Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

Akcesoria łazienkowe

Strzałka w prawo

Stojaki na papier

Strzałka w prawo

Stojaki na papier

Stojaki na papier toaletowy to elementy wyposażenia łazienki lub toalety, jeśli jest ona wydzielona w domu. Najczęściej są to drążki przymocowane prostopadle do podstawki.

Filtry

Stojaki na papier

Stojaki na papier toaletowy to elementy wyposażenia łazienki lub toalety, jeśli jest ona wydzielona w domu. Najczęściej są to drążki przymocowane prostopadle do podstawki.

12 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria łazienkowe

Wyświetlanie 12 z 12 produktów

Miej papier toaletowy zawsze pod ręką

Brak papieru toaletowego potrafi być prawdziwym koszmarem. Szczególnie wtedy, gdy siedzisz na sedesie i nagle uświadamiasz sobie, że rolna jest pusta, a w zasięgu Twoich rąk nie znajdziesz drugiej. Możesz tego w prosty sposób uniknąć. Zaopatrz swoją łazienkę lub toaletę w stojak na papier toaletowy.

Stojaki na papier toaletowy to elementy wyposażenia łazienki lub toalety, jeśli jest ona wydzielona w domu. Najczęściej są to drążki przymocowane prostopadle do podstawki. Ta może mieć bardzo różne kształty czy grubość. Dzięki temu każdy może wybrać stojak odpowiedni do jego potrzeb.

Akcesoria te często są wykonane ze stali odpornej na korozję. Znajdziesz jednak również stojaki z elementami szklanymi lub drewniane. Niektóre elementy są także dodatkowo wyposażone w pojemnik na szczotkę toaletową oraz w samą szczotkę. Tworzą tym samym kompletny zestaw, który przyda się w pobliżu każdej toalety.

BEZ WIERCENIA I BEZ PROBLEMU

Stojak na papier to przedmiot, który ułatwi Ci aranżację łazienki i sprawi, że wykonywanie otworów w ścianie nie będzie koniecznością – dzięki temu wykluczysz możliwość naruszenia instalacji wodnej. W sieci sklepów Castorama znajdziesz wiele funkcjonalnych zestawów, które możesz wykorzystać zarówno w swojej domowej toalecie, jak i w publicznych łazienkach – na przykład w biurze czy restauracji. Wystarczy, że postawisz je na ziemi, by zapewnić sobie dostęp do papieru toaletowego.

Wolnostojące uchwyty na papier stanowią wyposażenie łazienek nie wymagające montażu. Jedną z płynących z tego faktu zalet jest możliwość swobodnego przestawiania stojaka, co ułatwia sprzątanie, a także pozwoli Ci wygodnie ustawić go w odpowiednim dla Ciebie miejscu.

Większość z proponowanych tutaj produktów posiada także szczotkę do wc, dzięki czemu stojak spełnia jednocześnie dwie funkcje i oszczędza przy tym przestrzeń, co jest przydatne szczególnie w przypadku łazienek o niewielkim metrażu. Starannie wyselekcjonowane marki, takie jak Cooke&Lewis czy Ba-De proponują estetyczne wzory i trwałe materiały – stal chromowaną i hartowane szkło oraz klasyczne wykończenia w kolorze srebrnym.

STOJAK NA PAPIER TOALETOWY - ZAPASOWY CZY PODRĘCZNY?

Stojak na papier może mieć dwojaką funkcję. Może być sposobem na przechowywanie dodatkowych rolek zapasowego papieru toaletowe. Może też zastępować wiszące podajniki papieru toaletowego, które wymagają wiercenia dziur w ścianie. W zależności od jego przeznaczenia, różnią się nieco cechy, jakie powinien posiadać.

Stojak na zapasowy papier toaletowy ma bardzo prostą budowę. To drążek, na którego jednym końcu umocowano podstawkę. W tej sytuacji bardzo ważne są szczególnie dwie kwestie. Po pierwsze zwróć uwagę na to, jaką długość ma drążek. Od niej bowiem zależy, ile rolek uda Ci się umieścić na stojaku.

W przypadku tego elementu bardzo ważne jest także, by podstawka była odpowiednio gruba. Dzięki temu papier zyska dodatkową izolację od powierzchni podłogi. Na nią może się coś rozlać, a woda mogłaby zamoczyć rolkę papieru. Jeśli chcesz tego uniknąć, upewnij się, że papier w żadnym stopniu nie dotyka podłoża. Podstawka powinna w pełni zabezpieczać rolkę.

CZY WARTO ZAOPATRZY SIĘ W STOJAK NA PAPIER ZE SZCZOTKĄ WC

Stojak na papier toaletowy ze szczotką WC spełnia nieco inne funkcje. Zastępuje on uchwyt do papieru toaletowego, który mocuje się na ścianie przy toalecie. Zamiast tego możesz zdecydować się na dwa w jednym, czyi właśnie pojemnik na szczotkę i stojak na papier.

Element ten nie wymaga montażu. Możesz zatem zapomnieć o wierceniu i sprzątaniu. Wystarczy, że postawisz to akcesorium na podłodze i już masz dostęp do papieru. To rozwiązanie, które sprawdza się w małych łazienkach. Dzięki niemu możesz oszczędzić sporo miejsca na podłodze. Zaleta tego rozwiązania jest także możliwość dowolnego przestawiania stojaka. Przyda się to podczas sprzątania, ale też ułatwi sięganie po papier toaletowy.

Szczotka do WC z uchwytem na papier ma też wady. Największą z nich jest czyszczenie pojemnika na szczotkę. Jest bardzo nieporęczny i rzadko kiedy uda się zdemontować sam pojemnik. To oznacza niemało pracy podczas czyszczenia. Jeśli zatem nie chcesz poświęcić wiele czasu na porządki, wybierz szczotkę WC bez dodatkowego uchwytu na papier toaletowy. Nie każdemu także może odpowiadać tak bliskie sąsiedztwo czystego papieru toaletowego i niekoniecznie najczystszej szczotki do toalet. To kolejny powód, by nie łączyć obu akcesoriów w jeden element.

MOŻESZ MIEĆ DREWNIANY STOJAK NA PAPIER, ALE PAMIĘTAJ O…

Oczywiście w przypadku tego akcesorium także ważna jest odporność na wilgoć i wodę. Łazienka i toaleta to pomieszczenia szczególnie wymagające pod kątem zastosowanych materiałów. Stal odporna na korozję to zdecydowanie najlepszy wybór. Jeśli jednak marzysz o drewnianych elementach wykończeniowych, możesz wybrać stojak na papier zapasowy drewniany. Prezentuje się bardzo efektownie. Postaw go jednak jak najdalej od źródła wody takiego jak wanna czy umywalka. Zabezpiecz także drewno odpowiednią impregnacją, a stojak będzie Ci długo służył.