Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Meble ogrodowe

Strzałka w prawo

Meble dziecięce

Strzałka w prawo

Meble dziecięce

Meble dziecięce ogrodowe to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczną i przyjemną przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu. Produkty te, wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów, są dostępne w asortymencie sklepu Castorama.

Filtry

Meble dziecięce

Meble dziecięce ogrodowe to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą zapewnić swoim pociechom bezpieczną i przyjemną przestrzeń do zabawy na świeżym powietrzu. Produkty te, wykonane z trwałych i bezpiecznych materiałów, są dostępne w asortymencie sklepu Castorama.

4 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Meble ogrodowe

Wyświetlanie 4 z 4 produktów

Meble dziecięce, czyli jak dostosować ogród do najmłodszych domowników

Aranżacja ogrodu obejmuje prace na wielu poziomach. Warto zwrócić uwagę np. na dobór odpowiednich mebli. Dostępne zestawy są przeznaczone dla dorosłych użytkowników. Dzieci, szczególnie te mniejsze, mają problem, aby korzystać z wysokich krzeseł czy stołów. Tymczasem dla nich również ważne jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Jeśli zatem chcesz zapewnić dzieciom wygodę, wybierz dostępne mebelki ogrodowe dla dzieci.

Kategoria ta obejmuje bardzo duży wybór dostępnych mebli. Znajdziesz wśród nich praktyczne stoły w jasnych kolorach i praktycznych w czyszczeniu blatach. Dodatkowo możesz skorzystać także z dużego wyboru krzeseł wykonanych z przeróżnych materiałów. Są przystosowane do mniejszego rozmiaru użytkowników. Ciekawą alternatywą będą także rozkładane krzesła turystyczne, które wykorzystasz podczas wyjazdu.

Wszystkie oferowane przez nas produkty są wykonane z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów. Meble dziecięce wyróżniają się jasną kolorystyką oraz bezpieczeństwem użytkowania. Na pewno przypadną do gustu najmłodszym.

Dzięki temu, że sieć sklepów Castorama ma szeroko rozbudowany dział ogrodniczy, w naszej ofercie znajdziesz także meble i dekoracje a wśród nich wiele propozycji dla najmłodszych. Możesz zaopatrzyć się u nas w kolorowe foteliki, krzesełka i stoliki, które będą stanowiły atrakcyjne wyposażenie ogrodu dla Twojego dziecka.

Dlaczego warto zainwestować w meble dziecięce do ogrodu?

Aranżacja ogrodu dla dzieci przyniesie wiele korzyści zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich pociech. Aby ją dopełnić, nie wystarczą elementy placu zabaw. Bardzo ważne jest, aby w ogrodzie znalazło się także miejsce, w którym najmłodsi będą mogli odpocząć lub spędzić mniej aktywnie czas.

Stawiając dla dzieci odpowiednie stoliki i krzesełka, zachęcisz je do spędzania czasu na świeżym powietrzu – dzięki temu będą mogły w ogrodzie porysować czy zjeść posiłek. Odpoczynek na łonie przyrody przyniesie im wiele korzyści również zdrowotnych. Przede wszystkim zapewnisz im naturalną witaminę D w wyniku przebywania na słońcu. Dodatkowo będą oddychały świeżym powietrzem. Nie zapominaj także o możliwości odciągnięcia pociech od telewizora i innego rodzaju elektroniki.

Taki zestaw ogrodowych mebli dziecięcych może również przydać Ci się na wakacjach, niedzielnym pikniku lub grillu oraz na imprezie urodzinowej, którą organizujesz dla swojego malucha.

Meble dziecięce są lekkie, a więc i łatwe do przenoszenia, a także w pełni zmywalne i wodoodporne, dzięki czemu maluch będzie mógł swobodnie ich używać. Tym samym zdołasz zawsze mieć dziecko w zasięgu wzroku. Wystarczy, że przestawisz meble tam, gdzie aktualnie przebywasz. Dodatkowo produkty te są łatwe do utrzymania w czystości. Docenisz to po każdym artystycznym dziele, a także po każdym zjedzonym przy stole posiłku. Bez wysiłku usuniesz z mebli zabrudzenia i przywrócisz idealny wygląd krzeseł lub stołu.

Zestaw plastikowych krzeseł i stołów dziecięcych przyda Ci się na pewno na niejednym kempingu. Szczególnie przydatne będą krzesła składane. Możesz je z łatwością zmieścić w samochodzie. Zapewnisz w ten sposób dzieciom miejsce do siedzenia inne niż ziemia. Uchronisz je tym samym przed zmarznięciem czy ubrudzeniem się.

Jakie meble dla dzieci wybrać do ogrodu?

Oferowane meble dziecięce są różnorodne. Sprawia to, że ich wybór nie zawsze jest najłatwiejszym zadaniem. Czym warto kierować się podczas wyboru? Na co koniecznie powinieneś zwrócić uwagę?

Najważniejszą kwestią w przypadku mebli dziecięcych jest bezpieczeństwo ich użytkowania. Wszystkie produkty przeznaczone dla dzieci powinny spełniać określone normy. Budowa tych produktów w najlepszym stopniu potwierdza, czy dany mebel będzie bezpieczny dla Twoich pociech, dlatego stoliki ogrodowe dla dzieci są okrągłe. Ogranicza to ilość ostrych krawędzi i rogów, które mogłyby doprowadzić do urazu ciała. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś wybrał stół kwadratowy. Jego rogi również powinny być zaokrąglone. Dzięki temu stół jest bezpieczny w użytkowaniu.

Kolejną istotną cechą jest materiał, z którego meble zostały wykonane. W przypadku produktów dla dzieci często stosuje się tworzywo sztuczne. Zaletą tego rozwiązania jest łatwość czyszczenia plastikowych powierzchni. Meble takie są również odporne na działanie warunków atmosferycznych. Niska waga ułatwia ich przenoszenie. Plastik jest równocześnie na tyle wytrzymały, że z mebli mogą korzystać również starsze dzieci. Meble z tworzywa sztucznego mogą jednak ulec uszkodzeniu. Jeśli dzieci są bardzo aktywne, nietrudno o połamane nogi od stołu czy krzeseł.

Innym materiałem stosowanym w meblach dla dzieci jest metal. Waga tych produktów będzie większa, ale równocześnie są one trwalsze. Metalowe meble mogą jednak wymagać konserwacji, czyli usuwania z nich rdzy i malowania ich raz na jakiś czas specjalną farbą do metalu.

Rozkładane czy nie – które meble lepiej sprawdzą się w przypadku najmłodszych? Jeśli nie czujesz presji związanej ze zbyt małą ilością wolnego miejsca, zdecydowanie postaw na meble, które nie są składane. Ich użytkowanie jest bezpieczniejsze. Dodatkowo są zdecydowanie trwalsze i funkcjonalniejsze. Krzesła lub fotele składane wybierz w sytuacji, gdy chcesz je zabierać ze sobą na wyjazdy. Łatwiej spakujesz je do bagażnika.

Kolorystyka mebli dla dzieci jest żywa i intensywna. Warto zadbać o to, aby odpowiadała gustom dzieci. Jeśli Twoje pociechy są zadeklarowanymi fanami określonego koloru, postaraj się zapewnić im stół i krzesło ogrodowe dla dziecka w tym właśnie odcieniu. Z pewnością zachęci je to do korzystania z mebli.