Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Nawadnianie ogrodu

Strzałka w prawo

Sterowanie nawadnianiem

Strzałka w prawo

Sterowanie nawadnianiem

Kategoria Sterowanie nawadnianiem jest skierowana do wszystkich, którzy interesują się tematyką nawadniania ogrodu. Dzięki możliwościom, jakie oferuje ta kategoria, każdy zainteresowany będzie mógł nauczyć się jak najlepszego sposobu na nawadnianie swojego ogrodu.

Filtry

Sterowanie nawadnianiem

Kategoria Sterowanie nawadnianiem jest skierowana do wszystkich, którzy interesują się tematyką nawadniania ogrodu. Dzięki możliwościom, jakie oferuje ta kategoria, każdy zainteresowany będzie mógł nauczyć się jak najlepszego sposobu na nawadnianie swojego ogrodu.

7 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Nawadnianie ogrodu

Wyświetlanie 7 z 7 produktów

Wygodne podlewanie trawnika ze sterownikami nawadniania

Uprawa roślin będzie znacznie łatwiejsza, jeśli zastosujesz system nawadniania. Do sterowania nim będą Ci potrzebne specjalne urządzenia i akcesoria. Sprawdź, jak proste może być podlewanie ogrodu i zaopatrz się w odpowiednie sterowniki i programatory!

DBANIE O OGRÓD NIE MUSI BYĆ SKOMPLIKOWANE I CZASOCHŁONNE

Każdy rozległy ogród wymaga niemało wysiłku. Zasadzenie roślin to dopiero pierwszy krok ku idealnej przestrzeni zielonej. Jeśli chcesz, by Twoje rośliny nie uschły, musisz dbać o ich regularne podlewanie. Jeśli natomiast masz większy ogród lub mało czasu, ręczne nawadnianie może być bardzo dużym problemem. Zastąp je rozwiązaniem szybkim, skutecznym i pewnym. Dzięki temu Twój ogród będzie zadbany nawet podczas dłuższych nieobecności.

Automatyczne nawadnianie jest systemem, dzięki któremu zaprogramujesz częstotliwość nawadniania ogrodu. Zraszaczami możesz objąć wszystkie partie terenu wokół domu. Programator natomiast umożliwi Ci zaplanowanie częstotliwości i czasu podlewania ogrodu. Dostosujesz zatem ilość wody do posiadanych roślin i panującej pory roku. Dzięki temu ogród przestanie być czasochłonnym obowiązkiem. Sterownik nawadniania zadba o Twój ogród nawet podczas dłuższej nieobecności.

NAWADNIANIE TRAWNIKA ORAZ ROŚLIN OZDOBNYCH

Dzięki zebranemu tu asortymentowi możesz stworzyć system nawadniania do swojego ogrodu. Za pomocą współpracujących ze sobą akcesoriów – sterownika nawadniania i zaworów – połączonych ze zraszaczami i wężami ogrodowymi, zyskasz wygodny sposób na podlewanie roślin i trawnika.

System nawadniania to ogromna oszczędność czasu, który musiałbyś przeznaczyć na codzienną pielęgnację swoich warzyw, kwiatów i murawy. Wśród zebranych tu akcesoriów znajdziesz nie tylko sterowniki nawadniania, ale też takie elementy, jak filtry, dzięki którym węże przewodzące wodę nie będą się zatykać nawet w przypadku zabrudzenia się wody czy dostania do niej ziemi.

System nawadniania ogrodu składa się ze sterowników, elektrozaworów oraz czujników. Wszystko to tworzy kompleksowy i bardzo skuteczny system chroniący rośliny przed uschnięciem. Czujnik wilgotności gleby i deszczu uchroni także Twój ogród przed nadmierną wilgocią, która mogłaby spowodować nawet gnicie roślin.

STEROWANIE NAWADNIANIEM OGRODU

Do swojego systemu nawadniania możesz wybrać różne rodzaje sterowników. Niektóre z nich będą mechaniczne, a inne możesz zautomatyzować. Istotne jest, abyś wszystkie elementy systemu nawadniania odpowiednio do siebie dobrał – muszą do siebie pasować, aby spełniać swoją funkcję należycie.

To głównie programator nawadniania spowodował tak dużą popularność automatycznego systemu podlewania ogrodu. Sterowniki do nawadniania ogrodów pozwolą Ci zaprogramować długość zraszania ogrodu, porę nawadniania, a także wyznaczyć dni tygodnia, w które ogród jest podlewany. Pamiętaj, że szczególnie korzystne jest nocne nawadnianie, bo wtedy woda nie paruje, ale wnika w głąb ziemi. Co więcej, ciśnienie wody jest większe, bo sieć wodna nie jest obciążona, co ma często miejsce w przeciągu dnia.

W supermarketach budowlanych Castorama otrzymasz potrzebną pomoc od naszych ekspertów. Dzięki właściwie dobranym sterownikom nawadniania, zaworom i rozmaitym elementom dodatkowym będziesz mógł cieszyć się wygodnym podlewaniem nawet bardzo dużego terenu.

DOBRE ELEKTROZAWORY POZWOLĄ CI ZAOSZCZĘDZIĆ WODĘ

Sterowanie nawadnianiem nie mogłoby istnieć bez elektrozaworów. Stanowią istotny element automatycznego podlewania. Ich zadaniem jest regulowanie ilości wody, jaka jest używana do nawadniania ogrodu. Dzięki nim zaoszczędzisz wodę, a Twoje rachunki znacznie się zmniejszą. Automatyczny system nawadniania ogrodu to ekonomiczna opcja do każdego, nawet największego ogrodu.

Zły jakościowo zawór może się zablokować. Wtedy nawadnianie nie będzie skuteczne. Dlatego sięgnij po zawór dostosowany do ciśnienia wody oraz wybranego sterownika. Elektrozawory powstrzymują także wodę od wyciekania. Nie będziesz musiał obawiać się ewentualnych przecieków, które mogą zniszczyć rośliny, a ich naprawa będzie bardzo kosztowna.

STWÓRZ PODSTAWOWY LUB ZAAWANSOWANY SYSTEM NAWADNIANIA

W ofercie znajdziesz różne opcje łączenia i budowania swojego systemu. Niektóre sterowniki nawadniania są bardziej rozbudowane i umożliwią kontrolę nad większą liczbą elementów. Swój system możesz wyposażyć w dodatkowy asortyment, taki jak czujniki wilgotności gleby, programatory do sterowników, umożliwiające automatyzację nawadniania czy czujniki deszczowe.

Sterownik nawadniania zewnętrzny może być dodatkowo wyposażony w czujnik deszczu lub czujnik wilgotności gleby. Możesz również zaopatrzyć się w czujnik będący osobnym elementem. Dzięki temu zdołasz szybko rozbudować swój system nawadniania. Zwiększysz jego funkcjonalność i zmniejszysz rachunki za wodę. Czujniki te są w stanie powstrzymać nawadnianie w czasie deszczu czy w przypadku, gdy gleba jest bardzo wilgotna. Masz zatem pewność, że żadna z Twoich roślin nie zgnije. Woda natomiast będzie im dostarczana w ilości, jakiej potrzebują.

Sprawdź pełną ofertę elementów sterowania nawadnianiem i poznaj swoje możliwości!