Alarmy i monitoring

Alarmy i monitoring to sektor branży bezpieczeństwa, który obejmuje szeroką gamę rozwiązań mających na celu ochronę ludzi, mienia i systemów. W dzisiejszych czasach, alarmy i monitoring są nieodzownym narzędziem ochrony przed zagrożeniami, włamaniami, kradzieżami i innymi sytuacjami kryzysowymi.

Popularne w kategorii

MONITORING DLA LEPSZEGO BEZPIECZEŃSTWA

Bezpieczeństwo to priorytetowa kwestia zarówno w domu, jak i w firmie. Możesz o nią zadbać, korzystając m.in. z alarmów i kamer, które ostrzegą Cię o wtargnięciu na Twój teren intruza. Niektóre systemy alarmowe sprawdzą się także w miejscach szczególnie narażonych na włamanie i kradzież, takich jak piwnica czy garaż tuż przy domu. Możesz tam zamontować urządzenie, które odstraszy swoim głośnym dźwiękiem. Będziesz czuć się bezpieczniej, a Twoje wyposażenie, takie jak rowery czy kosiarki, będzie pod ochroną. Sprawdź, jakie jeszcze produkty przygotowaliśmy dla Ciebie w sklepach Castorama!

ALARM BEZPRZEWODOWY O WIELU ZASTOSOWANIACH

Podstawowym elementem zwiększającym bezpieczeństwo Twojego mienia jest alarm domowy. Nie musisz od razu decydować się na wykonywanie rozbudowanej instalacji – komfort zapewni Ci również alarm bezprzewodowy.

W naszej ofercie znajdziesz m.in. minialarm działający dzięki wykorzystaniu kontaktronu. Składa się z dwóch części. Gdy zostaną od siebie odsunięte, uruchamia się sygnał dźwiękowy. To idealne rozwiązanie do zamocowania na ramach okiennych lub drzwiach, nie tylko w domu, ale również w sklepie lub przyczepie kempingowej.

SYSTEMY ALARMOWE W WERSJI MINI

Proponujemy również minialarm, który możesz zostawić w dowolnym miejscu, choćby na stole czy półce. Jego działanie opiera się na detektorze ruchu. Gdy detektor wykryje czyjąś obecność w swoim zasięgu, głośny dźwięk natychmiast Cię o tym poinformuje. A jeśli chcesz czuć się bezpieczniej bez względu na to, gdzie akurat przebywasz, zaopatrz się w alarm osobisty zasilany baterią, który z łatwością zmieścisz nawet w kieszeni. W sytuacji zagrożenia wystarczy wyciągnąć zawleczkę, by produkt uruchomił głośny sygnał.

GDZIE SPRAWDZĄ SIĘ BEZPRZEWODOWE URZĄDZENIA?

Bezprzewodowe systemy alarmowe do domu sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Bez problemu zamontujesz je w mieszkaniu, a także lokalu użytkowym, np. sklepie, który prowadzisz. To także doskonałe rozwiązanie do biura. Niezwykle ważne jest zabezpieczenie samochodu, dlatego tego typu systemy alarmowe, sprawdzą się także w garażu przydomowym.

To także świetne rozwiązanie, aby zabezpieczyć wyposażenie ogrodu, czyli kosiarki lub drogi sprzęt do prac w terenie. Bezprzewodowe urządzenia sprawdzą się w domkach letniskowych, a także pomieszczeniach gospodarczych. Błyskawicznie odstraszą włamywaczy.

KAMERY DO MONITORINGU – NIEZBĘDNE ELEMENTY SYSTEMU

Kamera jest niezwykle funkcjonalnym urządzeniem, dzięki któremu będziesz mógł podglądać, co dzieje się w zasięgu jej obiektywu. W naszej ofercie dostępne są kamery do monitoringu bezprzewodowe, które do działania wymagają tylko dostępu do sieci Wi-Fi. Znajdziesz wśród nich model do użytku wewnątrz pomieszczeń, a także kamerę zewnętrzną. Pozwoli Ci ona monitorować podwórko, posesję przed firmą lub parking.

Monitoring domu okaże się bardzo prosty w obsłudze. Urządzenie nagrywa obraz w bardzo dobrej jakości, dlatego możesz podziwiać nawet najmniejszy szczegół. Wybierz takie kamery do monitoringu, które będą prezentować się estetycznie i okażą się niezauważalne dla ewentualnych włamywaczy. Przy jasnych ścianach wybierz wersję białą.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU?

Monitoring domu jest szczególnie ważny, dlatego weź pod uwagę kilka aspektów podczas wyboru urządzeń. Przede wszystkim sprawdź, czy sprzęt jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Powinien pracować bez przeszkód nawet podczas mrozu i wysokich temperatur.

Zwróć także uwagę na rozdzielczość nagrywanego obrazu. Optymalna to 1280x720, która zapewni bardzo dobrą jakość nagranego materiału. Ważnym aspektem podczas wyboru odpowiedniego systemu monitoringu jest kąt widzenia. Wystarczy, że będzie obracać się o 90°, aby zapewnić Twojej posesji bezpieczeństwo.

A MOŻE ATRAPA?

Godnym uwagi rozwiązaniem są również atrapy kamer. Do złudzenia przypominają prawdziwy sprzęt, a przez to mogą skutecznie zniechęcić potencjalnego intruza do wdarcia się do Twojego domu, garażu albo magazynu. Atrapy możesz bez problemu zamontować przed wejściem do domu lub w miejscach szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo.

Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe diody podczerwieni. Dzięki temu są trudne do odróżnienia od prawdziwej kamery. Wewnątrz pomieszczeń możesz zastosować system monitoringu – atrapę – w kształcie półkuli. Wybierz model, który co jakiś czas emituje sygnał świetlny. Dzięki temu obserwatorzy będą mieli wrażenie, że system monitoringu działa i są oni widoczni.

ZAMEK SZYFROWY – DODATKOWE ZABEZPIECZENIE

W tej kategorii umieściliśmy także zamek szyfrowy, który stanowi dodatkowe, bardzo skuteczne zabezpieczenie przed włamywaczami. Możesz zamontować go zarówno przy furtce na zewnątrz, jak i w drzwiach gabinetu, biura oraz w wielu innych miejscach. Będziesz miał pewność, że otworzą go tylko osoby znające kod dostępu lub posiadające kartę zbliżeniową. Sterowanie jest bardzo proste, a urządzenie może być jednocześnie obsługiwane przez wielu uprawnionych użytkowników. Sprawdź naszą ofertę już teraz!