Strona główna

Strzałka w prawo

Okna, drzwi i schody

Strzałka w prawo

Balustrady

Strzałka w prawo

Barierki

Strzałka w prawo

Barierki

Barierki na schody spełniają przede wszystkim praktyczną funkcję, jednak nie zapominaj o estetyce. Bramka będzie dość widocznym elementem we wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie modelu z takiego samego materiału, z jakiego zostały wykonane schody.

Filtry

Barierki

Barierki na schody spełniają przede wszystkim praktyczną funkcję, jednak nie zapominaj o estetyce. Bramka będzie dość widocznym elementem we wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie modelu z takiego samego materiału, z jakiego zostały wykonane schody.

13 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Balustrady

Wyświetlanie 13 z 13 produktów

Barierki na schody – dodatkowe zabezpieczenie

Balustrady podnoszą bezpieczeństwo korzystania ze schodów. Jeśli w domu przebywa małe dziecko, to dodatkowym sposobem na podniesienie poziomu bezpieczeństwa jest zakup odpowiedniej barierki. Dzięki temu produktowi osłonisz wejście lub zejście ze schodów, aby maluch nie miał do nich dostępu.

Barierek można również używać także do tego, aby zagrodzić wejścia do różnych pomieszczeń, na przykład kuchni. Będziesz mieć wtedy pewność, że raczkujące lub próbujące pierwszych kroków dziecko zostanie w pomieszczeniu, które nie stwarza dla niego niebezpieczeństwa. Barierki na schody są też doskonałym rozwiązaniem dla opiekunów psów.

W tej kategorii znajdziesz gotowe barierki, przygotowane do montażu. Możesz wybrać produkt instalowany na zawiasach, otwierany jak drzwiczki. Dostępne są również barierki składane, które przydadzą Ci się, jeśli chcesz zaoszczędzić przestrzeń. Oferujemy także barierkę otwierającą się w dwóch kierunkach, z możliwością blokady jednego z nich. Ten model możesz przenosić do różnych miejsc i otwierać według potrzeb. W naszym asortymencie znajdziesz produkty od sprawdzonych marek, na przykład Kornik. Masz pewność, że wybierasz spośród barierek, które przez lata będą doskonale spełniały swoje funkcje.

Dlaczego warto zdecydować się na montaż barierek na schody?

Bramka na schody jest niezbędnym elementem do piętrowych domów i mieszkań, w których mieszkają dzieci. Nawet dobrze zabezpieczone schody mogą być dla nich groźne. Przecież maluch może się poślizgnąć na stopniach. Bardzo małe dziecko nie powinno samodzielnie wchodzić na piętro lub schodzić na dół. Nie za każdym razem pilnowanie tego jest łatwe, dlatego bramka zabezpieczająca jest tak przydatna. Warto wykorzystać ten element zarówno na dolnej, jak i górnej części schodów.

Barierkę zamontujesz również we framudze drzwi. Dzięki temu utrudnisz dziecku dostęp do pomieszczeń, do których nie powinno samodzielnie wchodzić. Możesz zastosować barierkę w kuchni, jeśli nie masz jeszcze zabezpieczeń szafek i urządzeń. Element zabezpieczający sprawdzi się między innymi w domowym biurze. Jeśli pracujesz w domu i jedno z pomieszczeń służy jako warsztat, bramka również może być przydatna. W takim wnętrzu – w zależności od wykonywanego zawodu – mogą znajdować się różnorodne urządzenia. Lutownica czy wyrzynarka – do pomieszczeń, w których stoją takie sprzęty, dziecko nie powinno mieć dostępu. Może się przecież zdarzyć, że zapomnisz zamknąć drzwi, a druga osoba nie dopilnuje malucha. Dzięki barierce dziecko nie dostanie się do pomieszczenia, do którego nie powinno.

Bramka zabezpieczająca na schody jest też rozwiązaniem dla osób, które mają zwierzęta. Dla niektórych psów wchodzenie po stopniach może być zbyt niebezpieczne, na przykład po operacji. Trudności z chodzeniem po stopniach mają również starsze zwierzęta. Dzięki barierce Twój czworonożny przyjaciel nie będzie mógł dostać się na schody. Niektórzy chcą również zablokować psu dostęp do niektórych pomieszczeń – w tym również pomoże bramka. Możesz przymocować ją między innymi we framudze sypialni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze barierek na schody?

Barierki na schody spełniają przede wszystkim praktyczną funkcję, jednak nie zapominaj o estetyce. Bramka będzie dość widocznym elementem we wnętrzu. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie modelu z takiego samego materiału, z jakiego zostały wykonane schody. W naszej ofercie nie brakuje drewnianych barierek. Dostępne są też modele stalowe, które są malowane proszkowo, dzięki czemu wyróżniają się odpornością na uszkodzenia, na przykład zarysowania. Cechują się też niewrażliwością na wygięcia, dlatego posłużą Ci na lata. Oferujemy stalowe modele w różnych wariantach kolorystycznych – możesz zdecydować się na biały lub srebrny.

Kiedy wybierasz bramkę, zwróć uwagę, czy ma regulowany rozstaw. To rozwiązanie, dzięki któremu masz pewność, że dostosujesz barierkę do własnych potrzeb. Najczęściej można zmienić szerokość zabezpieczającej balustrady na schody nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Nie ma więc obaw, że barierka nie sprawdzi się w przygotowanym miejscu.

Przed zakupem sprawdź też, w jaki sposób powinna być zamontowana bramka. Barierka na schody dla dzieci nie jest trudna w montażu. W naszej ofercie znajdziesz modele, które mogą być mocowane rozporowo. Jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w wynajmowanym mieszkaniu i sytuacji, gdy nie chcesz ingerować w powierzchnię ściany czy framugi. Montaż rozporowy pozwala uniknąć wiercenia. Z pracą poradzisz sobie samodzielnie bez użycia skomplikowanych narzędzi. Drugie rozwiązanie to montaż na stałe. Dostępne są barierki schodowe, które w zestawie mają okucia. Montaż na stałe może sprawdzić się w domach, gdzie bramka ma pozostać w wybranym miejscu przez wiele lat.

Podczas szukania idealnej bramki zwróć też uwagę na odległości między szczebelkami. Nie mogą być zbyt duże. Dziecko (a tym bardziej zwierzak!) może się zablokować pomiędzy barierkami, co jest niebezpieczne. W naszym asortymencie znajdziesz modele, w których szczebelki zostały zamontowane w optymalnych odległościach, zapewniających bezpieczeństwo.