Zyskaj do 200 zł rabatu na całe zakupy online! Sprawdź szczegóły akcji tutaj >>

icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Prysznice

Strzałka w prawo

Deszczownice

Strzałka w prawo

Deszczownice

Deszczownica do prysznica to uniwersalny element sanitarny, który będzie pasował do aranżacji każdej łazienki. Na rynku dostępne są różne rodzaje deszczownic, które można zamontować między innymi w niezamykanych przeszkleniach, w kabinie prysznicowej, a także nad wanną.

Filtry

Deszczownice

Deszczownica do prysznica to uniwersalny element sanitarny, który będzie pasował do aranżacji każdej łazienki. Na rynku dostępne są różne rodzaje deszczownic, które można zamontować między innymi w niezamykanych przeszkleniach, w kabinie prysznicowej, a także nad wanną.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Prysznice

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Deszczownica sufitowa, czyli nowoczesna alternatywa dla prysznica

Szybki prysznic zamiast długiej, relaksującej kąpieli to wybór coraz większej liczby osób. Korzystanie z kabiny jest wygodne, szybkie, a poza tym pozwala zmniejszyć zużycie wody, co przekłada się na oszczędności oraz jest korzystne dla środowiska naturalnego. Najważniejszą rzeczą, której potrzebujesz, żeby cieszyć się odświeżającym prysznicem, jest deszczownica. Możesz zamontować ją w kabinie lub nad wanną i wykorzystując parawan, cieszyć się możliwością wzięcia zarówno gorącej kąpieli zimą, jak i chłodnego prysznica w upalne dni.

Deszczownica do prysznica to uniwersalny element sanitarny, który będzie pasował do aranżacji każdej łazienki. Na rynku dostępne są różne rodzaje deszczownic, które można zamontować między innymi w niezamykanych przeszkleniach, w kabinie prysznicowej, a także nad wanną. Deszczownice są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Najczęściej można spotkać się z okrągłym, prostokątnym i kwadratowym rodzajem deszczownic. W ofercie sklepów Castorama czekają na Ciebie baterie podtynkowe, deszczownice, w tym także deszczownica sufitowa, oraz niezbędne elementy, które ułatwią Ci montaż sprzętu.

Jeśli cenisz sobie lekki, orzeźwiający prysznic, który nie tylko pozwoli Ci się zrelaksować, lecz także przede wszystkim dokładnie spłukać całe ciało, z pewnością przypadnie Ci do gustu deszczownica. Głowica produktu została wyposażona w perlator, który napowietrza strumień wody. To sprawia, że krople stają się lekkie i spiętrzone. Dzięki temu będzie Ci się wydawało, że strumień leje się obficie, a tak naprawdę zużycie wody znacznie się obniży. Bezpośrednio przełoży się to na wysokość rachunków. Oprócz tego mniejsze zużycie wody to także przyczynienie się do ochrony środowiska.

Zalety deszczownic można wymieniać w nieskończoność. Powinieneś jednak sam przekonać się o jej działaniu. Często oprócz funkcjonalnych rozwiązań deszczownice prysznicowe zapewniają także efekty dekoracyjne i posiadają dodatkowe podświetlenie LED. Taka atmosfera sprawi, że codzienna kąpiel stanie się rytuałem, z którego nie będziesz chciał rezygnować.

Deszczownica zapewnia wysoki komfort użytkowania

Zwykły prysznic z pewnością nie zapewni Ci tak doskonałego efektu odprężenia i komfortu, co deszczownica. Cena produktu jest uzależniona od parametrów tego produktu. Nieco droższe mogą okazać się deszczownice z funkcją kaskadową czy zamontowanym perlatorem. Jednak nawet najprostsze modele sprzyjają relaksowi i z pewnością sprostają Twoim oczekiwaniom.

Oprócz tego pamiętaj, że deszczownicę możesz zamontować na ścianie lub suficie. Pozwoli Ci to maksymalnie spersonalizować wnętrze, a nowocześnie wyglądająca deszczownica do prysznica z pewnością wzbogaci aranżację każdej łazienki.

Możesz długo cieszyć się świetnie działającą deszczownicą – do tego jest niezbędna jej odpowiednia konserwacja. Większość modeli została wyposażona w system Easy Clean, który zapobiega osadzaniu się kamienia. Dzięki temu elementy gumowe wewnątrz deszczownicy są zabezpieczone przed wodą, która może zalegać wewnątrz po odłączeniu dopływu. Sprzęt nie wymaga od Ciebie wzmożonych prac konserwacyjnych ani częstego czyszczenia. Wystarczy, że raz na jakiś czas przetrzesz deszczownicę standardowymi detergentami, których używasz do czyszczenia łazienki.

Podczas montażu deszczownicy może zostać popełnionych wiele błędów, które w perspektywie czasu będą działać na niekorzyść sprzętu. Najczęściej popełnianym błędem podczas instalacji zestawu podtynkowego z deszczownicą jest złe ustalenie głębokości, na której umieszczony jest moduł baterii. Często wynika to z braku wcześniejszego uwzględnienia grubości płytek, które będą pokrywać ściany w kabinie.

Może nastąpić także odwrotna sytuacja – wykonany otwór okaże się zbyt głęboki na baterię. Powinieneś wtedy zastosować moduł przedłużający. Pozwoli Ci to zmniejszyć różnicę i naprawić błąd konstrukcyjny.

Montaż dysz masujących również może sprawić wiele problemów. Często są one łączone liniowo. Jest to znaczny błąd, który sprawi, że tylko z jednej dyszy będzie leciał mocny strumień wody, a z drugiej pojedyncze krople. Dysze zawsze należy łączyć w kształcie pętli. Poprawia to obieg wody i sprawia, że strumień jest jednostajny oraz silny.

Deszczownica – nad czy pod tynkiem?

Jeśli interesuje Cię deszczownica podtynkowa, pamiętaj o montażu specjalnej baterii w postaci modułu. Korpus baterii schowasz w ścianie. Na zewnątrz będzie widoczna jedynie dźwignia lub pokrętło, które służy do regulacji temperatury i wielkości strumienia. Deszczownica podtynkowa doskonale pasuje do minimalistycznych wnętrz.

W najnowszych modelach możesz także znaleźć przyciski, które mają za zadanie włączyć i wyłączyć wodę w deszczownicy oraz słuchawce prysznicowej. Wedle uznania możesz wybrać baterię jednouchwytową lub termostatyczną. Żeby wszystkie części należycie ze sobą współgrały, zadbaj o to, żeby pochodziły od tego samego producenta.

Zestaw natynkowy z deszczownicą może być wyposażony w baterię jedno- lub dwuuchwytową albo termostatyczną. Wybór zależy od sposobu ogrzewania wody w Twojej łazience. Jeśli masz zamontowany piecyk łazienkowy lub kocioł przepływowy, zrezygnuj z kompletu z baterią termostatyczną. Lepiej wybrać armaturę specjalnie przystosowaną do takich rozwiązań. Jeśli jednak ciepła woda dostarczana jest z miejskiej sieci lub kotła powiązanego z odpowiedniej wielkości zasobnikiem, lub podgrzewacza pojemnościowego, sprawdzi się u Ciebie dowolna bateria prysznicowa z deszczownicą.

Przy wyborze deszczownicy zwróć uwagę na jej wielkość. W naszym asortymencie znajdziesz modele, których średnica to tylko 15 cm. Takie deszczownice prysznicowe są idealne do najmniejszych kabin. Jeśli masz przestronną łazienkę i możesz pozwolić sobie na nowoczesny prysznic typu walk-in, wybierz większą deszczownicę, na przykład o średnicy 30 cm.

Zwróć też uwagę na kształt. W nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu lepiej zaprezentuje się kwadratowa deszczownica, szczególnie jeśli połączysz ją z modną kabiną bez brodzika. Okrągłe modele dobrze wyglądają w klasycznych wnętrzach.

W naszym asortymencie znajdziesz deszczownice w kolorze chromu. To popularne i uniwersalne rozwiązanie. Srebrna bateria prysznicowa z deszczownicą dobrze zaprezentuje się we wnętrzu urządzonym zarówno w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu.

Bez wątpienia ważny jest materiał, z którego wykonano deszczownicę – to właśnie on wpłynie na komfort użytkowania. W naszym asortymencie znajdziesz modele ze stali nierdzewnej. Materiał ten charakteryzuje się trwałością i jest odporny na działanie wody, dlatego deszczownica do prysznica długo zachowa estetyczny wygląd. Kolor deszczownicy się nie zmieni, a jej powierzchnia pozostanie niezarysowana. Modele ze stali nierdzewnej charakteryzują się gładką powierzchnią, dzięki czemu są łatwe do utrzymania w czystości. Oferujemy również modele wykonane z plastiku pokrytego warstwą chromu – są one odporne na osadzanie się kamienia, dzięki czemu dysze się nie zatykają, a czyszczenie produktu jest bardzo łatwe.