Drewno i płyty

To nieważne, czy budujesz, remontujesz albo odnawiasz swój dom, czy może chcesz tylko wprowadzić w nim pewne zmiany – w tym dziale znajdziesz szereg produktów wykonanych z drewna i materiałów drewnopodobnych.

BUDUJ Z PŁYTAMI DREWNOPODOBNYMI I DREWNEM

PŁYTY WARSTWOWE I INNE ELEMENTY DREWNOPOCHODNE NIEZBĘDNE NA WIELU ETAPACH BUDOWY

Budowa bez drewna budowlanego i płyt drewnopodobnych byłaby dużym wyzwaniem. Wykonasz z nich ściany działowe oraz zewnętrzne, stropy międzykondygnacyjne, poszycia stropu, dachu, a także samą konstrukcję dachu. Drewno budowlane umożliwi Ci więc stworzenie niemalże całego szkieletu nowego domu. Płyty drewnopochodne przydadzą Ci się również podczas mniejszych i większych remontów.

To sklejki, płyty laminowane i surowe, takie jak OSB czy MDF, oraz drewno konstrukcyjne pozwolą Ci zrealizować duże i małe projekty DIY, jak i profesjonalnie budować, wykańczać i remontować. Czekają na Ciebie wytrzymałe płyty warstwowe. Jeśli szukasz podstawowych materiałów budowlanych, które bazują na drewnie, ich szeroki wybór znajdziesz właśnie w tej kategorii, we wszystkich sklepach Castorama.

PŁYTY MEBLOWE – SUROWE I LAMINOWANE

Rozmaite płyty drewnopodobne i drewnopochodne posłużą Ci do samodzielnego tworzenia mebli, ich renowacji lub też wymiany frontów. Może chcesz zbudować garderobę własnego projektu albo zabudować wnękę? Płyty z laminatu doskonale nadają się do stworzenia estetycznych i dopasowanych do wnętrza powierzchni meblowych. Jeśli szukasz odpowiedniego blatu, znajdziesz go również w tym asortymencie.

Pomożemy dociąć wszystkie płyty laminowane do pożądanych rozmiarów. Ten podstawowy materiał budowlany możesz również stosować do stawiania rozmaitych konstrukcji; będzie on niezbędny przy wznoszeniu ścian lub wykonywaniu pokryć i szkieletów. W zależności od wagi, grubości i rodzaju materiału, różne płyty surowe pozwolą Ci realizować poszczególne etapy budowy – zarówno domów, jak i konstrukcji o innym przeznaczeniu. Płyty drewnopodobne mogą okazać się pomocne w tworzeniu architektury ogrodowej: altan, szop czy tarasów.

DREWNO BUDOWLANE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Nie wiesz do końca, czego potrzebujesz? Odwiedź nasz sklep, a pomożemy Ci wybrać odpowiednie krokwie, deski budowlane, łaty i dopasowane do poszczególnych materiałów złącza ciesielskie. W supermarkecie budowlanym Castorama znajdziesz większość niezbędnych artykułów, przydatnych zarówno do majsterkowania, jak i zawodowego budowania. Niezależnie od tego, czy stawiasz konstrukcję domu, czy jedynie narzędziownię w ogrodzie, płyty drewnopochodne i drewno budowlane z pewnością okażą się przydatne. Za ich pomocą łatwo wykonasz wszelkie projekty DIY, ale przydadzą Ci się także do profesjonalnej budowy konstrukcji domu.

DREWNO DO KONSTRUKCJI – KIEDY GO POTRZEBUJESZ?

Zabierając się za budowę domu, altanki czy nawet prostego zadaszenia, potrzebujesz wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Niezbędne są nie tylko płyty warstwowe, ale również dodatkowe fragmenty, które na stałe złączą całą konstrukcję. W pierwszej kolejności jednak postaw na największe drewniane deski. Bez nich nie masz co myśleć o samodzielnie wykonanej konstrukcji.

Drewno przeznaczone do konstrukcji dużych budynków oraz niewielkich budowli to tarcica budowlana. Deski szalunkowe pozwolą Ci wykonać szkielet wymarzonego domu, garażu, czy ochronnej wiaty. Wykorzystasz je również, jeśli planujesz odnowienie przeciekającego już dachu. Z ich pomocą stworzysz także mniejsze fragmenty wyposażenia ogrodu. Będą podstawowym surowcem do samodzielnego wykonania ławki, płotka w ogródku czy części placu zabaw dla najmłodszych. Na placu budowy sprawdzają się także jako zabezpieczenie wykopów.

PŁYTY DREWNOPOCHODNE – CZY LEPSZE NIŻ DREWNO?

Sklejka, której powierzchnia wykonana jest z drewna, może świetnie zastąpić lity materiał. Taka płyta jest lżejsza, a przede wszystkim znacznie tańsza. Jej wygląd wciąż jednak zachowuje znamienną dla drewna elegancję. Do wyboru masz sklejki o różnorodnej grubości. W szerokiej ofercie dostępna jest zarówno sklejka liściasta, jak i sosnowa, a ich różne klasy pozwolą Ci dobrać tę najlepiej odpowiadającą Twoim wymaganiom. Również płyty surowe zadowolą Cię swoją różnorodnością.

Sklejki możesz wykorzystać nie tylko na budowie, ale również podczas mniejszych prac remontowych. Są idealne do hobbystycznego majsterkowania. Z powodzeniem wykonasz z niej ścianki działowe czy skomplikowane konstrukcje sufitu. Z jej pomocą stworzysz podłogę oraz okładzinę ścienną. Dostępne w tej kategorii formatki sklejkowe możesz zakupić w różnym rozmiarze. W zależności od tego, czy potrzebujesz wykonać z niej podłogę, czy też elewację, wybierz wielkość dopasowaną do Twoich potrzeb.

DREWNO BUDOWLANE I PŁYTY DREWNOPOCHODNE – CO WYBRAĆ?

Do wyboru masz tak wiele możliwości, że łatwo się wśród nich zagubić. Jeśli stawiasz dom lub szykujesz się do większego remontu, zwróć szczególną uwagę na impregnowane drewno do konstrukcji. Jest doskonale zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć, temperatura czy ingerencja owadów.

Jeśli jesteś już na etapie wstawiania mebli, postaw na dekoracyjne płyty warstwowe z laminatu lub płyty warstwowe do dalszej samodzielnej obróbki. Kiedy już stajesz przed wyzwaniem wykończenia wnętrza i szukasz uniwersalnych materiałów do majsterkowania, na pewno przydadzą Ci się elementy ze sklejki, z których wykonasz praktyczne pudełka, wieszak, lampkę czy szafkę pod telewizor.