LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Kuchnia

Strzałka w prawo

Blaty i obrzeża kuchenne

Strzałka w prawo

Obrzeża klejone

Strzałka w prawo

Obrzeża klejone

Obrzeże meblowe występuje w różnych długościach. Bez trudu dotniesz je i idealnie dopasujesz je, na przykład do szafki w kuchni.

Filtry

Obrzeża klejone

Obrzeże meblowe występuje w różnych długościach. Bez trudu dotniesz je i idealnie dopasujesz je, na przykład do szafki w kuchni.

138 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Blaty i obrzeża kuchenne

Wyświetlanie 24 z 138 produktów

Załaduj więcej

Obrzeża klejone – sposób na estetyczne wykończenie mebli

Obrzeża są niezbędne, aby estetycznie wykończyć samodzielnie konstruowane meble. Przydadzą się też przy renowacji podniszczonych szafek czy stołów. Służą do oklejania krawędzi docinanych płyt meblowych i blatów. Do wyboru masz kilka rodzajów: obrzeża PCV, obrzeża ABS, obrzeża drewniane, obrzeża melaminowe oraz w formie aluminiowych profili. W tej kategorii znajdziesz obrzeża klejone – zobacz, jaki wybór czeka na Ciebie w Castoramie.

Obrzeża to element, bez którego Twoje blaty nie będą estetyczne

Blaty w kuchni mogą być wykonywane na wymiar lub też możesz je ciąć samodzielnie. W obu tych przypadkach jednak powinieneś zadbać o odpowiednie wykończenie płyty. Pomogą Ci w tym obrzeża meblowe. Są to długie, płaskie listwy, które naklejasz na brzegach płyt, w tym i blatów kuchennych. Dzięki nim jasne warstwy płyty nie są widoczne.

Elementy te dostępne są w wielu różnych wzorach. Dzięki temu z łatwością dobierzesz rodzaj obrzeża pasujący do Twojego blatu. Możesz wybrać również obrzeże meblowe samoprzylepne, dzięki któremu montaż przebiegnie znacznie szybciej. Obrzeża meblowe z klejem nie wymagają dodatkowego zakupu odpowiedniego spoiwa. Nasza oferta obejmuje także obrzeża bez kleju, których montaż wymaga nieco więcej wysiłku. Jednak ostateczny efekt jest tego wart.

Najpopularniejsze wykończenie mebli

Chętnie wybieranym rodzajem są obrzeża PCV. Są wytrzymałe na uszkodzenia i dostępne w szerokiej palecie kolorów dopasowanych do wzorów płyt meblowych. Cechują się też dobrą wytrzymałość na wilgoć i można je delikatnie czyścić z zabrudzeń. Obrzeże meblowe PCV jest bardzo dobry wyborem szczególnie do kuchni. Z łatwością utrzymasz je w czystości. Nie będziesz także musiał obawiać się negatywnego wpływu wilgoci.

Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie obrzeży z laminatu wysokociśnieniowego z klejem. Dobrze zabezpieczają przed wnikaniem wilgoci krawędzie blatów i korpusów, dlatego ich zastosowanie w meblach kuchennych i łazienkowych to świetny wybór. Obrzeża ABS też można stosować przy każdym stole czy szafce – wyróżniają się odpornością na uszkodzenia.

Wzory obrzeży mebli

W naszej ofercie obrzeża meblowe są oferowane w ogromnej ilości wzorów. Znajdziesz tu gładkie listwy w jednym kolorze, taśmy imitujące strukturę drewna, obrzeża imitujące kamienne powierzchnie i wiele innych, zróżnicowanych motywów. Z tego powodu z łatwością dobierzesz obrzeże do laminatu, bez względu na to, czy jego powierzchnia wygląda jak drewno, stal czy granit. Jedynie odpowiednie dopasowanie obrzeża do blatu zapewni estetyczny, pożądany efekt.

Jak zamocować obrzeże do krawędzi mebli?

Aby zamocować wykończenie, zwykle potrzebny jest klej. Niektóre listwy są dostępne w zestawie ze środkiem klejącym, a do niektórych należy dokupić go osobno. Wygodnym rozwiązaniem są taśmy pokryte warstwą samoprzylepną, dzięki czemu nie trzeba dodatkowo dobierać odpowiedniego spoiwa, a samo klejenie jest szybkie i czyste. Możesz wykorzystać w tym celu nawet domowe żelazko. Od zamocowania obrzeży zależy cała estetyka mebli, dlatego warto wybierać solidne produkty z mocnym klejem.

Obrzeża meblowe PCV z klejem wymagają pewnej wprawy w montażu. Najważniejsze jest zastosowanie odpowiedniego nacisku. Bez niego element będzie się odklejał. Istotne jest także odpowiednie dopasowanie krawędzi, ponieważ samoprzylepne obrzeża do blatów nie wypełnią szczelin dodatkowym klejem.

Nieco większe trudności sprawia jednak mocowanie obrzeży bez warstwy samoprzylepnej. Przede wszystkim wykorzystywane elementy, czyli klej, obrzeże i płyta muszą mieć odpowiednią temperaturę. Na czas montażu zamknij okna i ogrzej pomieszczenie. Klej nakładaj na obrzeże i krawędź płyty. Odczekaj chwilę aż częściowo zastygnie, po czym połącz oba elementy. Naciągnij obrzeże, by zlikwidować wszelkie fałdki. Do wykończenia przyda Ci się gumowy młotek oraz papier ścierny, którym zetrzesz nieco brzegi.

Dobierz odpowiednią listwę i zyskaj meble o estetycznym wykończeniu! Ochroń ją także przed wilgocią oraz zabezpiecz przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.