Narzędzia pomiarowe

To akcesoria niezbędne podczas budowy i remontu – pozwalają wyznaczyć równe powierzchnie. Przydają się podczas wieszania obrazów i ramek ze zdjęciami na ścianach oraz przy skręcaniu mebli. Sprawdź szeroki wybór poziomic z asortymentu sklepów Castorama!

Przyrządy i narzędzia do wykonania precyzyjnych pomiarów

Prace budowlane, remontowe i wykończeniowe wymagają precyzyjnego wykonania pomiarów powierzchni i kubatury, by przygotować taką ilość materiałów, która będzie odpowiednio dopasowana. Służą do tego celu przyrządy i narzędzia, których zalety docenisz podczas wielu czynności. Narzędzia pomiarowe mogą mieć prostą konstrukcję, a także bardziej złożoną. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Lubisz tradycyjne rozwiązania? Przydadzą Ci się narzędzia i przyrządy pomiarowe warsztatowe, które można zwinąć lub złożyć. Chcesz precyzyjnie wyznaczyć linię pionową lub poziomą? Skorzystaj z oferty laserów krzyżowo-punktowych. Oto, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

NIEZBĘDNIK KAŻDEJ SKRZYNKI NARZĘDZIOWEJ – MIARKA I NARZĘDZIA DO ZAZNACZANIA

Zarówno podczas prac budowlanych, jak i zwykłego ozdobienia wykończonej i pomalowanej ściany obrazem w bogatych ramach, znajdzie zastosowanie miarka. Dzięki niej precyzyjnie odmierzysz miejsce na nową ścianę działową i usytuujesz obraz symetrycznie względem dostępnej przestrzeni.

Miary składane, taśmowe, linijki metalowe i narzędzia do pomiaru powierzchni pod kątem, a także miary laserowe i suwmiary stanowią rozległą część asortymentu marketów Castorama, a w połączeniu z przyrządami do zaznaczania – flamastrami, kredą i ołówkami – składają się na podstawowe wyposażenie warsztatu, garażu i skrzynki na narzędzia.

TRADYCYJNIE I NOWOCZEŚNIE – JAK MOŻESZ ZMIERZYĆ POMIESZCZENIE?

Narzędzia pomiarowe ręczne pomogą Ci zarówno w domu podczas ustawiania mebli, wieszania obrazu czy zmierzenia długości firanek przy oknie, jak i w sklepie budowlanym. Dzięki nim wybierzesz odpowiednie płytki do łazienki lub stół do jadalni. W ofercie sklepów budowlanych Castorama znajdziesz także nowoczesne przyrządy pomiarowe elektryczne.

Niektóre narzędzia pomiarowe warsztatowe mają wbudowaną pamięć ostatnich wyników. Pomoże to podczas remontu lub budowy domu. Nowoczesne narzędzia umożliwią także dokładnie wyznaczyć linię poziomą oraz pionową. Wszystko to dzięki laserowej wiązce.

URZĄDZENIA, KTÓRE WYZNACZAJĄ KĄT PROSTY

Przyrządy pomiarowe warsztatowe, które sprawdzą się do wyznaczania kątów prostych, to bardzo funkcjonalne i łatwe w obsłudze narzędzia. Dzięki nim dokładnie zmierzysz odległość podczas prac remontowych lub majsterkowania. Urządzenia są dostosowane do Twoich potrzeb, dlatego dzięki odpowiedniej podziałce wyznaczysz odległość, a także kąty. Obsługa przyrządów jest bardzo prosta, a ich solidna konstrukcja pozwala na korzystanie z urządzeń przez długi czas. Niektóre modele mają specjalne pokrętło do blokowania ramion, co znacznie ułatwi Twoją pracę.

PRZYRZĄDY DO MIERZENIA TEMPERATURY I DO WIELU RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ

Aby sprawdzić, jaka dokładnie aura panuje na zewnątrz, nie wystarczy spojrzenie przez okno, chyba że jest ono wyposażone w termometr tradycyjny umieszczony w zasięgu Twojego wzroku. Podstawowe narzędzia pomiarowe temperatury sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Zwiększą komfort zarówno Twój, jak i całej rodziny.

Przyrządy te mają swój bardziej rozwinięty technologicznie odpowiednik – termometr elektroniczny, a jego najbardziej zaawansowanym modelem jest stacja pogodowa. To urządzenie nie tylko wskaże cyfrowo liczbę „kresek” nad i pod poziomem zera, ale również stopień wilgotności oraz godzinę. Jest nie tylko funkcjonalne, ale także pełni rolę dekoracyjną. Idealnie będzie prezentować się na parapecie, komodzie lub półce. Urządzenie spełni wszelkie Twoje potrzeby, a wyraźny ekran pozwoli na łatwe i szybkie odczytywanie pomiarów.

RÓWNE POZIOMY I PIONY DZIĘKI ODCZYTOM POZIOMICY

Poziomica jest przyrządem niezbędnym w każdym mieszkaniu – dzięki jej wskazaniom precyzyjnie zawiesisz meble, powiesisz obraz, ułożysz płytki. W naszej ofercie znajdziesz narzędzia służące do tego celu w dużej rozpiętości zaawansowania technologicznego – łaty tynkarskie, przyrządy pomiarowe tradycyjne, narzędzia pomiarowe wodne i laserowe. Na szczególne zainteresowanie zasługują niezawodne narzędzia laserowe krzyżowe, z wykorzystaniem których znacznie skrócisz czas mierzenia i precyzyjnego wyliczenia ilości potrzebnego materiału.

KIEDY WYKORZYSTASZ ŁATY TYNKARSKIE?

Łaty tynkarskie to narzędzia pomiarowe, które sprawdzą się w większych pomieszczeniach. Dzięki nim przygotujesz powierzchnię do malowania lub tapetowania. Przyrządy mają różną długość, którą dopasujesz do swoich potrzeb. Przy pomocy łat tynkarskich bez problemu rozprowadzisz masę gładzikową. Wykorzystasz je zarówno na płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej.

ZADBAJ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO DZIĘKI PRÓBNIKOM, DETEKTOROM I MIERNIKOM

Renowacja lub rozbudowa istniejącej instalacji elektrycznej wymaga użycia takich przyrządów, jak testery napięcia, kamery inspekcyjne czy przyrządy pomiarowe na podczerwień. Dzięki ich zastosowaniu nie tylko wyeliminujesz ryzyko porażenia prądem, ale również odpowiednio wybierzesz miejsce, w którym wywiercisz w ścianie otwory.

GDZIE WYKORZYSTASZ KAMERY INSPEKCYJNE?

W Twojej instalacji znajduje się usterka, a Ty chcesz uniknąć demontażu? Wykorzystaj kamery inspekcyjne, które pozwolą na przegląd miejsc trudno dostępnych. Urządzenie sprawdzi się w domu i na placu budowy. Pomiar odbywa się dzięki automatycznej poziomicy laserowej. Nowoczesne narzędzie pozwoli na szybkie zlokalizowanie źródła usterki. Wyniki znajdziesz na czytelnym wyświetlaczu. Urządzenia są na tyle proste w obsłudze, że nie musisz mieć doświadczenia, aby szybko i skutecznie z nich skorzystać.