icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Elektryka i elektronika

Strzałka w prawo

Instalacje elektryczne

Strzałka w prawo

Wtyki i adaptery

Strzałka w prawo

Wtyki i adaptery

Wtyki i adaptery to produkty niezbędne w dzisiejszych czasach, kiedy to codziennie korzystamy z różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. Dzięki nim możemy bez problemu podłączyć nasze urządzenia do prądu w każdym miejscu, również w domu czy w pracy. Wtyki i adaptery są nieodłącznym elementem w branży elektrycznej i są przeznaczone do zasilania różnorodnych urządzeń, takich jak telewizory, sprzęt AGD czy komputery.

Filtry

Wtyki i adaptery

Wtyki i adaptery to produkty niezbędne w dzisiejszych czasach, kiedy to codziennie korzystamy z różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. Dzięki nim możemy bez problemu podłączyć nasze urządzenia do prądu w każdym miejscu, również w domu czy w pracy. Wtyki i adaptery są nieodłącznym elementem w branży elektrycznej i są przeznaczone do zasilania różnorodnych urządzeń, takich jak telewizory, sprzęt AGD czy komputery.

73 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Instalacje elektryczne

Wyświetlanie 24 z 73 produktów

Załaduj więcej

Wtyczki elektryczne i adaptery podróżne – bezpieczne podłączenie sprzętu do zasilania

Ciężko wyobrazić sobie gospodarstwo domowe bez różnego rodzaju sprzętu elektronicznego. Wiele urządzeń usprawnia pracę w kuchni, a także umożliwia relaks podczas oglądania TV czy słuchania muzyki. Działanie sprzętu wymaga dostępu do prądu – w tym celu niezbędne są wtyczki elektryczne, dzięki którym podłączysz telewizor czy komputer do gniazdka. Równie istotne znaczenie mają adaptery podróżne. Wykorzystasz je podczas pobytu w miejscach, w których obowiązują inne standardy zasilania. Mając ze sobą adapter, unikniesz problemu z podłączeniem do prądu laptopa z powodu wtyczki niepasującej do gniazdka.

Pomimo globalizacji na świecie istnieje wiele rodzajów gniazdek i wtyczek elektrycznych. Różnią się one między sobą budową – liczbą i kształtem bolców, które podczas podłączania przewodu chowają się w otworach gniazdka elektrycznego. Wtyczki elektryczne występują w wersji z uziemieniem lub bez niego. Możesz też spotkać wtyczki z wyłącznikiem. Bolce wtyczek są produkowane najczęściej z mosiądzu, natomiast obudowa z materiałów termoplastycznych, które są odporne na uszkodzenia i mają bardzo dobrą izolację elektryczną.

Adaptery podróżne to z kolei bardzo praktyczne akcesoria, dzięki którym podłączysz do prądu sprzęt w każdym miejscu na świecie. Mają one różne parametry techniczne, takie jak wartość prądu znamionowego czy zakres obsługiwanego napięcia. Są też wyposażone w uziemienie, a niektóre modele w gniazdo USB. Adaptery podróżne produkuje się z mocnych tworzyw sztucznych odpornych na uszkodzenia i zarysowania, dzięki czemu służą przez wiele lat.

Jakie rodzaje wtyczek i adapterów masz do wyboru?

Asortyment wtyczek i adapterów jest bardzo szeroki, na co wpływ ma różnorodność tych produktów. W bogatej ofercie Castoramy znajdziesz wtyczki elektryczne i adaptery podróżne w wielu wariantach, dzięki czemu bez problemu wybierzesz te modele akcesoriów, które w pełni zaspokoją Twoje potrzeby. Decydując się na konkretne produkty, sprawdzaj i porównuj ich parametry. Pamiętaj, że zawsze możesz poprosić o pomoc w wyborze doświadczonego pracownika naszego sklepu.

Bardzo praktycznym rozwiązaniem są wtyczki z wyłącznikiem. To prawdziwe wybawienie dla osób, które nie lubią wyciągać wtyczki z gniazdka lub też mają do niej utrudniony dostęp. Dzięki wyłącznikowi, który się na niej znajduje, jednym kliknięciem odłączysz urządzenie od zasilania. Jeśli jesteś z kolei w trakcie remontu lub budowy domu, przydadzą Ci się wtyczki PCE wykorzystywane do podłączenia urządzeń, które do działania wymagają prądu o dużej mocy. Podczas zakupów zwróć też uwagę na zasilacze impulsowe sprawdzające się do zasilania sprzętów domowych, routerów czy modułów oświetleniowych.

W tej kategorii produktów znajdziesz także adaptery podróżne z europejskim gniazdem sprawdzające się podczas zagranicznych wyjazdów. Zaopatrzenie się w adapter to gwarancja bezproblemowego ładowania przenośnych urządzeń elektronicznych, które podróżują razem z Tobą. Zamiast tracić czas na szukanie informacji o rodzajach gniazdek elektrycznych w kraju, do którego się wybierasz, spakuj do walizki adapter. Będziesz mieć w ten sposób pewność, że zawsze, kiedy potrzebujesz, naładujesz aparat, telefon, tablet czy kamerę.

Zaopatrując się w akcesoria takie jak wtyczki i adaptery, sprawdź także przejściówki LED. Te praktyczne przedmioty umożliwią Ci wkręcenie żarówki LED, która ma inny gwint niż ten znajdujący w lampie. Równie funkcjonalnymi produktami są przełączniki sznurkowe montowane bezpośrednio przy oświetleniu. Korzystanie z nich to przede wszystkim wygoda – gdy konieczne będzie zgaszenie lampki czy kinkietu, wystarczy sięgnąć ręką do przełącznika, aby wyłączyć światło. W ofercie Castoramy znajdziesz także gniazda płaskie przenośne, które możesz wykorzystać w dowolnym miejscu mieszkania oraz wtyczki PCE kątowe jednofazowe.

Wtyczki z uziemieniem – bezpieczeństwo przede wszystkim

Wtyczki z uziemieniem to produkty gwarantujące bezpieczeństwo podczas podłączania i użytkowania sprzętu elektrycznego. Wszystko za sprawą dodatkowego elementu znajdującego się we wtyczce, którego zadaniem jest uziemienie urządzenia. Dzięki temu masz pewność, że w razie uszkodzenia gniazdka lub urządzenia elektrycznego nie porazi Cię prąd. Zostanie on bowiem bezpiecznie odprowadzony do gruntu. Biorąc pod uwagę ilość sprzętu zasilanego prądem, z którego korzystamy codziennie, wtyczki z uziemieniem to podstawa bezpiecznego korzystania z instalacji elektrycznej.

Wtyczki wyposażone w uziemienie występują w różnych kolorach i profilach. Różnią się one także między sobą maksymalnym obciążeniem elektrycznym. W ofercie Castoramy znajdziesz również wtyczki z uziemieniem mające dodatkowe funkcjonalności, które usprawniają korzystanie z produktu. Zwróć więc uwagę na modele z mechanizmem dźwigni – ułatwi on wyciąganie wtyczki z gniazdka bez konieczności mocnego ciągnięcia. Dużą popularnością cieszą się też wtyczki rozbieralne. Są one ekonomicznym rozwiązaniem, ponieważ w razie awarii wystarczy wymienić jeden zepsuty element, zamiast wymieniać całą wtyczkę na nową.

Wiele wtyczek ma ergonomiczny kształt wpływający na wygodne użytkowanie produktu. Ciekawym rozwiązaniem są też wtyczki z dolnym wyjściem przewodu, dzięki któremu możliwe jest dosunięcie do ściany mebla, za którym jest ulokowane gniazdko. Jeżeli szukasz produktu odpowiedniego do kuchni czy łazienki, sprawdź wtyczki z uziemieniem wyposażone w kołnierz. Modele te są bardzo szczelne i mają wysoki poziom ochrony przed wilgocią.

Wtyczki PCE – gdy korzystasz z prądu o dużej mocy

Wtyczki PCE są wtyczkami siłowymi przystosowanymi do pracy z prądem o dużej mocy. Inaczej są one nazywane wtyczkami trójfazowymi z uwagi na fakt, że stosuje się je w instalacjach doprowadzających prąd o napięciu do 400 V. Tego rodzaju wtyczkę wykorzystasz w warsztacie i gospodarstwie domowym. Dzięki niej możliwe jest podłączenie do prądu urządzenia o dużej mocy takiego jak betoniarka czy też korzystanie z płyty indukcyjnej w kuchni, która do działania wymaga prądu trzeciej fazy.

Wtyczki PCE są wykonywane z mocnych i trwałych tworzyw sztucznych odpornych na działanie wysokich temperatur i wody. Mają one także uziemienie gwarantujące bezpieczne korzystanie z produktu. Atutem wtyczek siłowych jest też mobilność – wiele modeli, które znajdziesz w asortymencie Castoramy, to produkty przenośne, dające możliwość zastosowania w dowolnym miejscu.