Strona główna

Strzałka w prawo

Płytki i podłogi

Strzałka w prawo

Podłogi drewniane

Strzałka w prawo

Deska trójwarstwowa

Strzałka w prawo

Deska trójwarstwowa

Wykończenie domu polega na doborze solidnych materiałów, które będą służyć domownikom przez wiele lat. Do takich z pewnością należą panele trójwarstwowe.

Filtry

Deska trójwarstwowa

Wykończenie domu polega na doborze solidnych materiałów, które będą służyć domownikom przez wiele lat. Do takich z pewnością należą panele trójwarstwowe.

55 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Podłogi drewniane

Wyświetlanie 24 z 55 produktów

Załaduj więcej

Funkcjonalna i stylowa deska trójwarstwowa

Wykończenie domu polega na doborze solidnych materiałów, które będą służyć domownikom przez wiele lat. Do takich z pewnością należą panele trójwarstwowe. Mają wiele zalet, które doceniają miłośnicy naturalnych elementów konstrukcyjnych. Drewno jest stosowane od dawna. Ma świetny wpływ na zdrowie użytkowników, a do tego prezentuje się w elegancki sposób. Deski trójwarstwowe wyprodukowane z różnorodnych gatunków drewna uważane są za szlachetne.

Deska trójwarstwowa to produkt, który łączy zalety podłóg drewnianych oraz paneli podłogowych. To praktyczny wybór, jeśli nie możesz zdecydować się jeden z wcześniej wymienionych wariantów. Ten rodzaj pokrycia podłogowego jest wykonany z trzech warstw naturalnego drewna ułożonych krzyżowo. Deskę układa się tak łatwo jak panele – można zrobić to we własnym zakresie, bez pomocy specjalisty. W przeciwieństwie do drewnianych klepek deskę trójwarstwową można układać na ogrzewaniu podłogowym.

Deski mają szerokie zastosowanie. Miejsce montażu uzależnione jest od gatunku, z którego został wykonany materiał wykończeniowy. Najczęściej można spotkać produkty dębowe lub jesionowe. Oczywiście są to jedne z najbardziej twardych i trwałych gatunków, z których można pozyskać materiał na parkiet.

Deski trójwarstwowe mogą być 1-lamelowe lub 3-lamelowe. Różnica polega we wzorze. Druga z wymienionych opcji cechuje się przede wszystkim tym, że powierzchnia deski jest podzielona na 3 części. Dzięki temu powstaje imitacja klasycznych i dobrze znanych klepek. 3-lamelowe wyglądają bardzo ciekawie i są spotykane raczej w ciemniejszej kolorystyce.

W tej kategorii znajdziesz przeróżne propozycje produktów do wykonania solidnej podłogi. Deska podłogowa trójwarstwowa może różnić się nie tylko parametrami technicznymi, ale i walorami kolorystycznymi. Oferujemy Ci wiele atrakcyjnych propozycji desek warstwowych, które bez problemu dopasujesz do aranżacji w swoim domu.

Poznaj zalety i zasady pielęgnacji desek trójwarstwowych

Deski drewniane trójwarstwowe mają wiele ważnych zalet. Jedynym minusem, który może odstraszać, jest wyższa cena niż w przypadku paneli winylowych. Niemniej ta różnica się zaciera, ponieważ dobrej jakości winyle mogą kosztować nawet ponad 100 zł za metr kwadratowy. Za niewiele więcej możesz mieć w swoim salonie prawdziwe drewno.

Konstrukcja deski trójwarstwowej sprawia również, że jest ona odporna na wilgoć i zmiany temperatury. Oznacza to, że nie rozsycha się i można ją układać w wilgotnych pomieszczeniach. Łazienka i kuchnia to miejsca, w których również możesz stworzyć podłogę z desek. Klasyczne płytki często są zastępowane naturalnym surowcem, który sprawdza się bez zarzutu nawet w tak wymagających warunkach.

Aby powierzchnia deski była solidnie zabezpieczona, warto wykonać olejowanie lub kupić już zabezpieczony produkt. Specjalny preparat do olejowania zapobiega wchłanianiu wody w strukturę drewna. Dzięki temu nie musisz martwić się, jeśli na posadzce co chwilę będzie lądował jakiś napój.

W przeciwieństwie do paneli deska trójwarstwowa nie elektryzuje się i nie przyciąga drobinek kurzu. Czyszczenie powierzchni deski jest znacznie prostsze. Oprócz tego naturalne deski filtrują powietrze i zapobiegają gromadzeniu się alergenów. To sprawia, że są bardzo przyjaznym materiałem dla osób, które cierpią na uczulenia.

Deska trójwarstwowa – dąb, jesion lub każdy inny gatunek drewna – daje ogromne możliwości aranżacyjne. Świetnie sprawdzi się w klasycznie oraz nowocześnie urządzonych pomieszczeniach. Wybierz odpowiedni wariant, który będzie tłem dla jasnych lub ciemnych dodatków, mebli i ścian.

Wierzchnia warstwa tego typu deski ma wygląd oraz właściwości klepek drewnianych – jest ciepła i miła w dotyku, a także umożliwia przeprowadzenie renowacji bez potrzeby wymiany pokrycia. W tej kategorii oferujemy deski trójwarstwowe wyprodukowane przez znanych producentów i wykonane z różnych gatunków drewna, o różnych długościach i rysunku słojów.

Drewno prezentuje się szlachetnie i jest funkcjonalne. Ma doskonałe właściwości izolacyjne. Sprawia, że posadzka staje się ciepła i komfortowa w użytkowaniu. Oprócz tego tłumi hałasy i zapobiega pojawianiu się echa w pomieszczeniu. Deski są trwałe i odporne na odkształcenia. Ich grubość oscyluje w przedziale od 10 do 22 mm. Z czego warstwa użytkowa wynosi 3–4 mm.

Naturalny surowiec wymaga impregnacji, szczególnie jeśli znajduje się w intensywnie użytkowanych pomieszczeniach. Do tego służą specjalne preparaty oleiste lub lakierobejce. Za pomocą farb impregnujących możesz również zmienić kolor parkietu na nowy.

Jak wybrać odpowiedni wariant deski?

Planujesz aranżację i szukasz odpowiednich desek trójwarstwowych? Koniecznie zwróć uwagę na parametry techniczne, a później na walory estetyczne.

Ważnym kryterium jest to, z czego została wykonana deska trójwarstwowa. Jesion i dąb to najpopularniejsze i najlepsze gatunki. Wykonane z nich deski są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, a do tego mają bardzo ciekawy design.

Na wierzchniej stronie deski znajduje się użytkowa warstwa drewna szlachetnego. Odpowiada za żywotność konstrukcji i umożliwia wykonanie renowacji. Optymalnym wyborem będą panele, których warstwa wynosi nawet 4 mm. Dzięki temu po kilku lub kilkunastu latach będziesz mógł przeprowadzić cyklinowanie.

Sprawdź także, czy dany wariant deski został odpowiednio przygotowany. W tej kategorii znajdziesz już olejowane produkty. Możesz także nabyć takie, na których samodzielnie przeprowadzisz konserwację. To da Ci możliwość przygotowania powierzchni w precyzyjny sposób i nadania jej odpowiedniego koloru.

Jasne deski trójwarstwowe świetnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Optycznie powiększą przestrzeń. Do dużych wnętrz ciekawą propozycją będą panele 3-lamelowe, które są nieco ciemniejsze. Jak może być ułożona deska trójwarstwowa? Jodełka to innowacyjny i bardzo nowoczesny sposób układania desek. Jest oryginalną alternatywą dla osób, które szukają niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych. Oczywiście możesz postawić także na klasykę, która zawsze wygląda estetycznie.

W tej kategorii znajdziesz deski do każdego domowego wnętrza.