Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Agregaty prądotwórcze

Strzałka w prawo

Agregaty prądotwórcze

Wydaje się, że agregaty prądotwórcze mają zastosowanie przede wszystkim w warunkach polowych czy podczas imprez plenerowych. Czy warto również kupić agregat prądotwórczy do domu? W przypadku nagłej awarii lub przerw w dostawach prądu to właśnie generator prądu może okazać się nieocenionym rozwiązaniem.

Filtry

Agregaty prądotwórcze

Wydaje się, że agregaty prądotwórcze mają zastosowanie przede wszystkim w warunkach polowych czy podczas imprez plenerowych. Czy warto również kupić agregat prądotwórczy do domu? W przypadku nagłej awarii lub przerw w dostawach prądu to właśnie generator prądu może okazać się nieocenionym rozwiązaniem.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Narzędzia i sprzęt

Wyświetlanie 9 z 10 produktów

Agregat prądotwórczy – dodatkowe źródło energii

Wydaje się, że agregaty prądotwórcze mają zastosowanie przede wszystkim w warunkach polowych czy podczas imprez plenerowych. Czy warto również kupić agregat prądotwórczy do domu? W przypadku nagłej awarii lub przerw w dostawach prądu to właśnie generator prądu może okazać się nieocenionym rozwiązaniem. Nie jest to urządzenie, które użytkuje się codziennie, ale warto mieć go w swoim wyposażeniu na wypadek braku dostawy prądu.

Skutki przerwy w pracy urządzeń chłodzących i grzewczych, komputerów, instalacji alarmowych, pieców z podajnikami elektrycznymi i innych wymagających ciągłego działania sprzętów mogą być bardzo kosztowne i niebezpieczne.

W naszej ofercie znajdziesz agregaty prądotwórcze różniące się mocą, emitowanym hałasem i oczywiście ceną. Agregat do prądu do domowego użytku kupisz już za kilkaset złotych. W przypadku takich urządzeń jak agregaty prądotwórcze cena różni się w zależności od parametrów, dlatego im większą mocą dysponuje urządzenie, tym większy będzie koszt jego zakupu.

W ofercie Castoramy znajdziesz generatory prądu do zastosowania na działkach, w ogrodach i domkach letniskowych, a także w warsztatach, na placach budowy oraz podczas imprez plenerowych – wszędzie tam, gdzie nie masz dostępu do stałego źródła prądu, a koniecznie musisz z niego skorzystać.

Generator elektryczny to praktyczne urządzenie. Jeśli na co dzień w gospodarstwie lub warsztacie zasilasz różnego typu urządzenia albo narzędzia, posiadanie takiej alternatywy jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Proponujemy Ci wysokiej klasy urządzenia zasilane różnymi rodzajami paliw.

Nie trać czasu, tracąc zasilanie

Miejscem, w którym z pewnością warto umieścić agregat do prądu, jest przydomowy warsztat oraz garaż samochodowy. Urządzenie może tam zasilać twoje elektronarzędzia bez ryzyka, że za bardzo obciążysz domową instalację. W ten sposób unikniesz przestojów w dostawie prądu oraz uszkodzenia domowej instalacji, której awaria mogłaby rozregulować działanie wielu sprzętów w domu.

Gdy wybierasz agregat z zamiarem skorzystania z niego w trakcie pracy z elektronarzędziami, upewnij się, że sprzęt zalecany jest do pracy z elektroniką. Zwróć również uwagę na jego ciężar, ponieważ lekkie urządzenia są bardziej mobilne i możesz skorzystać z nich również w trudniej dostępnych miejscach. Istotna jest również możliwość spakowania generatora np. do bagażnika.

Generator elektryczny znajdzie również zastosowanie w sklepach, gdzie znajdują się zamrażarki z żywnością. Nawet niewielka przerwa w dostawie prądu może spowodować, że cała zawartość zacznie się rozmrażać. Wszystkie produkty zepsują się, co może poskutkować znacznymi stratami. W razie awarii szybko podłączysz generator elektryczny i zapobiegniesz ewentualnym problemom.

Bezawaryjne źródło prądu

Agregat do prądu stanowi również doskonałe wyposażenie na wypadek awarii, zwłaszcza w przypadku domów wolnostojących na oddalonych terenach, gdzie naprawa często możliwa jest dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu godzinach. Generator elektryczny jako dodatkowe źródło zasilania umożliwia nieprzerwaną pracę takich urządzeń zamrażarka czy klimatyzator.

Wybierając dodatkowe wyposażenie domu, pamiętaj, że generator prądu, który nadaje się do zasilania urządzeń indukcyjnych, niekoniecznie sprawdzi się przypadku konieczności zasilania urządzeń elektronicznych, czyli komputerów, telewizorów LCD, sprzętów Hi-Fi. Do podłączania takich urządzeń przeznaczone są generatory inwertorowe, które też znajdziesz w naszej ofercie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru właściwego modelu? Parametrem wyróżniającym agregaty jest moc. Powinna być ona dobrana do urządzeń, jakie będą podłączone do generatora. Jest to bardzo istotne, ponieważ przeciążenie może spowodować poważną usterkę. Ważnym aspektem jest także rodzaj zasilania, który będzie również generował koszty za korzystanie z agregatu. Większość modeli jest wyposażona w silnik spalinowy, ale są także warianty, które należy uzupełniać LPG lub gazem ziemnym.

Ważne jest również dodatkowe wyposażenie agregatów, które znacząco ułatwi korzystanie z urządzenia. Do takich należy zbiornik na paliwo o odpowiedniej pojemności. Im pojemnik będzie większy, tym dłużej generator będzie zasilał sprzęty w energię elektryczną.

Przydatną częścią jest wskaźnik paliwa, dzięki któremu możesz kontrolować jego poziom podczas pracy agregatu. Rozważ też zakup modelu z katalizatorem, który znacząco obniży emisję spalin.

Kiedy warto wybrać generator trójfazowy?

Decydując się na kupno agregatu pod konkretne zastosowanie, pamiętaj, że jego moc elektryczna powinna być zawsze większa od zsumowanej mocy podłączonych do niego urządzeń. Jeśli suma mocy podłączonych do agregatu urządzeń będzie większa, nie będziesz w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości energii.

Jeśli zamierzasz jednocześnie korzystać z kilku podłączonych urządzeń, wybierz agregat prądotwórczy trójfazowy. Taki model rozdziela równomiernie moc, dlatego też unikniesz ryzyka niesymetrycznego przeciążenia i uszkodzenia generatora.

Możliwości agregatu a paliwa do jego zasilania

W asortymencie naszego sklepu znajdują się urządzenia zasilane różnymi rodzajami paliwa, dlatego też możesz wybrać agregaty prądotwórcze z silnikiem benzynowym lub na olej napędowy. Generatory prądu z pojemnym zbiornikiem zapewniają długi czas pracy bez przerw na uzupełnianie paliwa, co ułatwia korzystanie z nich w miejscach oddalonych od stacji benzynowych, na których można uzupełnić zapas.

Mniej pojemny zbiornik z kolei wymaga częstszego uzupełniania, jednak dzięki niemu waga urządzenia jest nieco mniejsza. Generator prądu o mniejszych parametrach sprawdzi się w sytuacjach, w których korzystanie z niego wymaga częstego transportu. Zapas benzyny lub oleju napędowego sprawi, że korzystanie z mniejszego agregatu nie będzie bardziej uciążliwe niż w przypadku modelu z większym bakiem.

Zwróć uwagę na detale ułatwiające korzystanie z generatora prądu

W naszej ofercie znajdziesz również sprzęt, którego praca nie będzie tak uciążliwa jak w przypadku popularnych klasycznych maszyn. W naszej ofercie dostępne są agregaty prądotwórcze z dźwiękoszczelną obudową, tłumikiem lub systemem antywibracyjnym. Sprawiają, że generator prądu pracuje ciszej niż inne modele, dzięki czemu nie będzie tak uciążliwy. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku agregatów, które mają Ci służyć w domu lub w trakcie letniego wypoczynku.

Niektóre modele wyposażone zostały także w kółka, które znacząco poprawiają mobilność i ułatwiają transport. Sprawdź naszą ofertę agregatów i wybierz urządzenie dopasowane do potrzeb, a w razie wątpliwości skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy pomogą wybrać model najlepiej spełniający Twoje wymagania.

Mając na uwadze powyższe kryteria, z pewnością wybierzesz taki model, który spełni Twoje oczekiwania pod względem ceny, funkcjonalności i wytrzymałości. Dobry zakup to gwarancja, że agregat zasili wszystkie urządzenia przez odpowiedni czas i będzie Ci służył przez wiele lat bez żadnych usterek.