LOTERIA CASTODAYS! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Strona główna

Strzałka w prawo

Łazienka

Strzałka w prawo

WC

Strzałka w prawo

Kompakty WC

Strzałka w prawo

Kompakty WC

Idealna i przede wszystkim funkcjonalna łazienka musi być wyposażona w co najmniej kilka elementów – wannę lub brodzik, umywalkę oraz toaletę. Kompakty WC to doskonałe rozwiązanie na szybkie urządzenie pomieszczenia bez konieczności wybierania osobnych komponentów.

Filtry

Kompakty WC

Idealna i przede wszystkim funkcjonalna łazienka musi być wyposażona w co najmniej kilka elementów – wannę lub brodzik, umywalkę oraz toaletę. Kompakty WC to doskonałe rozwiązanie na szybkie urządzenie pomieszczenia bez konieczności wybierania osobnych komponentów.

24 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej WC

Wyświetlanie 24 z 24 produktów

Kompakty WC – niezbędny element każdej łazienki

Idealna i przede wszystkim funkcjonalna łazienka musi być wyposażona w co najmniej kilka elementów – wannę lub brodzik, umywalkę oraz toaletę. Kompakty WC to doskonałe rozwiązanie na szybkie urządzenie pomieszczenia bez konieczności wybierania osobnych komponentów. Misa bezpośrednio połączona ze spłuczką sprawdza się także w niewielkich pomieszczeniach, w których pomaga zaoszczędzić przestrzeń.

Wybierz kompakt WC, jeśli remontujesz pomieszczenie, z którego będzie korzystało więcej osób. Szczególnie chodzi tu o budynki publiczne czy toaletę w zakładzie pracy. Częste użytkowanie toalety może wpływać na szybsze zużycie niektórych elementów. W przypadku WC na stelażu dostęp do dolnopłuku czy rur odpływowych jest mocno ograniczony. Kompaktowego WC ten problem nie dotyczy, ponieważ dostęp z zewnątrz do wszystkich elementów jest stosunkowo łatwy.

Sedes kompakt został stworzony z kilku połączonych ze sobą elementów. Głównym i największym modułem jest muszla wykonana z ceramiki. Ten materiał jest łatwy do utrzymania w czystości i odporny na długotrwałe działanie wody, dlatego posłuży Ci przez wiele lat. Ponadto jest wytrzymały i odporny na większość uszkodzeń mechanicznych i zarysowań.

Drugim ważnym elementem jest dolnopłuk, czyli pojemnik na wodę. Do działania wykorzystuje on siłę grawitacji. Nagromadzona w zbiorniku woda usuwa nieczystości z muszli. Oba elementy połączone są systemem rur, które również doprowadzają wodę do systemu i odprowadzają nieczystości do sieci ściekowej. Cały zestaw jest gotowy do montażu, co pozwoli Ci szybko zabrać się do pracy.

W asortymencie Castoramy znajdziesz wiele wariantów sanitariatów typu kompakty WC. Dopasujesz je do swojej aranżacji i wielkości toalety. Każdy z dostępnych modeli cechuje się wysoką jakością wykonania i funkcjonalnością. Tego typu elementy wyposażenia najczęściej są wykonane z ceramiki i tworzyw sztucznych. Połączenie tych materiałów gwarantuje, że wybrany sedes kompaktowy będzie służył Ci przez wiele lat. Dodatkowo szeroki wybór dostępnych wzorów ułatwi dopasowanie kompaktu do każdej aranżacji łazienki lub toalety.

Kompakty WC – oszczędność przede wszystkim

Wybór nawet tak prostego urządzenia jak sedes kompakt powinien uwzględnić wszystkie funkcje i pozytywne aspekty tego rozwiązania. Ogromną zaletą kompaktu WC jest fakt, że to produkt 2w1 – składa się z miski toaletowej i idealnie dopasowanego panelu spłukującego.

Dzięki temu nie musisz wybierać komponentów osobno. Najnowocześniejsze rozwiązania pozwalają jednak na jeszcze większą oszczędność – nie tylko finansową. Dostępna w sklepach Castorama toaleta z umywalką zmieści się nawet w najmniejszej łazience, zapewniając jej pełną funkcjonalność.

Kompakty WC zapewniają nie tylko oszczędność miejsca. Większość modeli wyposażona jest dodatkowo w system oszczędzania wody. Pozwoli Ci to zarówno na zmniejszenie rachunków, jak i pomoże zadbać o środowisko naturalne. Dodatkowo niektóre z modeli mogą być wyposażone w równie praktyczną funkcję stop. Odcina ona dopływ wody wtedy, gdy wnętrze misy nie wymaga dalszego spłukiwania. Jest to alternatywa dla dwustopniowego spuszczania wody.

Sedes tego typu jest znacznie łatwiejszy w montażu niż inne dostępne w ofercie modele. Możesz dosunąć go maksymalnie do ściany lub zamontować w tradycyjny sposób. Jest to także świetna opcja, jeśli zamierzasz wymienić już istniejący sedes na nowszy model.

WC kompakt wyróżnia się także ceną, która jest bardzo atrakcyjna, tak samo jak jakość produktów. Jeśli chcesz wyposażyć łazienkę i masz na to niewielki budżet, ten wariant z pewnością przyciągnie Twoją uwagę. Ma klasyczny kształt i doskonałą jakość wykonania. Ponadto gwarantuje wiele długich lat użytkowania za niewielką cenę.

Warto też wspomnieć, że ceramiczne kompakty WC są łatwe do utrzymania w czystości. Bez najmniejszego trudu usuniesz z nich zabrudzenia i sprawisz, że sedes będzie prezentował się higienicznie.

Kompaktowy rozmiar dla małych i dużych łazienek

Jak wybrać odpowiedni sedes? Oferta produktów jest ogromna, a dostępne modele nie różnią się wyłącznie designem, ale przede wszystkim parametrami technicznymi. Toaleta kompaktowa sprawdza się szczególnie w łazienkach o niewielkiej powierzchni. Jej mocowanie nie wymaga budowania dodatkowych modułów służących ukryciu panelu spłukującego. Kompakt WC składa się bowiem z zespolonej spłuczki oraz miski klozetowej. Całość wystarczy przysunąć do ściany i przytwierdzić do podłogi. Tak skonstruowana toaleta nie zabiera miejsca, które z powodzeniem można wykorzystać w innym, dowolnym celu.

Miska ze spłuczką jest także idealnym tymczasowym rozwiązaniem do dopiero co urządzanej łazienki. Nie wymaga osobnego dobierania panelu i części sedesowej. Jest to zestaw łatwy i wygodny w montażu. W razie potrzeby możesz ją bez problemu zdemontować i zrobić miejsce na nowy, stały element.

W asortymencie sklepów Castorama znajdziesz także kompakty WC umożliwiające ciekawe zaaranżowanie łazienki. Toaleta narożnikowa ma spłuczkę w nietypowym, trójkątnym kształcie, który doskonale wpasuje się w kąt pomieszczenia.

Ciekawym pomysłem do nowoczesnych łazienek będzie kompakt WC z deską wolnoopadającą. Dzięki zastosowaniu specjalnych siłowników deska zamyka się jednostajnym ruchem, co pozwala uniknąć głośnego uderzenia.

Ta ciekawostka, która w większości jest już standardem wyposażenia, ma znaczący wpływ na komfort użytkowania. Dzięki niej możesz zapobiec zniszczeniu poszczególnych elementów. Dostępne są także kompakty z różnym umiejscowieniem odpływu oraz rodzajem kołnierza. Te właściwości powinny być odpowiednio dobrane do zaprojektowanej i wykonanej instalacji w budynku.

Innym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę, jest budowa kołnierza miski. Tradycyjne konstrukcje mają kołnierz otwarty, pod który dostaje się spłukiwana woda. Dzięki takiemu układowi łatwiej można zamocować deskę z tworzywa sztucznego.

Inną możliwością jest konstrukcja miski bez kołnierza. To rozwiązanie pozwoli Ci na łatwiejsze utrzymanie czystości wnętrza muszli. Ponadto dobrze prezentuje się w nowoczesnych i nietypowych wnętrzach. Niestety, najczęściej wymaga zastosowania ceramicznej deski. WC kompakt bezkołnierzowy będzie odpowiednim wyborem, jeśli zależy Ci na produkcie, którego utrzymanie w czystości nie sprawia żadnego trudu. Brak kołnierza pozbawia misę szczelin, w których często gromadzi się brud. Ich wyczyszczenie wymaga często odpowiedniego sprzętu. Misa bezkołnierzowa rozwiązuje ten problem.

Przed zakupem kompaktu WC odpowiadającego Twoim zapotrzebowaniom pamiętaj, aby upewnić się, jaki masz odpływ ścieków. Musisz go uwzględnić przy wyborze odpowiedniego kompaktu WC.

Odpływ pionowy stosuje się w miejscach, gdzie rura ściekowa znajduje się w posadzce. Dla ułatwienia montażu WC kompakt pionowy ma wylot od spodu konstrukcji. Drugim wariantem jest odpływ poziomy. W tym układzie odpływ najczęściej znajduje się w ścianie, a wylot jest umiejscowiony z tyłu urządzenia.

Tego typu sedes przyda Ci się także, jeśli budujesz toaletę na działce czy wychodek w ogrodzie. Kompakt WC pionowy w tych miejscach jest najlepszym wyborem. Pozwoli Ci to na spuszczenie nieczystości prosto do szamba, co znacznie ułatwi stworzenie całej instalacji.

Mając na uwadze powyższe kryteria, z pewnością wybierzesz właściwy model kompaktu do łazienki w domu, domku letniskowym lub firmie. Cechą wspólną każdego z nich jest estetyczny wygląd, wytrzymałość, funkcjonalność oraz prosty kształt. To sprawi, że sedes będzie pasował do każdego wystroju. Ceramika z duroplastem lub innym tworzywem sztucznym jest gwarancją, że zakup będzie inwestycją na długie lata.