Narzędzia glazurnicze

Narzędzia glazurnicze to grupa narzędzi dedykowanych do pracy z płytkami ceramicznymi i kamieniem naturalnym. Ich precyzja i wytrzymałość są kluczowe dla uzyskania idealnego efektu końcowego.

Narzędzia glazurnicze – niezbędnik kafelkowania

Planujesz wyłożyć ściany i posadzki w swoich pomieszczeniach okładzinami ceramicznymi? Jeśli tak, będziesz potrzebował szeregu narzędzi glazurniczych, dzięki którym będziesz mógł dowolnie obrabiać płytki oraz wykańczać położone już kafelki. Wszystkie akcesoria niezbędne do tych prac znajdziesz w tym dziale – sprawdź naszą bogatą ofertę!

Ręczne przecinarki do glazury oraz narzędzia do cięcia

Przecinarki do glazury pozwalają na dowolne obrabianie płytek i nadawanie im pożądanych kształtów. Jest to szczególnie przydatne przy wykańczaniu ścian i posadzek na ich obrzeżach. Dostępne są urządzenia do cięcia glazury o różnych długościach, abyś jak najlepiej mógł je dopasować do własnych potrzeb. Posiadamy także noże tnące oraz rysiki do cięcia glazury – są mniejsze i poręczniejsze, podobnie jak szczypce i obcęgi do glazury. Wśród ręcznych narzędzi do cięcia oferujemy także wymienne kółka tnące i noże do przecinarek, abyś mógł w razie potrzeby zastąpić zużyte elementy nowymi.

Pace glazurnicze i fugownice

Podczas wykańczania powierzchni kafelkami z pewnością przydadzą Ci się pace glazurnicze – znajdziesz tu modele pozwalające w prawidłowy sposób nakładać klej na płytki, a także pace z gumową gąbką do wyrównywania i zmywania pozostałości po fudze. Do wypełniania szczelin pomiędzy kafelkami posłużą Ci natomiast fugówki, rękawy do fugowania oraz wyciskacze pionowe. Dzięki nim wypełnienia będą precyzyjne, a przez to estetyczne.

Pozostałe akcesoria glazurnicze

W naszej ofercie dostępne są także produkty usprawniające równe układanie płytek ceramicznych. Wśród nich znajdziesz kształtki tetki pozwalające zachować równe odstępy pomiędzy kafelkami. Podobnym działaniem cechuje się zestaw do prowadzenia płytek – sprawdza się nawet w najbardziej skomplikowanych kompozycjach. Układanie okładzin ceramicznych ułatwi zastosowanie podstawki i przyssawki do glazury. Zajrzyj do oferty sklepów Castorama i skompletuj funkcjonalny zestaw glazurniczy – z nim wszystkie prace będą o wiele prostsze do wykonania!