Akcesoria do wykładzin

Aby podłoga rzeczywiście wyróżniała się elegancją oraz dużą wytrzymałością, koniecznie sięgnij po odpowiednie akcesoria, które dopełnią całego dzieła. Listwy wykończeniowe, narożniki i kleje to podstawa, jeśli chcesz cieszyć się piękną podłogą pokrytą wykładziną!

Niezbędne akcesoria do wykładzin

Szeroki wybór wykładzin podłogowych pozwala na estetyczne oraz trwałe wykończenie posadzek w pomieszczeniach różnego typu. To świetny produkt, ale w pojedynkę nie będzie wystarczająco dobrze spełniał swojego zadania. Aby podłoga rzeczywiście wyróżniała się elegancją oraz dużą wytrzymałością, koniecznie sięgnij po odpowiednie akcesoria, które dopełnią całego dzieła. Listwy wykończeniowe, narożniki i kleje to podstawa, jeśli chcesz cieszyć się piękną podłogą pokrytą wykładziną!

LISTWY WYKOŃCZENIOWE DO KAŻDEGO WNĘTRZA

Wykładzina rozłożona na podłodze wymaga zabezpieczenia jej brzegów. Służą do tego listwy wykończeniowe, dzięki którym materiał nie strzępi się, nie rwie i dobrze przylega do podłoża. Osłonięte krawędzie między ścianą a podłogą ponadto wyglądają dużo bardziej estetycznie. Dobrze dobrana listwa dywanowa jest nie tylko koniecznością. Może też stanowić harmonijne przejście, które świetnie podkreśli styl pomieszczenia, a co za tym idzie, także Twój gust.

U nas znajdziesz listwy podłogowe różniące się sposobem montażu, wykonane z tworzywa sztucznego bądź aluminium. Proponujemy listwy wykończeniowe ożebrowane, które doskonale zabezpieczają wykładzinę i pozwalają estetycznie wykończyć miejsca styku podłogi ze ścianą. Możesz zastąpić je elastyczną samoprzylepną listwą podłogową, która nie tylko jest prosta w montażu, ale również występuje w naszej ofercie w wielu wzorach.

Posiadamy także listwy ochronne idealne do zamaskowania miejsc łączenia wykładziny z posadzką innego typu oraz zniwelowania różnic poziomów pomiędzy nimi. Często znajdują one zastosowanie w przejściach pomiędzy pokojami. Różne wymiary oraz barwy pozwalają dopasować je do koloru podłogi.

DO KOMPLETU Z LISTWAMI WYKOŃCZENIOWYMI – NAROŻNIKI I KĄTOWNIKI

Aby listwy wykończeniowe można było ze sobą połączyć, potrzebujesz również narożników wewnętrznych oraz zewnętrznych. Dzięki końcówkom estetycznie zakończysz natomiast bieg listew, a przy tym zabezpieczysz je przed gromadzeniem się wewnątrz nich zanieczyszczeń. W naszej ofercie znajdziesz także duży wybór kątowników oraz profili schodowych. Będą niezbędne, by zabezpieczyć brzegi stopni przed niszczeniem.

DOBRY KLEJ DO WYKŁADZIN – NA STRAŻY BEZPIECZEŃSTWA

Stabilne przytwierdzenie wykładziny jest niezmiernie ważne. Tylko ono gwarantuje bezpieczeństwo i komfort niezbędny w codziennym użytkowaniu. Aby wykładzina nie przesuwała się i nie wybrzuszała, warto zamocować ją na klej. Klej do wykładzin dywanowych ma postać gotowej do użytku masy, do nałożenia której wystarczy Ci zębata szpachelka. W niektórych wypadkach możesz zastosować również pędzel, wałek, a nawet metodę natryskową.

Klej do wykładzin to najczęściej produkt uniwersalny. Umożliwi Ci przymocowanie wykładzin zarówno winylowych, dywanowych, wykonanych z PCV, jak i linoleum. Niektóre z substancji przydadzą się również podczas klejenia płytek korkowych – nie tylko na podłogach, ale także ścianach. Dobierz odpowiedni klej i ciesz się dobrze przytwierdzoną wykładziną!