LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Wykładziny dywanowe

Strzałka w prawo

Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą nadać swoim pomieszczeniom przytulnego charakteru. Dywan na podłodze wprowadza do wnętrza ciepło i wygodę, a jednocześnie chroni podłogę przed zarysowaniami czy uszkodzeniami.

Filtry

Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą nadać swoim pomieszczeniom przytulnego charakteru. Dywan na podłodze wprowadza do wnętrza ciepło i wygodę, a jednocześnie chroni podłogę przed zarysowaniami czy uszkodzeniami.

29 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Dywany i wykładziny dywanowe

Wyświetlanie 24 z 29 produktów

Załaduj więcej

Wykładziny podłogowe – eleganckie i funkcjonalne

Poszukujesz sposobu na atrakcyjne wizualnie i praktyczne wykończenie podłóg w swoim mieszkaniu? A może Twoje posadzki wymagają remontu, a Ty nie masz na to czasu lub funduszy? Z pomocą przyjdzie Ci wykładzina podłogowa.

Obok elastycznych produktów z PVC znajduje się ta o dużym komforcie użytkowania – wykładzina dywanowa. Pozwoli Ci ona zamaskować niedoskonałości parkietów, a jednocześnie stworzy idealne warunki do komfortowego poruszania się po pomieszczeniach. Przypomina dywan, ale dzięki przymocowaniu do ściany jest bardziej stabilna.

Wykładziny dywanowe składają się z trzech warstw – podkładu, runa i osnowy. Każda z nich spełnia inną funkcję. Podkład stanowi jej spodnią część, osnowa to materiał nośny, a runo decyduje o właściwościach użytkowych wykładziny. Razem wzięte stanowią świetnie rozwiązanie na podłogi Twojego domu i nie tylko. Wykładziny biurowe to wciąż bardzo popularny sposób wykańczania podłóg w miejscach pracy. Sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy dla Ciebie w tej kategorii.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WYKŁADZINY DYWANOWE?

Wykładziny dywanowe doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których istotna jest przytulna atmosfera. Miękko wykończona posadzka jest przyjemna w dotyku, ciepła i sprzyja chodzeniu po mieszkaniu boso. Ponadto pozwala na zachowanie jednolitego charakteru podłogi, co przydaje się podczas tworzenia niebanalnych aranżacji przestrzeni.

Wykładziny dywanowe tworzą też idealne miejsce zabaw dla dzieci – izolują zimno od posadzek, a także amortyzują upadki. Te w nietypowe wzory mogą wręcz stanowić inspirację do wymyślania nowych gier dla pociech. Z łatwością wyciszą też Twoje wnętrza, zapewniając przyjazne warunki wszystkim domownikom. Z nimi stukot kroków nie zakłóci chwili Twojego relaksu czy koncentracji.

Dobrze spełnią swoje zadanie także jako wykładzina na schody. Szeroka gama wzorów i kolorów, w jakich dostępne są wykładziny dywanowe, pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do pomieszczeń utrzymanych w różnych stylach.

WYKŁADZINY DYWANOWE – SZTUCZNE CZY NATURALNE?

W zależności od własnych preferencji możesz wybierać wykładziny dywanowe wykonane z rozmaitych materiałów. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale też właściwościami. Przed wyborem tej odpowiedniej zastanów się więc, w jakim pomieszczeniu przyjdzie jej funkcjonować i na jakich jej cechach najbardziej Ci zależy.

Najpopularniejsze są modele z włókien sztucznych, takich jak nylon, polipropylen czy akryl. To właśnie one są najbardziej odporne na brud i odgniecenia, a ponadto można je z łatwością utrzymać w czystości. Są wyjątkowo przydatne w pomieszczeniach, w których przebywają alergicy, ponieważ nie chłoną kurzu i mikroorganizmów.

Wyróżniają się ponadto wysoką odpornością na ścieranie i dłużej zachowują swój atrakcyjny wygląd. W związku z tym najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach często użytkowanych, na przykład w salonach czy przedpokojach. Dobrze sprawują się także jako wykładzina biurowa. Wiele z nich należy do produktów trudnopalnych. Dzięki temu zagrożenie pożaru w przypadku zaprószenia ognia jest znacznie mniejsze.

Wykładzina dywanowa z włókien naturalnych lepiej sprawdzi się w salonach, w których natężenie ruchu jest niewielkie. Wykonana może być z materiałów pochodzenia roślinnego, takich jak sizal czy bawełna. Znakomite właściwości wykazują wykładziny pochodzenia zwierzęcego – z wełny owczej lub wielbłądziej. Są miłe w dotyku i dobrze izolują. Jeżeli zależy Ci na właściwościach obu typów materiałów, możesz także wybrać włókna mieszane.

Jeżeli chcesz, by wykładzina zapobiegała ucieczce ciepła przez podłogę oraz wytłumiała stukot obcasów, zdecyduj się na podkład, który poprawia izolację akustyczną i cieplną okładziny. Dobierz rodzaj podkładu do podłoża, na jakim będzie leżeć wykładzina. Na przykład guma kauczukowa świetnie sprawdzi się jedynie na betonie, juta będzie świetna przy ogrzewaniu podłogowym, a filc jest uniwersalny.

WYKŁADZINA DYWANOWA – RODZAJE

Wybór odpowiedniej wykładziny nie jest łatwy, zwłaszcza że każda z nich ma mnogość właściwości, na które trzeba zwracać uwagę. Nie wiesz, która będzie najlepsza dla Ciebie? Z pomocą przychodzi klasyfikacja wykładzin, która łatwo przeprowadzi Cię przez gąszcz produktów.

Składa się ona z dwóch cyfr. Pierwsza z nich wskazuje na typ budynku, w którym wykładzina najlepiej spełni swoje zadanie. I tak, 2 oznacza wykładziny do domu, 3 – wykładziny obiektowe do budynków użyteczności publicznej i 4 – wykorzystywane w pomieszczeniach przemysłowych.

Druga cyfra oznacza stopień eksploatacji, jakiej może być poddana okładzina. Może ona mieć wartość od 1 do 3, gdzie 1 to najmniej odporne wykładziny do mało uczęszczanych pomieszczeń, a 3 – takie, które wytrzymają nawet częsty ruch i szkodliwe czynniki. Ważnym parametrem jest gramatura wykładziny, czyli określenie gęstości włókien. Im większa jej wartość, tym bardziej odporny i wytrzymały produkt. Rośnie jednak również jego waga. Im grubsze runo, tym cięższa wykładzina.