Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Sprzęt budowlany

Strzałka w prawo

Folie budowlane

Strzałka w prawo

Folie budowlane

Do prawidłowego zabezpieczenia powierzchni w trakcie pracy możesz wykorzystać takie produkty, jak folia budowlana oraz płachta budowlano-remontowa.

Filtry

Folie budowlane

Do prawidłowego zabezpieczenia powierzchni w trakcie pracy możesz wykorzystać takie produkty, jak folia budowlana oraz płachta budowlano-remontowa.

14 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Sprzęt budowlany

Wyświetlanie 14 z 14 produktów

Folia budowlana - niezbędny dodatek na czas remontu

Podłoga, zwłaszcza drewniana, oraz meble i wyposażenie są elementami, których na czas remontu nie można wynieść lub jest to utrudnione ze względu na brak zastępczego miejsca przechowywania. Dlatego jeśli planujesz mniejszy remont w mieszkaniu lub kontynuujesz budowę domu, z pewnością zależy Ci na odpowiednim zabezpieczeniu mebli oraz powierzchni, których tymczasowo nie obejmujesz pracą. W tym celu niezastąpione okazują się różnego rodzaju folie i maty, których szeroki wybór znajdziesz w naszych sklepach.

JAK PRZYGOTOWAĆ POWIERZCHNIĘ DO PRACY?

Do prawidłowego zabezpieczenia powierzchni w trakcie pracy możesz wykorzystać takie produkty, jak folia budowlana oraz płachta budowlano-remontowa. Z ich pomocą osłonisz drewniane podłogi i meble, zabezpieczysz je przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, a tym samym zaoszczędzisz sobie późniejszej pracy przy sprzątaniu. Folie budowlane sprawdzą się także jako osłona przed działaniem deszczu oraz słońca. Folia bąbelkowa przydaje się zwłaszcza do zabezpieczenia delikatnych i cennych akcesoriów. W celu skutecznego zamontowania foliowych zabezpieczeń wykorzystaj dedykowane temu celowi taśmy klejące dostępne w tym dziale.

OSŁONA PRZED DESZCZEM I SILNYM SŁOŃCEM

Odpowiednie zabezpieczenie powierzchni jest szczególnie ważne w przypadku niedokończonej jeszcze budowy. Świeżo wylane posadzki czy położony dach potrzebują czasu by wyschnąć i stwardnieć. Lekki, a zarazem wytrzymały materiał ochronny sprawi, że proces ten będzie mógł przebiegać bez przeszkód. Rozłożona płachta remontowo-budowlana osłoni wybrane elementy przed deszczem, szkodliwym działaniem promieni słonecznych oraz innych zjawisk atmosferycznych. W ofercie sklepów Castorama dostępne są belki folii budowlanej o różnych długościach oraz płachty remontowo-budowlane w sztukach.

REMONT NA BŁYSK

Folia budowlano-remontowa stanowi akcesorium niezastąpione podczas zmiany kolorystyki wnętrz. Z pomocą odpowiednich akcesoriów szybko i dokładnie osłonisz powierzchnie, których zabrudzenie farbą jest szczególnie niepożądane. Zadanie to z pewnością ułatwi Ci kompletny zestaw do zabezpieczania przed kapiącą farbą. W jego skład wchodzą płachta remontowa oraz rolki taśmy izolacyjnej. Z ich pomocą szybko przygotujesz pomieszczenie, a po skończonej pracy wygodnie je usuniesz. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zachować doskonały porządek już podczas malowania i ułatwi sprzątanie po remoncie.

IZOLACJA DELIKATNYCH PRZEDMIOTÓW

Folia budowlana znajdzie zastosowanie także podczas przeprowadzek lub transportu delikatnych przedmiotów. Pęcherzykowa folia izolacyjna stanowi doskonałe rozwiązanie nie tylko podczas remontu, ale również w trakcie przeprowadzek. Wykorzystasz ją do zabezpieczenia zarówno dużych mebli na czas remontu, jak i małych elementów dekoracyjnych w przypadku transportu. W ten sposób osłaniasz podatne na uszkodzenia krawędzie i nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo porcelanowych czy szklanych artykułów. Folię bąbelkową z powodzeniem zastosujesz również do tymczasowej izolacji podłóg lub w czasie procesu ocieplania ścian.

ZABEZPIECZ ŁAZIENKĘ PRZED WILGOCIĄ

Folie budowlane są z reguły wodoodporne i wodoszczelne. Z tego powodu świetnie sprawdzą się podczas wykańczania łazienek oraz innych pomieszczeń, do których zamierzasz doprowadzić instalację wodną. Montaż wewnętrznej instalacji wodno-kanalizacyjnej odbywa się przed położeniem kafli ceramicznych lub innego, wybranego przez ciebie rodzaju wykończenia ścian i podłóg. Z tego powodu dobrze jest zabezpieczyć betonową wylewkę przed działaniem wilgoci. Takie działanie pozwala uniknąć dodatkowego oczekiwania i przyspieszyć prace wykończeniowe, co z kolei prowadzi do szybszego zakończenia całości prac remontowo-budowlanych.

PRAKTYCZNA OCHRONA OKIEN

Dostępne w naszych sklepach folie osłonowe znajdą zastosowanie również podczas prac na zewnątrz budynku. Odświeżanie elewacji gotowego budynku łączy się z ryzykiem zanieczyszczenia zamontowanych już okiennic, a usuwanie farby lub tynku z szyby i drewnianej powierzchni okiennicy grozi uszkodzeniem delikatnych powierzchni. Żeby uniknąć kosztownej naprawy lub wymiany, zabezpiecz okna grubszą folią budowlaną lub bąbelkową folią izolacyjną, którą po zakończeniu renowacji budynku z łatwością usuniesz. Tak zabezpieczone okna po zakończeniu remontu wystarczy oczyścić z osadzającego się pyłu przy użyciu powszechnie dostępnych detergentów.

SZEROKIE MOŻLIWOŚCI MAT REMONTOWO-BUDOWLANYCH

Specyficznym rodzajem folii ochronnej o rozszerzonym obszarze działania są maty remontowo-budowlane. Podobnie jak wymienione już elementy znajdujące się w tej kategorii, mata doskonale zabezpiecza powierzchnie podłóg przed zachlapaniem farbą, dzięki czemu unikniesz konieczności intensywnego oczyszczania. Mata posiada również właściwości absorbujące, dzięki czemu ciecz zostaje wchłonięta i nie osadza się na powierzchni, co minimalizuje ryzyko poślizgnięcia się na mokrym plastiku. Ponadto mata doskonale tłumi dźwięki, przez co doskonale sprawdzi się podczas remontów pojedynczych pomieszczeń lub mieszkania w bloku, kiedy próbujesz ograniczyć hałas ze względu na innych domowników oraz sąsiadów.