Odpływy liniowe zewnętrzne

Odpływy liniowe zewnętrzne to osłonięty kratkami system korytek, których zadaniem jest odprowadzanie wody deszczowej do rur kanalizacyjnych, studni chłonnych, rowów melioracyjnych lub gruntu.

Odpływy liniowe zewnętrzne

Chcesz dobrze zagospodarować posesję? Nie zapominaj o zainstalowaniu odpływów liniowych zewnętrznych, które będą odprowadzać wodę deszczową z utwardzonej powierzchni. Dzięki temu ochronisz posesję przed zalaniem, a fundamenty przed namakaniem. Sprawdź dostępne elementy odpływów liniowych zewnętrznych!

Kanalizacja zewnętrzna – ochrona przed gromadzącą się wodą

Odpływy liniowe zewnętrzne to osłonięty kratkami system korytek, których zadaniem jest odprowadzanie wody deszczowej do rur kanalizacyjnych, studni chłonnych, rowów melioracyjnych lub gruntu. W naszej ofercie znajdziesz wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zbudowania kanalizacji zewnętrznej. Posiadamy kanały, na przykład model ACO, który doskonale nadaje się do odprowadzania wody z podjazdu lub tarasu, ruszty w różnych rozmiarach czy studzienki, dzięki którym woda nie będzie się gromadzić pod ścianami domu. Pamiętaj, że kanalizacja zewnętrzna powinna być rozmieszczona we wszystkich miejscach posesji pokrytych materiałem nieprzepuszczającym wodę, np. betonem czy marmurem.

Pokrywy odpływów – dla zabezpieczenia kanalizacji

Odpływy kanalizacji zewnętrznej powinieneś odpowiednio zabezpieczyć. Dzięki temu nie będzie dochodzić do gromadzenia się zanieczyszczeń, które powodują ich zatykanie i niedrożność. Stosując pokrywy odpływów nie tylko estetycznie zakryjesz otwory kanałowe, ale także zadbasz o bezpieczeństwo domowników. W ofercie marketów budowlanych Castorama znajdziesz zarówno kratki do studzienek, jak i wyłazy kanałowe – elementy zostały wykonane z mocnych materiałów, dlatego są odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Akcesoria do zewnętrznych opływów liniowych

Wśród akcesoriów do systemu odprowadzającego wodę znajdziesz wycieraczki. To doskonałe rozwiązanie do domów jednorodzinnych, ale także zewnętrznych klatek schodowych. Dzięki zastosowaniu elementu błoto, piasek i mokry śnieg, przyklejone do podeszwy butów, pozostaną na zewnątrz budynku. Zgromadziliśmy różne modele wycieraczek – niektóre posiadają dodatkowo kosz zbierający wodę, który jest łatwy do oczyszczenia. Zapoznaj się z ofertą marketów budowlanych Castorama i wybierz produkt odpowiednie dla siebie!

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.