, czy przydomowa oczyszczalnia - jak wybrać odpowiedni wariant?

Jak wybrać bio szambo lub oczyszczalnię ścieków? Te dwa systemy wyróżnia jedna ważna funkcja. Szambo ekologiczne jedynie zatrzymuje nieczystości bytowo-gospodarcze, oczyszczalnia poddaje je procesom biologiczno-mechanicznym, dzięki czemu część jest drenowana na zewnątrz, a osad zatrzymywany na dnie.

Szambo ekologiczne jest zdecydowanie tańszą opcją, która może być zamontowana w dowolnym miejscu na działce. Z kolei przydomowa oczyszczalnia ścieków ze względu na złożoną konstrukcję jest znacznie droższa i wymaga dodatkowo rozprowadzenia rur drenujących na działce. Niezależnie od tego, jaki typ instalacji się zdecydowałeś, ważne są parametry techniczne.

Zarówno szambo, jak i oczyszczalnia mają określoną pojemność, która powinna być wystarczająca dla konkretnej liczby użytkowników. W przypadku przydomowej oczyszczalni należy wziąć pod uwagę, że maksymalne zapełnienie osadnika powinno wynosić 75 procent dostępnej zawartości.

W naszej ofercie znajdziesz także funkcjonalne zbiorniki na deszczówkę, które umieścisz na działce domowej lub rekreacyjnej. Oprócz tego oferujemy Ci specjalne preparaty do oczyszczalni, które wspomagają pracę urządzeń i usuwają ewentualne niedrożności.