Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Pułapki i preparaty na szkodniki i pasożyty

Strzałka w prawo

Pułapki i preparaty na szkodniki i pasożyty

Preparaty na szkodniki to artykuły wykorzystywane w ogrodzie, które pomagają w zwalczaniu różnego rodzaju owadów i chorób roślin. Ich stosowanie jest niezwykle ważne, ponieważ szkodniki mogą poważnie zaszkodzić roślinności w ogrodzie, zniszczyć plony i wpłynąć na zdrowie roślin.

Filtry

Pułapki i preparaty na szkodniki i pasożyty

Preparaty na szkodniki to artykuły wykorzystywane w ogrodzie, które pomagają w zwalczaniu różnego rodzaju owadów i chorób roślin. Ich stosowanie jest niezwykle ważne, ponieważ szkodniki mogą poważnie zaszkodzić roślinności w ogrodzie, zniszczyć plony i wpłynąć na zdrowie roślin.

108 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Uprawa i ochrona roślin

Wyświetlanie 24 z 108 produktów

Załaduj więcej

Preparaty na szkodniki – skuteczny sposób na pozbycie się problemu

Nikt nie lubi szkodników. Nie ma przy tym znaczenia czy są to owady, mięczaki czy ssaki. Nieproszeni goście w domu lub w ogrodzie są prawdziwym utrapieniem w każdej sytuacji. Mogę także prowadzić do dużych zniszczeń czy to w samym domu, czy też wśród Twoich upraw. Jeśli zatem borykasz się z podobnym problemem, koniecznie zaopatrz się w odpowiednie środki.

Preparaty na szkodniki to bardzo szeroka grupa produktów. Są to substancje w różnych stanach skupienia albo też przedmioty, które mają za zadanie wabić, odstraszać bądź zabijać szkodniki różnego typu. W zależności od wybranego produktu jesteś w stanie w ten sposób raz na zawsze pozbyć się problemu ze szkodnikami.

Preparaty na szkodniki mogą być wykorzystane na otwartych przestrzeniach, a także w domach, garażach, piwnicach i w wielu innych miejscach. W zależności od potrzeb niektóre utrzymują właściwości odstraszające na dłuższy czas. Inne wymagają regularnej aplikacji bądź wymiany.

Odstraszanie, łapanie i likwidowanie – wybierz odpowiedni produkt

Sposobów na radzenie sobie ze szkodnikami jest kilka. Możesz zając się ich likwidacją, co jednak wymaga późniejszego sprzątania ewentualnych pozostałości po owadach. Alternatywnym rozwiązaniem jest ich odstraszanie z wykorzystaniem specjalnych substancji. Płytka na owady lub też odstraszacz na krety to przykład takich produktów. Możesz także zdecydować się na łapanie szkodników. Przy czym może być to zarówno pułapka w formie lepu, jak i pojemniki, do których owady bądź inne szkodniki wchodzą bez możliwości wyjścia z nich.

W ramach tej kategorii zebrane są produkty, które pozwolą Ci na wiele różnych sposobów uporać się z problemem. Wybierz odstraszacz kretów lub preparat owadobójczy. Znajdź pasujący Ci preparat na mrówki. Poszukaj pułapek na szkodniki, które szczególnie dają Ci się we znaki.

Na pewno zdołasz dobrać produkt odpowiedni do każdej sytuacji i każdego nawiedzonego przez szkodniki miejsca.

Preparat owadobójczy i inne substancje do likwidowania szkodników

Preparaty na szkodniki to duża grupa środków, które prowadzą do zabicia owadów i innych szkodników. Substancje te zazwyczaj są dostępne formie sprayu bądź płynu z dozownikiem. Preparat na mrówki natomiast nierzadko jest oferowany w postaci proszku, który mrówki zabierają do mrowiska, zatruwając całą populację.

Preparat owadobójczy może działać miejscowo lub na całe pomieszczenie. Niektóre z nich możesz rozpylić w powietrzu. Inne musisz aplikować bezpośrednio na miejsca, w których pojawiają się szkodniki. Takie preparaty na szkodniki są bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie wtedy, gdy borykasz się z prawdziwą inwazją. Również niektóre typy owadów są odporne na wszelkie formy odstraszania. Wtedy pozostaje Ci jedynie silny preparat owadobójczy.

Pułapki do łapania szkodników

Jeśli regularnie powraca problem szkodników, środki owadobójcze mogą nie być najlepszym rozwiązaniem. Działają tylko w określony czas po aplikacji. Dlatego nie będą sobie radziły z powracającymi owadami. W takiej sytuacji postaw na pułapki na owady.

Pułapki to często różnej postaci lepy. Są pokryte substancją, która wabi np. muchy lub mole spożywcze. Takie pułapki prowadzą do przyklejenia się owada do powierzchni i jego śmierci. Przy czym pułapki wymagają regularnej wymiany dla zachowania ich skuteczności.

Pułapki na owady nadają się do długotrwałego stosowania. Musisz jednak pamiętać, że ich wadą jest mało estetyczny wygląd, a także właściwość przyciągająca owady. Może zatem powodować ich częstsze nawracanie.

Substancje do odstraszania owadów i innych szkodników

Lepiej zapobiegać niż leczyć… i lepiej odstraszać niż likwidować. Ta zasada dotyczy praktycznie wszystkich szkodników. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się odstraszacz na krety, płytki na owady lub ultradźwiękowe odstraszacze na szkodniki.

Płytka na owady to przeważnie produkt o szerokim spektrum działania. Może być przeznaczona do odstraszania owadów latających, w tym much, moli, komarów i innych. Preparat na mrówki w formie odstraszacza to zazwyczaj spray, który aplikuje się na powierzchnię. Dzięki temu owady po niej nie przechodzą, co skutecznie rozwiązuje problem ich obecności w domu.

Krety to szczególnie uciążliwi goście w ogrodzie. Dlatego na rynku znajdziesz niejeden odstraszacz kretów. Może być on soniczny. Oznacza to, że emituje dźwięki, które są szczególnie nieprzyjemne dla tych szkodników. Taki odstraszacz na krety charakteryzuje się określonym zasięgiem działania.

Odstraszacz kretów może być również oferowany w formie substancji, które wysypuje się bezpośrednio do ich nory lub zakopuje w glebie. Dużą skuteczność wykazuje w tym zakresie karbid. Po zakopaniu w ziemi i polaniu woda emituje zapach, który rozchodzi się korytarzami. Karbid tym samym zniechęca krety do przebywania w danym rejonie.

Karbid jest skuteczny również na inne ssaki drążące tunele, w tym nornice. Zasada działania wygląda dokładnie tak samo w przypadku pozostałych szkodników tego typu.