Narzędzia do cięcia i obróbki

Noże, pilniki, dłuta, nożyce do blachy, skrobaki i piły to podstawowe narzędzia, które służą do cięcia i obróbki różnego rodzaju materiałów.

Czym ciąć i poddawać obróbce różne materiały?

Cięcie, przecinanie, wygładzanie krawędzi i powierzchni z różnych materiałów to nieodłączne czynności związane z budową, remontem i majsterkowaniem. Użycie do tego celu odpowiednich narzędzi gwarantuje szybkie i precyzyjne wykonanie wszystkich czynności.

Wybór narzędzi podyktowany jest materiałem, który poddasz obróbce. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz takie narzędzia do cięcia jak piły, nożyki, skrobaki, pilniki, dłuta, noże o różnych ostrzach oraz papiery ścierne. Zapoznaj się z asortymentem narzędzi do cięcia i obróbki i wybierz te spośród nich, których potrzebujesz.

PO PIERWSZE – CIĘCIE MATERIAŁÓW NA PLACU BUDOWY

Budowa domu wymaga zastosowania blachy, a do cięcia tego twardego materiału o ostrych krawędziach służą narzędzia do obróbki metalu, takie jak nożyce do blachy, które stosuje się wraz z rękawicami zabezpieczającymi skórę dłoni. Nożyce proste, skokowe, szczypce, nożyce do blachy falistej i cienkiej, nożyce do prętów, aluminium i miedzi – wszystkie materiały, które zamierzasz przeciąć, wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi, a te znajdziesz w asortymencie marketów Castorama.

Przed wyborem oceń dokładnie specyfikę blachy. Jeśli jest gruba, zwykły nóż do blachy może okazać się zbyt słaby. W takim przypadku wybierz elektryczne nożyce, które pozwolą ciąć najgrubsze kawałki blachy. Tylko takie narzędzia do cięcia metalu poradzą sobie z tym zadaniem.

PO DRUGIE – PRZECINANIE W CZASIE PRAC REMONTOWYCH

Prace remontowe wymagają przecinania i docinania na odpowiednią długość wielu materiałów, z których wymienić należy tapety, wykładziny, okleiny. Uniwersalnym narzędziem służącym do tego celu jest nóż z łamanym ostrzem. Warto zadbać o wyposażenie swojej skrzynki narzędziowej w inne, specjalistyczne akcesoria: scyzoryk, wycinak do skór, narzędzia monterskie, skalpele, noże trapezowe i do cięcia szkła.

Pojedynczy nóż to za mało. Jeśli dążysz do skonstruowania uniwersalnego narzędzia, powinieneś trzymać w swojej skrzynce z narzędziami cały komplet ostrzy. Noże o mniejszej szerokości zdecydowanie lepiej poradzą sobie z wycięciem drobnych elementów.

W ofercie sklepów Castorama znajdziesz ostrza przystosowane do pracy z różnymi narzędziami, takimi jak cyrkle i skrobaki.

PO TRZECIE – NARZĘDZIA DO OBRÓBKI DREWNA

Drewno jest materiałem uniwersalnym i wykorzystywanym powszechnie zarówno na placu budowy, jak i do wykonywania precyzyjnych prac związanych z majsterkowaniem. Z racji swoich właściwości drewno potrzebuje specjalnych do obróbki tego materiału narzędzi, którymi są – oprócz wymienionych wyżej noży – piły, pilniki i dłuta. Te narzędzia do cięcia drewna sprawią, że własnoręcznie wykonasz meble domowe i ogrodowe, półki, regały, komody i szafki.

Praca z piłą (zwłaszcza elektryczną) wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Przed zakupem rozejrzyj się za modelem o stabilnej konstrukcji, który został wyposażony w zabezpieczenia.

Narzędzia do obróbki drewna wygładzą jego powierzchnię. Potrzebne będą papiery ścierne i skrobaki, które również znajdziesz w naszej ofercie. Elementy do szlifowania drewna mają decydujące znaczenie dla finalnego wyglądu drewnianego elementu. Dzięki nim odsłonisz piękny krój słojów oraz doprecyzujesz najdrobniejsze dekoracyjne zdobienia. Dlatego postaw na wytrzymały papier ścierny oraz poręczne dłuto. Nie pozwól, by ślizgało Ci się w dłoni w trakcie pracy.

PO CZWARTE – NIEZBĘDNE W KAŻDYM DOMU NOŻYCZKI

W naszej ofercie znajdziesz różne typy i modele nożyczek – od uniwersalnych po specjalistyczne: ze stali hartowanej czy nożyczki do przewodów. Warto tak dobrać ich wielkość i rodzaj ostrza, by ich stosowanie było komfortowe dla dłoni i maksymalnie efektywne.

Nożyczki zazwyczaj znajdują zastosowanie w gospodarstwach domowych, pomagając w wykonywaniu codziennych czynności. Zadbaj, by w Twoim domu nigdy nie zabrakło przynajmniej jednej pary tego funkcjonalnego narzędzia.

Nożyczki służą także do wykonywania specjalistycznych prac, np. w elektryce. Dostępne w ofercie Castoramy nożyczki dla elektryków, dzięki ząbkowanym ostrzom, świetnie sprawdzą się jako narzędzie do przecinania kabli i drutów.