Strona główna

Strzałka w prawo

Ogrzewanie

Strzałka w prawo

Centralne ogrzewanie

Strzałka w prawo

Manometry i termometry

Strzałka w prawo

Manometry i termometry

Za pomocą manometrów będziesz w stanie w łatwy sposób kontrolować ciśnienie w ogrzewaniu centralnym w swoim mieszkaniu, dzięki czemu zapewnisz sobie i swoim domownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Filtry

Manometry i termometry

Za pomocą manometrów będziesz w stanie w łatwy sposób kontrolować ciśnienie w ogrzewaniu centralnym w swoim mieszkaniu, dzięki czemu zapewnisz sobie i swoim domownikom maksymalny poziom bezpieczeństwa.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Centralne ogrzewanie

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

Czym są manometry i termometry do pieca?

Manometry to specjalistyczne urządzenia pomiarowe. Służą one do pomiaru ciśnienia w różnych systemach. Możesz się z nimi spotkać w systemach ogrzewania, gdzie są integralną częścią pieca, ale są stosowane też w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, a także w hydraulice czy pneumatyce. Manometry do pieca gazowego i dowolnego innego mogą się bardzo różnić miedzy sobą – mieć formę cyfrową lub mechaniczną. Mogą też różnić się od siebie zakresami pomiarowymi.

Termometry do pieca są specjalistycznymi urządzeniami pomiarowymi. Służą do mierzenia temperatury, która panuje wewnątrz kotła lub samego pieca. Zazwyczaj mają formę metalowego wskaźnika, który może być kwadratowy lub cylindryczny. Wyposażone są też w czujnik temperatury.

Termometry do pieca są bardzo ważnym narzędziem, które wykorzystywane jest wszędzie tam, gdzie są piece – gazowe, węglowe czy te opalane drewnem i inne. Pozwalają na kontrolowanie temperatury, która panuje wewnątrz pieca. Dzięki temu można śledzić temperaturę i dostosowywać ją do swoich potrzeb. Pozwala to na zaoszczędzenie pieniędzy na energii, ale też na zachowanie większego poziomu bezpieczeństwa. W razie jakichś niepokojących zakresów temperatur wykrytych przez termometr można bowiem szybko zacząć działać i w ten sposób uniknąć większych, potencjalnie niebezpiecznych problemów.

Manometry i termometry: rodzaje

Manometry i termometry wykorzystywane są w wielu procesach, w tym również procesach przemysłowych. To wszystko sprawia, że są to produkty bardzo różnorodne. Muszą być – inaczej manometry i termometry nie mogłyby być stosowane w różnych rodzajach pieców lub dawałyby niepełne, nieprawdziwe dane, więc nie spełniałyby swojej podstawowej funkcji. Dlatego na rynku obecne są manometry i termometry, które przyjmują różne formy. Pozwala to na lepsze dostosowanie ich do konkretnego zastosowania. Dlatego nie należy ich lekceważyć. Jeśli nie wiesz jaki manometr lub termometr będzie odpowiedni dla Ciebie zawsze – by uniknąć pomyłki – możesz skonsultować się z fachowcem.

Istnieją naprawdę różnorodne manometry. Wymienić można te ciśnieniowe, gazowe, różnicowe czy membranowe. Każdy manometr dostosowany został do szczegółowych wymagań pomiarowych w danym piecu. Niektóre mierzą ciśnienie paty w piecu, inne różnice ciśnień pomiędzy dwoma różnymi punktami w piecu.

Manometry do wody

Manometry do wody to specjalistyczne urządzenia pomiarowe. Stosuje się je do pomiaru ciśnienia w specyficznych instalacjach wodnych. Takie manometry najczęściej są wyposażone w specjalny rodzaj uszczelnienia. Ich konstrukcja też jest zbudowana tak, by być odporna na korozję. Dzięki temu manometry mogą pracować dłużej bez żadnych problemów spowodowanych niszczeniem materiału.

To bardzo powszechne urządzenia, które stosowane są z powodzeniem w różnorodnych instalacjach. Można się z nimi spotkać w wodnych instalacjach przemysłowych, w sieciach wodociągowych, a także w systemach ogrzewania wody i w wielu innych. Stosuje się je zarówno w instalacjach wysokociśnieniowych, jak i tych niskociśnieniowych.

Manometry do pieca

Manometry do pieca są urządzeniami pomiarowymi, które stosuje się w kotłach lub w piecach przemysłowych. Służą do pomiaru ciśnienia, które panuje wewnątrz pieca. Pomiar ciśnienia jest niezwykle ważny i należy o tym pamiętać podczas pracy pieca. Dzięki temu bowiem można kontrolować proces spalania i w razie potrzeby zapobiegać ewentualnym awariom.

Manometry do pieca zbudowane są w specjalny sposób i przy użyciu specjalistycznych materiałów. To pozwala im na pracę w nawet bardzo ekstremalnych warunkach, które związane są z obciążeniami wibracyjnymi, wysokimi temperaturami i innymi parametrami. Wyposaża się je też w specjalne złącza – to pozwala na ich wygodny montaż.

Termometry do pieca z manometrem

Istnieją również termometry do pieca z manometrem, zwane po prostu termomanometrami. Dzięki nim można jednocześnie mierzyć temperaturę oraz ciśnienie, które panują w jednym punkcie. To urządzenie hybrydowe – tworzą je manometry i termometry, które skonstruowane są tak, by jednocześnie mierzyć wszystkie istotne parametry w piecu.

Takie urządzenia hybrydowe stosuje się bardzo powszechnie w naprawdę wielu branżach. Można się z nimi spotkać w przypadku pieców wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, energetycznym, chemicznym i petrochemicznym. Stosowane są też w różnych procesach technologicznych. Pozwalają na jednoczesny pomiar temperatury i ciśnienia, które panuje w piecach przemysłowych, zbiornikach czy rurociągach oraz innych systemach.

Manometry i termometry w formie jednego urządzenia dostępne są w różnych rodzajach. Za ich pomocą można uzyskiwać różne zakresy pomiarowe. Stosowane są zarówno do pomiaru bardzo niskich i wysokich ciśnień, jak i temperatur w bardzo wysokim zakresie. Może też przyjmować różne formy – dokładnie tak jak manometry i termometry. Mogą być cyfrowe lub mechaniczne. Mogą też mieć różne przyłącza do montażu, by lepiej dopasować manometry i termometry do danej konstrukcji.