Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Bramy i ogrodzenia

Strzałka w prawo

Ogrodzenia betonowe

Strzałka w prawo

Ogrodzenia betonowe

Ogrodzenia betonowe są idealnym rozwiązaniem dla niezwykle trwałych ogrodzeń. W sklepie Castorama znajdziesz różnego rodzaju panele betonowe, a także słupy i filary, które pozwolą Ci stworzyć doskonałą barierę dla Twojego domu czy ogrodu. Betonowe ogrodzenia charakteryzują się nie tylko wytrzymałością, ale także estetyką. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom i stylom, możesz dopasować je do swojego gustu oraz architektury domu.

Filtry

Ogrodzenia betonowe

Ogrodzenia betonowe są idealnym rozwiązaniem dla niezwykle trwałych ogrodzeń. W sklepie Castorama znajdziesz różnego rodzaju panele betonowe, a także słupy i filary, które pozwolą Ci stworzyć doskonałą barierę dla Twojego domu czy ogrodu. Betonowe ogrodzenia charakteryzują się nie tylko wytrzymałością, ale także estetyką. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom i stylom, możesz dopasować je do swojego gustu oraz architektury domu.

20 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Bramy i ogrodzenia

Wyświetlanie 20 z 20 produktów

Ogrodzenie betonowe do domu i nie tylko

Beton to jeden z najpopularniejszych materiałów do tworzenia trwałych, wytrzymałych ogrodzeń i płotów. Nawet jeśli nie wykorzystywałeś nigdy tego budulca do ogrodzenia swojej posesji, z pewnością często zdarza Ci się zauważyć betonowy parkan lub murek. Ogrodzenie z betonu cechuje się zazwyczaj zwartą, jednolitą konstrukcją, odporną na niekorzystne warunki pogodowe i zniszczenia mechaniczne.

Ze względu na to, że beton jest trwałym i odpornym surowcem, często wykorzystuje się go jako ogrodzenie przemysłowe oraz do budynków użyteczności publicznej. Płot betonowy sprawdzi się także jako zabezpieczenie magazynu czy placówek szkolnych. Budynek będzie wyglądać estetycznie i zostanie odgrodzony od ruchliwej ulicy czy lasu.

Przęsła betonowe są zazwyczaj nieprześwitujące, dlatego też świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy chcesz zasłonić swoją posesję przed widokiem z zewnątrz. Zastosowanie ogrodzenia betonowego pozwoli Ci również na stworzenie w ogrodzie spokojnego kąciku do relaksu, w którym nie będą Ci przeszkadzać imprezy u sąsiadów. Betonowe ogrodzenie z łatwością zamontujesz w wybranej partii ogrodu.

Klasyczne betonowe ogrodzenie stanowi ochronę przed wiatrem i nieprzejrzystą barierę dla wzroku ciekawskich przechodniów. Obecnie na rynku pojawia się jednak mnóstwo nowoczesnych rozwiązań z wykorzystaniem tego materiału, które nadają lekkości solidnemu betonowi.

Możesz zdecydować się na ogrodzenia ażurowe czy modułowe, a także połączyć betonowe przęsła z bardziej przejrzystym materiałem. Płoty wykonane z fantazyjnych kształtek uzupełnisz ozdobnymi kamieniami lub roślinnością. Ozdobne murki betonowe mogą składać się także z nieregularnych płytek z ciekawą fakturą.

Betonowe ogrodzenia – trwały płot na twojej posesji

Jeśli planujesz postawienie ogrodzenia wokół posesji, z pewnością chcesz, aby było na tyle trwałe, by służyło Ci przez lata. W takie założenia idealnie wpisują się ogrodzenia betonowe znajdujące się w tej kategorii. Bez problemu oddzielisz swoją posesję od działki sąsiadów i poczujesz pełną prywatność.

Jeśli szukasz wygodnego w montażu rozwiązania na wiele lat, idealne dla Ciebie będzie wykonane z tego surowca ogrodzenie modułowe. Betonowe płoty są wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, co wpływa na bezproblemową eksploatację przez długi czas. Zobacz, jakie modele przygotowaliśmy dla Ciebie w marketach budowlanych Castorama!

Największą zaletą betonowych ogrodzeń jest bez wątpienia ich odporność na działanie czynników zewnętrznych – nie stracą swoich właściwości pod wpływem wilgoci czy silnego promieniowania UV. W odróżnieniu od drewna czy ogrodzenia z siatki nie da się go tak łatwo zniszczyć. Dzięki temu będziesz czuć się bezpiecznie na terenie posesji. Betonowe ogrodzenia są także odporne na pękanie. Nawet podczas silnych mrozów Twoje ogrodzenie nie zmieni swojego wyglądu.Są zatem idealnym wyborem do lokalizacji z uciążliwym klimatem – pełnych wilgoci, narażonych na niskie temperatury czy silne wiatry.

Jeśli zdecydujesz się na takie modułowe opłotowanie, samodzielnie wybierasz odpowiednią wysokość i grubość elementów. Pozwala to na maksymalne dopasowanie ogrodzenia do Twoich potrzeb. Potrzebujesz wyjątkowo stabilnej konstrukcji? Możesz zastosować betonowe bloczki ze zbrojeniem. Chcesz skryć firmowe lub domowe sekrety przez wścibskimi spojrzeniami sąsiadów? Wybierz po prostu wyższy, nieprzejrzysty płot.

Ogrodzenia betonowe wyróżniają się również wyjątkową estetyką. Surowy beton to modny, nowoczesny surowiec, którego uniwersalność i minimalizm doceniają projektanci na całym świecie. Możesz wybierać spośród modeli gładkich lub wykończonych fakturą, a w razie potrzeby nawet przemalować je farbą. W ten sposób łatwo dopasujesz ich stylistykę do elewacji domu lub do kostki, którą wyłożony jest podjazd, a otoczenie zyska na spójności.

Przęsła, kształtki i słupki ogrodzeniowe – betonowe elementy ogrodzenia, które możesz wykorzystać

Niezależnie od tego, czy postanowisz wykonać przy swojej działce pełne ogrodzenie betonowe, czy połączysz beton z innymi materiałami, masz do wyboru wiele ciekawych rozwiązań. Kształtka betonowa o wyprofilowanym kształcie może doskonale uzupełnić ogrodzenie z siatki, a zrobione z betonu słupki ogrodzeniowe, betonowe podmurówki i daszki przydadzą się jako podstawa dla metalowych sztachet. W ofercie naszego sklepu znajdziesz mnóstwo różnorodnych elementów do stworzenia mocnego murowanego płotu.

Gotowe płyty ogrodzeniowe z betonu to konstrukcje, które najczęściej składają się z przęseł. Jedna płyta zawiera w sobie kilka mniejszych. Takie rozwiązanie jest bardzo proste w montażu. Niektóre z rozwiązań mogą być dodatkowo zdobione kolorem. Dzięki temu dopasujesz płyty betonowe do elewacji czy kamienia na podjeździe. Inne płyty betonowe ogrodzeniowe imitują kamień, co z kolei wpływa na naturalny i estetyczny wygląd. Chcesz stworzyć eleganckie ogrodzenie? Wybierz materiał betonowy, który pozwoli Ci stworzyć atrakcyjną wizytówkę domu.

Chcesz ogrodzić swoją posesję betonem? W poszukiwaniu modułowego ogrodzenia z tego materiału możesz spotkać się z jego dwoma rodzajami: przęsłami betonowymi pełnymi i ażurowymi. W tym pierwszym przypadku otrzymujesz masywny panel ogrodzeniowy o jednolitej powierzchni. Nie oznacza to jednak, że tego rodzaju płot prezentuje się nieciekawie! Na jego powierzchni mogą się znajdować misterne zdobienia, które nadają mu dekoracyjny charakter. Pełne płyty ogrodzeniowe całkowicie zasłaniają widok ulicy oraz sąsiadów.

Betonowe ogrodzenia ażurowe to zdecydowanie lżejsza konstrukcja o przykuwającej uwagę estetyce. W masywnej płycie znajdują się starannie wykonane wycięcia, które tworzą efektowny wzór. Ażurowe płyty, w odróżnieniu od pełnych, nie przesłaniają całego widoku na otoczenie posesji. Ogrodzenie jest tak samo wytrzymałe i odporne jak w przypadku pełnych płyt betonowych.

Aby skutecznie ogrodzić swoją posesję, możesz wykorzystać inne gotowe elementy, takie jak bloczki z betonu. Mogą one mieć różnorodny rozmiar. Świetnie sprawdzą się jako materiał ścian ogrodzeniowych oraz podmurówek. Bloczki pod ogrodzenie będą także dobrym rozwiązaniem do budowy słupków. Gotowym elementem do budowy ogrodzenia jest także podmurówka – na takim materiale możesz stworzyć zarówno ogrodzenie metalowe, jak i z siatki.

Jeśli chcesz stworzyć ogrodzenie z mieszanych materiałów, możesz zbudować pomiędzy przęsłami dodatkowe słupki. Z łatwością połączysz je z konstrukcją metalową lub drewnianą. Słupki mogą imitować kamień, co wpłynie atrakcyjnie na wygląd ogrodzenia. Oprócz tego surowy beton jest materiałem łatwym do wykończenia. Możesz go pomalować lub zastosować okładzinę. Słupki ogrodzeniowe betonowe możesz z łatwością zakończyć elementem dekoracyjnym, czyli daszkiem. Może być on płaski lub mieć formę czterospadową.