Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Akcesoria do drzwi

Strzałka w prawo

Klamki do drzwi

Strzałka w prawo

Klamki do drzwi

Klamki do drzwi nie należą do drogich elementów. Nie zawsze warto jednak wybierać najtańsze rozwiązania. W naszej ofercie zgromadziliśmy produkty, które wyróżnia korzystny stosunek jakości do ceny. Jeśli wybierzesz klamkę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, będziesz mógł przez długie lata cieszyć się jej niezawodnym działaniem.

Filtry

Klamki do drzwi

Klamki do drzwi nie należą do drogich elementów. Nie zawsze warto jednak wybierać najtańsze rozwiązania. W naszej ofercie zgromadziliśmy produkty, które wyróżnia korzystny stosunek jakości do ceny. Jeśli wybierzesz klamkę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, będziesz mógł przez długie lata cieszyć się jej niezawodnym działaniem.

396 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do drzwi

Wyświetlanie 24 z 396 produktów

Załaduj więcej

Klamki do drzwi – elementy praktyczne i estetyczne

Klamki do drzwi to niewielkie, ale rzucające się w oczy elementy. Źle dobrane mogą wpłynąć negatywnie nie tylko na wygląd samych drzwi, ale nawet całego pomieszczenia. Są stosunkowo tanim produktem w porównaniu do całego skrzydła drzwiowego. Producenci dbają o to, aby wszystkie klamki nie tylko świetnie wyglądały, ale też były poręczne i wygodne. To szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że używamy ich codziennie. W naszej ofercie znajdziesz wyłącznie klamki wysokiej jakości, które charakteryzuje długa żywotność nawet w przypadku bardzo intensywnego użytkowania.

Klamki to niewielkie detale, które stanowią wyróżnik drzwi. Za ich pomocą możesz całkowicie odmienić ich charakter. W naszej ofercie znajdziesz klamki o różnym kształcie i zastosowaniu. Uchwyty do WC zazwyczaj mają możliwość zamknięcia drzwi, dzięki czemu zapewniają prywatność. Klamka bramowa zwykle ma bardziej dekoracyjny kształt i jest wykonana z odpornych na czynniki pogodowe materiałów. W asortymencie tego działu znajdują się także klamki na klucz – montowane są na przykład w sypialniach lub gabinetach. Wybierając okucia do drzwi, warto zastanowić się, jaki kształt będzie pasował najbardziej do konkretnego pomieszczenia.

Oferujemy klamki z szyldem kwadratowym, okrągłym, podłużnym lub prostokątnym. Nie bez znaczenia jest również kolor. W naszym asortymencie znajdziesz produkty w wielu metalicznych lub matowych barwach. Możesz dobrać je do kompletu z barwą karnisza lub okuć meblowych. Starannie dobrane detale stworzą wtedy kompletną całość. Ważne jest także dopasowanie klamek do ram okiennych. Te do okien również znajdziesz w tym dziale.

Dlaczego nie warto oszczędzać na klamce?

Klamki do drzwi nie należą do drogich elementów. Nie zawsze warto jednak wybierać najtańsze rozwiązania. W naszej ofercie zgromadziliśmy produkty, które wyróżnia korzystny stosunek jakości do ceny. Jeśli wybierzesz klamkę wykonaną z wysokiej jakości materiałów, będziesz mógł przez długie lata cieszyć się jej niezawodnym działaniem. Unikniesz w ten sposób konieczności wymiany na inny model. Nie będziesz też musiał po latach przeszukiwać sklepów w poszukiwaniu swojego modelu klamki. Poszukiwania takie byłyby nie tylko czasochłonne, ale prawdopodobnie również nieskuteczne. Po wielu latach asortyment sklepów zmienia się, a Ty prawdopodobnie stanąłbyś przed koniecznością wymiany wszystkich klamek w domu, jeśli wciąż zależałoby Ci na estetycznym, jednolitym wyglądzie drzwi.

Zakup niezawodnej klamki to również pewność, że nieoczekiwanie nie zatrzaśniesz się w jakimś pomieszczeniu. Sprawdzona klamka z zamkiem na pewno nie zepsuje się, kiedy Ty lub Twoi goście będziecie korzystać z łazienki lub toalety. To pozwoli uniknąć nieprzyjemnych i stresujących sytuacji. Równie ważna jest klamka do drzwi wejściowych. Tylko jej pewne działanie zapobiega trudnościom z dostaniem się do mieszkania lub domu. Warto więc zainwestować w klamki od najlepszych producentów, które są chętnie wybierane również przez profesjonalnych projektantów wnętrz.

Wszystkie klamki umożliwiają sprawną obsługę okien i drzwi. Dzięki nim zamkniesz te elementy stolarki budowlanej. Klamki też będą mogły ograniczyć dostęp do budynku niepożądanym osobom. Wystarczy, że produkt zostanie wyposażony w zamek szyfrowy lub zintegrowane zamknięcie. Ciekawym wariantem są także klamki wyposażone z jednej strony w uchwyt. W zależności od strony ich montażu mogą albo ułatwiać wyjście z budynku, albo uniemożliwiać wejście do niego bez odpowiedniego klucza.

Jak wybrać odpowiednią klamkę do drzwi?

Wybierając klamki do drzwi, zwykle bierzemy pod uwagę ich wygląd. Pamiętaj, że nie wystarczy, że jakiś model wpadnie Ci w oko. Musi jeszcze dobrze komponować się z całymi drzwiami, a także pozostałymi elementami pomieszczenia. Warto mieć w głowie zasadę, że im cięższe i masywniejsze są Twoje drzwi, tym większa powinna być dobrana do nich klamka. Ta zasada ma zastosowanie zarówno w przypadku drzwi wejściowych, jak i wewnętrznych. Klamka musi również z łatwością wpasowywać się do stylistyki całego wnętrza. Jeśli więc tworzysz nowoczesne, minimalistyczne wnętrze, wybierz proste, delikatne klamki, które nie będą nadmiernie rzucać się w oczy. Jeśli jednak odpowiada Ci elegancka, na przykład buduarowa stylistyka, możesz postawić na bardziej wyraziste klamki mosiężne ze zdobieniami.

Dobierając klamkę, zwróć też dużą uwagę na kolor oraz materiał, z którego jest wykonana. Jeśli preferujesz stonowane rozwiązania, dobierz barwę pod kolor Twoich drzwi. Jeżeli mają one nowoczesny styl, postaw na klamki ze stali lub aluminium. Doskonale podkreślą one modernistyczną stylistykę pomieszczenia. Są również bardzo wytrzymałe i na pewno posłużą Ci przez wiele lat. Zdecydowanie jednak nie pasują do klasycznych drzwi. Wszystkie modele przypominające drzwi z poprzednich epok wymagają dodatków w postaci mosiężnych klamek lub wykonanych z innego materiału przypominającego mosiądz. Doskonale sprawdzą się więc w tym przypadku klamki retro.

Ciekawą alternatywą są klamki wykończone czarnym kolorem. W zależności od ich kształtu będą odpowiednim dodatkiem do skrzydła nowoczesnego lub klasycznego. Na pewno natomiast staną się wyjątkową ozdobą każdych drzwi. Co więcej, czarne wykończenie nie wymaga regularnego czyszczenia z odcisków palców. Zapewnia estetyczny wygląd również podczas częstego używania klamki.

Wybierając klamki do drzwi, zwróć też uwagę na ich szyldy. Jeżeli nie chcesz, aby nadmiernie rzucały się w oczy, postaw raczej na niewielkie szyldy o klasycznych kształtach: kwadratowym lub okrągłym. Jeśli natomiast zależy Ci na tym, aby klamki były zauważalnym elementem wystroju, przyjrzyj się modelom z dużymi szyldami o bardziej podłużnej formie. Będą idealnym dodatkiem do masywnych skrzydeł, którymi zamkniesz wejście do utrzymanego w starodawnym stylu budynku. Nie zapomnij o tym, aby w drzwiach od łazienki znalazła się klamka z zamkiem.

Klamki do drzwi wewnętrznych bardzo często są oferowane bez szyldu. Jest on dostępny osobno. Rozwiązanie to wynika z faktu, że nie wszystkie modele skrzydeł wewnętrznych zostały wyposażone w zamki na klucz. W takiej sytuacji nie musisz zaopatrywać się w element maskujący mechanizm zamka. Zapewnia to bardziej estetyczny wygląd skrzydła. Równocześnie klamka z tarczą pozbawiona szyldu nie traci nic na swojej funkcjonalności. Takie klamki doskonale sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach.

Klamki zawsze dobierz do rodzaju wykańczanego produktu. Czymś innym będą charakteryzowały się produkty do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, a jeszcze czymś innym – do okien. Każdy rodzaj klamki ma pewne cechy oraz właściwości, dzięki którym zapewniają lepszą obsługę skrzydła drzwiowego bądź okna. Klamki do drzwi zewnętrznych są wykonane z trwałych materiałów odpornych na korozję. Nie mogą ulegać uszkodzeniu pod wpływem promieniowania UV. Nie powinna także szkodzić im woda czy wilgoć. Dzięki temu nawet narażone na negatywny wpływ warunków atmosferycznych nie będą wymagały częstej wymiany. Odporność na wodę jest wymagana również w przypadku drzwi wewnętrznych, szczególnie modeli do łazienki lub WC. Z tego samego powodu klamki do okien często wykonane są z tworzywa sztucznego. Temu materiałowi wilgoć na pewno nie zaszkodzi.

Podczas wyboru drzwi równie ważne jest, w jaki sposób zostały wykończone. Nowoczesne klamki z połyskiem prezentują się bardzo estetycznie. Jednak wykończenie na wysoki połysk powoduje, że zabrudzenia czy odciski palców są widoczniejsze. Jeśli zatem nie chcesz spędzać dni na szorowaniu klamki, wybierz model wykończony matową powierzchnią. Wśród nich znajdziesz zarówno produkty o nowoczesnym, jak i klasycznym wyglądzie.

Klamki drzwiowe mogą być dostępne już z szyldem lub wyłącznie z tarczą. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Klamki z szyldem doskonale sprawdzają się do tych skrzydeł, w których chcesz zamontować zamek na klucz. Dotyczy to zarówno, a może przede wszystkim drzwi zewnętrznych, jak i modeli do wnętrz. Klamka ze zintegrowanym szyldem na klucz jest na pewno łatwiejsza do zamontowania. Wymaga mniejszej liczby otworów, a także ułatwia jej równe założenie.

Klamki do okien nie mają szyldów. Jednak one również mogą być wyposażone w zamek. Jeśli zależy Ci na większym bezpieczeństwie, dobrym wyborem będzie właśnie klamka okienna z wbudowanym zamkiem. Otwiera się go przy pomocy kluczyka. Dzięki temu osoba nieupoważniona nie zdoła otworzyć okna. Klamki z zamkiem sprawdzą się np. w przedszkolu, szkole czy innym obiekcie użyteczności publicznej.

Inną alternatywą, odpowiednią szczególnie do domu z małymi dziećmi, jest klamka z blokadą. Chroni ona przed przypadkowym otwarciem okna przez dziecko. Równocześnie dorosły nie musi korzystać z klucza. Wystarczy nacisnąć blokadę, aby zwolnić mechanizm otwierający okno.

Wśród produktów do drzwi, możesz znaleźć wyjątkowe klamki z zamkiem elektronicznym. Otwiera się je po wpisaniu kodu lub przyłożeniu karty. Takie rozwiązanie na pewno zapewni bezpieczeństwo mieniu w danym wnętrzu. Dodatkowo nie będziesz musiał nosić ze sobą ciągle kluczy. Wystarczy odpowiednia karta, która może być zarazem identyfikatorem lub znajomość kodu otwierającego drzwi.